Skocz do zawartości

K1 - Wszystko W Jednym


adka0401

Rekomendowane odpowiedzi

A i jeszcze jedno .. Ile trwaja te badania lekarskie? Czy jak pojde dzien przed wizyta w ambasadzie to wystarczy? Nie chce specjalnie jechac 2 razy do warszawy.

I ile mniej wiecej trwa tlumaczenie aktu urodzenia? Czy robi sie to na miejscu?

Wiem glupie pytania ale wole sie upewnic niz bladzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 441
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

co do Niemiec to chyba nikt tutaj takiego czegos nie mial wiec pozostaje pisanie i dzwonienie do Ambasady w tej sprawie,znasz numer do dzialu imigracyjnego ?

chyba ze poszukasz czegos na innych forach anglojezycznych

a co do badan to tak samo,nikt nie robil tego na 1 dzien przed a to robily osoby pare dni przed..

ale to zrobisz w 1 dzien ale jak juz czytalas na forum to w Poznaniu,Krakowie mozesz to zrobic w 1 miejscu -wszystkie badania a w Warszawie musisz troche pojezdzic z miejsca na miejsce

widzialas strone www z Ambasady o badaniach gdzie sa w Warszawie?

poszukaj czegos w postach KW i Tiger jak Oni mieli z dokumentami pare lat temu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej, niestety nic nie może być proste i przyjemne.

Jesteśmy już po ślubie (3,5 minuty, beat that!) i zacząłem się zabierać do kompletowania dokumentów do AoS.

I tutaj się pojawia problem bo na lotnisku urzędnicy wzięli przecież wszystkie moje dokumenty z koperty - i co teraz z moimi badaniami?! Czy oni to gdzieś wysyłają, czy jest już po zabawie i muszę teraz wyłożyć dodatkowe 500$ na nowe badania tutaj na miejscu? Trochę to jest słabe, szczególnie, że na lotnisku wzięli mnie do soft secondary i było trochę zamieszania i jak to wyjaśnili to kazali mi po prostu sobie pójść nic mi nie oddając...

Aha, no i czy birth cert. musi być przetłumaczony na angielski? Czy są w stanach miejsca gdzie to zrobię (NY, NJ) czy muszę poprosić kogoś w Polsce, żeby mi wziął nowy, przetłumaczył i przysłał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, niestety nic nie może być proste i przyjemne.

Jesteśmy już po ślubie (3,5 minuty, beat that!) i zacząłem się zabierać do kompletowania dokumentów do AoS.

I tutaj się pojawia problem bo na lotnisku urzędnicy wzięli przecież wszystkie moje dokumenty z koperty - i co teraz z moimi badaniami?! Czy oni to gdzieś wysyłają, czy jest już po zabawie i muszę teraz wyłożyć dodatkowe 500$ na nowe badania tutaj na miejscu? Trochę to jest słabe, szczególnie, że na lotnisku wzięli mnie do soft secondary i było trochę zamieszania i jak to wyjaśnili to kazali mi po prostu sobie pójść nic mi nie oddając...

Aha, no i czy birth cert. musi być przetłumaczony na angielski? Czy są w stanach miejsca gdzie to zrobię (NY, NJ) czy muszę poprosić kogoś w Polsce, żeby mi wziął nowy, przetłumaczył i przysłał?

Nie potrzebujesz drugie badania Medyczne. Masz moze forme DS-3025 od Doktora? Jak nie to I tak sie nie martw bo twoja koperta niby jest w urzedzie.

Birth Certificate musi byc przetulmaczony ale sama mozes to zrobic.

Tu mas wiecej informacji:

http://www.visajourn...content/k1k3aos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lochraven - interesuje mnie temat samego ślubu, bo my jesteśmy jeszcze przed i szukam jakiegoś optymalnego rozwiązania. Czy możesz pokrótce opisać, jak wyglądała ceremonia - czy odbyła się w urzędzie, czy była w miarę uroczysta? 3,5 minuty - to mnie trochę zastanawia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślub braliśmy w Town Hall u nas w mieścinie. Ślub rzeczywiście trwał jakieś 3,5 minuty, udzielany był przez sędziego, było całkiem oficjalnie w sali sądowej, staliśmy na środku razem z sędzią, my na przeciwko siebie sędzie obok nas, powtarzaliśmy po nim te wszystkie formułki 'till the death do us apart' i takie tam, potem obrączki również z odpowiednimi formułkami, buzi buzi i po krzyku :)

Dzięki za odpowiedzi odnośnie badań, rzeczywiście jest to standard procedure i teoretycznie moje papiery powinny być już w uscis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buzi buzi i po krzyku :)

Hahaha... :) Czy to oznacza, że nie ma żadnej dodatkowej "pogadanki" o małżeństwie, miłości, itd. - jak w polskim urzędzie stanu cywilnego? Żadnego marsza weselnego? Dopytuję, bo chciałabym mieć ślub skromny, ale jednak uroczysty - nie chciałabym czuć się jak w McDonaldzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...