Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,2 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

W końcu jak sama nazwa wskazuje jest to loteria, więc należy realnie patrzeć na całą sprawę i stać mocno na ziemi, a nie bujać w obłokach. Kto miał kiedyś do czynienia z taka dziedziną jak statystyka wie o co chodzi. Inna sprawa o jakiej trzeba wspomnieć w tej całej nazwijmy to "zabawie". Niektórzy myślą, że spróbować można, w końcu samo wysłanie zgłoszenia nic nas nie kosztuje (oprócz poświęconego czasu), a jeśli kogoś wylosują... no to już inna sprawa, wtedy należy się dobrze zastanowić i czy brnąć w to dalej czy nie, ja myślę, że już w momencie wysyłania aplikacji musimy zdawać sobie sprawę, że nie są to małe pieniądze, zwłaszcza, gdy bierze się pod uwagę np. wyjazdy rodzinne.

Ps: nicsieniedzieje, ja bym nie ryzykowała robienia zdjęć samemu ponieważ nie wiem jak to zrobić dobrze, decyzja należy do ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy myślą, że spróbować można, w końcu samo wysłanie zgłoszenia nic nas nie kosztuje (oprócz poświęconego czasu), a jeśli kogoś wylosują... no to już inna sprawa, wtedy należy się dobrze zastanowić i czy brnąć w to dalej czy nie,

Wg mnie już przy wysyłaniu zgłoszenia trzeba przemyśleć, czy chce się w to bawić, czy nie.

Przynajmniej takie jest moje zdanie. Nie zamierzam emigrować do USA, więc nie będę składać aplikacji. Nawet po to, żeby sprawdzić, czy mnie wylosują ;)

Nie chcę zabierać miejsca tym, którzy są zdecydowani emigrować za wielką wodę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do oplat za loterie wizowa

http://polish.poland...izy/oplaty.html

a do tego dodac nalezy badania medyczne itp

juz jest na stronie Ambasady wiadomosc ze Polska znow bierze udzial w loterii

http://polish.poland.usembassy.gov/loteria_wizowa_dv.htlm

fotografie to mamy tutaj opisane jakie maja byc

http://travel.state.gov/pdf/DV_2013_instructions.pdf

a czy to sa takie same wymiary co do wizy turystycznej to niech kazdy to sam sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie zgłoszenia, może ktoś już wcześniej zadał podobne pytanie ale nie moglem go odnaleźć.

Jeżeli mam taka sytuacje iż z partnerka mamy dziecko natomiast nie jesteśmy jeszcze małżeństwem w momencie wypełniania formularza to podajemy siebie na wzajem wraz z dzieckiem?

Jeżeli nie to zaluzmy ze po wyslaniu zgloszenia sie pobieramy (planujemy poczatek przyszlego roku) to rozumiem ze "nowa malzonka" i tak zostanie dodana do mojego zgloszenia podczas rozmowy z konsulem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak to się stało ze ja tutaj wczoraj NIE WSZEDŁEM?! No tak - wywiadówka młodego... Nie mniej jednak - SUPER!!! Imho zdjęcie(a) lepiej zrobić u wykwalifikowanego fotografa - zresztą prawie takie jak do naszego paszportu (u nas ciut większa głowa ;-D). Jak ktos ma niedawno wykonane do wizy, w wersji elektronicznej, to może je wykorzystać ( dla "porównania " : http://travel.state....plate_5330.html )

Nie mniej jednak - jestem zawiedziony że polskie media nie trąbiły o powrocie Polski do DV Lottery.

I znowu się powtórzę - życzę nam wszystkim którym zależy - abyśmy spotkali się po drugiej stronie wielkiej wody jako rezydenci ;-D

ps. nic tylko patrzeć jak forum odżyje na nowo ;-D

ps.2. przy wypełnianiu dokumentów zgłoszeniowych należy dokładnie czytać instrukcję.

"15. SPOUSE INFORMATION – Name, Date of Birth, Gender, City/Town of Birth, Country of Birth, and Photograph. Failure to list your eligible spouse will result in disqualification of the principal applicant

and refusal of all visas in the case at the time of the visa interview. You must list your spouse here even if you plan to be divorced before you apply for a visa."

ps3 : "

$ 819

Opłata za rozpatrzenie wniosku o wizę imigracyjną dla osób wylosowanych w Programie Loterii Wizowej DV (od osoby).

Swoją drogą podnieśli kurs przeliczeniowy - od dzisiaj 3.2 pln/usd

ps4. A to jest chyba nowe? :

"If you are selected to apply for a DV, you will be required to provide evidence that you will not become a public charge in the United States before being issued a visa. This evidence may be in the form of

a combination of your personal assets, an Affidavit of Support (Form I-134) from a relative or friend residing in the United States, and/or an offer of employment from an employer in the United States."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Niezmiernie się cieszę, że znowu jesteśmy w programie i mamy szansę na wylosowanie GC.

Otóż chciałbym zadać Wam szybkie pytanie: Jak wyglądają procedury w przypadku "załatwiania" GC synowi (mam na myśli siebie) przez matkę, która takową kartę wygrała? Może łatwiej będzie, jeżeli opiszę Wam moją sytuację. Tak więc: nie jestem pełnoletni, a wiążę swoją przyszłość z USA (studia na Columbii) i otrzymanie takiej karty byłoby dla mnie szansą na studia połączone z pracą. Moja mama, która wzięłaby udział w loterii, nie ma zamiaru zostawać w USA, jednkaże wyraziła chęć pomocy: weźmie udział w loterii i postara się o GC dla mnie (jeżeli wygra). Tyle że jest nauczycielką, nie chce żyć za oceanem, co poniekąd rozumiem i czas, jaki mogłaby przeznaczyć na te sprawy formalne to 2 miesiące. I tutaj moje pytanie, już bardziej rozbudowane: Jak to jest z GC dla dzieci w przypadku, gdy wygra ją rodzic? Czy dostaje się ją z "automatu", czy jest to podobne bagno jak ze sponsorowaniem rodzinnym? Czy pomysł, który pozwoliłem sobie przedstawić wyżej, ma szansę wypalić? Bo od razu powiem - jak nie ma, to nie widzę sensu brania udziału w loterii. Tak więc najbardziej zależy mi na info odnoszącym się do uzyskiwania GC przez dzieci osób, które dopiero co wylosowały GC.

Pozdrawiam i przepraszam, jeżeli takie pytanie już padło, jednakże czytam forum codziennie od 4 miesięcy i nigdy się z odpowiedzią na takie pytanie nie spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...