Jump to content

K1 - Wszystko W Jednym

Recommended Posts

• Replies 441
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jestem juz po wizycie w ambasadzie. Konsul bardzo w porzadku, pytal o to jak wygladal moj kontakt z narzeczonym przez ostatni rok. Nie prosil o o pokazanie dodatkowych dowodow, wystarczylo to, co zgro

Jestem już po wizycie w ambasadzie, wiza otrzymana Rozmowa z sympatyczym konsulem trwała około minuty, zapytał gdzie i kiedy wyjeżdżam, nie prosił o dowody związku (przytaszczyłam tego sporo), po cz

Chodzi aby nie było podejrzenia podmiany i podstawienia przez Ciebie fałszywych wyników.

Posted Images

Juhu mam już pakiet od Ambasady ! dziś świętuje ! ale musi mój chłopak załatwić dokumenty z banku /chodzi o roczny dochód ?? i jeszcze jedno pytanie bo mam drugiego sponsora jego mama będzie czyli oboje muszą wyciągnąć dokument z banku i tak samo zaświadczenie od pracodawcy ;> . Dziękuje wszystkim wiele się dowiedziałem z tego forum !

Juhu mam już pakiet od Ambasady ! dziś świętuje ! ale musi mój chłopak załatwić dokumenty z banku /chodzi o roczny dochód ?? i jeszcze jedno pytanie bo mam drugiego sponsora jego mama będzie czyli oboje muszą wyciągnąć dokument z banku i tak samo zaświadczenie od pracodawcy ;> . Dziękuje wszystkim wiele się dowiedziałem z tego forum !

Dokument z banku ? O ile nie korzysta z assets, zaden dokument z banku nie jest potrzebny. Zaswiadczenie o dochodach ma pochodzic od pracodawcy, nie z banku (chyba ze pracuje w banku). Jezeli ma dodatkowego sponsora to ten przede wszystkim musi udowodnic swoje dochody.

Dokument z banku ? O ile nie korzysta z assets, zaden dokument z banku nie jest potrzebny. Zaswiadczenie o dochodach ma pochodzic od pracodawcy, nie z banku (chyba ze pracuje w banku). Jezeli ma dodatkowego sponsora to ten przede wszystkim musi udowodnic swoje dochody.

Chodzi o to że na dokumencie z ambasady jest podpunkt w którym jest napisane cyt.:Gwarancje finansowe Affidavit of Support podpisane na Formularzu I-134 wraz z zaświadczeniem z banku i o zatrudnieniu (opcjonalne, ale rekomendowane).

Roelka - dziekuję za odpowiedź.

Wypełniłam dziś DS160, gwarancje finansowe od narzeczonego będą w poniedziałek. Chciałam zapłacić za wizę, ale nie mogę utworzyć konta. Strona pokazuje błąd "your request cannot be processed" oraz "user could not be created". Mam w nazwisku polską literę a wymóg jest by imię i nazwisko było takie samo jak w paszporcie.

Próbować bez polskiej litery?

W końcu nasze papiery są w Ambadzie! Czy to znaczy, że mogę wypełniać DS-160 i uiszczać opłatę wizową, czy raczej czekać jeszcze na przesyłkę z Ambasady?

Wypełniłam dziś DS160, gwarancje finansowe od narzeczonego będą w poniedziałek. Chciałam zapłacić za wizę, ale nie mogę utworzyć konta. Strona pokazuje błąd "your request cannot be processed" oraz "user could not be created". Mam w nazwisku polską literę a wymóg jest by imię i nazwisko było takie samo jak w paszporcie.
Próbować bez polskiej litery?

Z tego, co pamiętam przy wyrabianiu turystycznej miałam ten sam problem. Bez polskich znaków. Nawet w sumie na wdrukowanej wizie tak mam.

• 3 weeks later...

Jestem już po wizycie w ambasadzie, wiza otrzymana :)

Rozmowa z sympatyczym konsulem trwała około minuty, zapytał gdzie i kiedy wyjeżdżam, nie prosił o dowody związku (przytaszczyłam tego sporo), po czym z uśmiechem na twarzy pogratulował i oznajmił że wiza została przyznana. Następnie wręczył mi kartkę z dalszymi instrukcjami i oddał zdjęcia które mój narzeczony wysłał z petycją.

Rozmowa odbywała się po polsku i byłam wręcz zszokowana jak bardzo dobrą polszczyzną posługuje się konsul.

Dziękuje wszystkim za wsparcie jakie dostalam od Was, forumowiczów!

• Upvote 1
  • 2 weeks later...

Gratulacje Patrycja!

Moja rozmowa rowniez przebiegla przyjemnie, po angielsku, ale to ja zaczelam po angielsku, wiec pewnie nie ma koniecznosci ;) Konsul rowniez nie pytal mnie o dowody, raczej byl to luzny wywiad jak poznalam narzeczonego i kiedy slub.

Dziewczyny, gratulacje!

Poniżej moje czasy procesowania wizy (byliśmy w Texasie):

11.12.2014 - wysłanie petycji o wizę K1 do USCIS

19.12.2014 - NOA 1

29.07.2015 - NOA 2

15.08.2015 - list z NVC o przesłaniu dokumentów do Polski

24.08.2015 - list z ambasady

04.09.2015 - rozmowa z konsulem - otrzymanie wizy

10.09.2015 (dziś) - otrzymanie paszportu z wizą. Paszport miał przyjść dzień wcześniej, ale TNT wysłało go przez pomyłkę do innego miasta. >.>

12.09.2015 - wylot! Yay!

Rozmowa z konsulem.

W ambasadzie byłam o 8:10. Rozmowa miała być o 8:30, w rzeczywistości wyszłam z ambasady o 10:00.

Przepytywały mnie 2 osoby.

Najpierw pani, która przyjmowała dokumenty - zadawała pytania z DS-160 tzn. jak się nazywa mój narzeczony, czy byłam wcześniej w USA, czy kiedykolwiek przekroczyłam czas pobytu na wizie, czy byłam aresztowana / skazana w Polsce / USA / innym kraju, czy byłam wcześniej mężatką i czy żyłam / pracowałam w innym kraju niż Polska przez dłużej niż 6 miesięcy.

Rozmowę z konsulem miałam po angielsku, ale (podobnie jak Didi) to ja zaczęłam po angielsku. Konsul wydawał się mile zdziwiony i zadowolony.

Cała rozmowa trwała około 10 minut. Było bardzo miło i sympatycznie. Nawet kilka razy zażartowałam.

Konsul pytał jak i kiedy poznałam narzeczonego, w jaki sposób pozostajemy w kontakcie, czy mój narzeczony był w Polsce, ile razy odwiedziłam USA, kiedy planujemy ślub, kiedy planuję wylot, gdzie zamierzam mieszkać w USA.

Nie poprosił mnie o dowody związku, a też przytaszczyłam tego sporo (zdjęcia, maile, fragmenty rozmów ze Skypa, kartki urodzinowe, które dostałam, kartki od rodziny narzeczonego z gratulacjami z okazji zaręczyn, poświadczenia od jego rodziców, że wiedzą o naszym związku).

Na koniec poinformował mnie, że wiza została przyznana. :)

Dziękuję Wam za pomoc i wsparcie. :)

Jestem właśnie w szale pakowania i porządkowania rzeczy, które muszę zostawić. Okazuje się, że 3.5 walizki niestety nie wystarcza. :/