Skocz do zawartości

Waiver Do Usa 10 Letni Zakaz Wjazdu.


Katarzyna123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 95
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

To samo. Zawsze w papierach bedziesz mial przesiedzenie turystycznej i zawsze Ci ja beda odmawiali - zreszta slusznie - jak raz przesiedziales, to jedyna gwarancja ze tego nie zrobisz ponownie to nie wydanie Ci wizy. Nawet ze studenckimi bys mial problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpolska a teraz jak chcesz leciec,znow jako turysta czy tez juz na pobyt staly..

czesc

powiedzcie co ja zrobic w mojej kwestii, przeciez mi wpisali urzednicyw usa ze mi anuluja wize i ze musze

isc ponownie po nowa wize z waiverem,

od czego mam zaczac cos załatwiac? jakie kroki po koleji?

chce teraz jechac jak ostatnio co mnie wpuscili - biznesowo

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

wielkie dzieki za rade.

prosze powiedz mi jescze czego dotyczy ten 213 d 3, co to jest ten ARO,

oczywiscie poszukam na interencie, ale prosze nakresl mi ta sytuacje ,

a jesli konsul znowu by przegabił i dał mi wize bez waivera? co wtedy?

poprzednim razem tez myslałem ze mnie cofna?

dzieki

waiver 212(d)(3) dotyczy prawie dowolnych inadmissibilities przy staraniu się o wizę nieimigracyjną. Ban, wynikający z sekcji INA 212(a)(9)(B)(i)(II) można przezwyciężyć zdobywając właśnie taki waiver. Zacytuję Ci dokładnie, najpierw podstawę do Twojego inadmissibility:

Sec. 212. [8 U.S.C. 1182]

(a) Classes of Aliens Ineligible for Visas or Admission.-Except as otherwise provided in this Act, aliens who are inadmissible under the following paragraphs are ineligible to receive visas and ineligible to be admitted to the United States:

(9)
ALIENS PREVIOUSLY REMOVED.-

(
B)
ALIENS UNLAWFULLY PRESENT.-

(i)
In general.-Any alien (other than an alien lawfully admitted for permanent residence) who-

(II)
has been
unlawfully present in the United States for one year or more
, and who again seeks admission within
10 years of the date
of such alien's departure or removal from the United States,is inadmissible.

Teraz podstawa do waivera:
Sec.
212
. [8 U.S.C. 1182]

(d)

(3)

Except as provided in this subsection, an alien (i)

who is applying for a nonimmigrant visa and is known or believed by the consular officer to be ineligible for such visa under subsection (a) (other than paragraphs (3)(A)(i)(I), (3)(A)(ii), (3)(A)(iii), (3)©, and clauses (i) and (ii) of paragraph (3)(E) of such subsection), may, after approval by the Attorney General of a recommendation by the Secretary of State or by the consular officer that the alien be admitted temporarily despite his inadmissibility, be granted such a visa and may be admitted into the United States temporarily as a nonimmigrant in the discretion of the Attorney General, or (ii) who is inadmissible under subsection (a) (other than paragraphs (3)(A)(i)(I), (3)(A)(ii), (3)(A)(iii), (3)©, and clauses (i) and (ii) of paragraph (3)(E) of such subsection), but who is in possession of appropriate documents or is granted a waiver thereof and is seeking admission, may be admitted into the United States temporarily as a nonimmigrant in the discretion of the Attorney General. The Attorney General shall prescribe conditions, including exaction of such bonds as may be necessary, to control and regulate the admission and return of inadmissible aliens applying for temporary admission under this paragraph.

Dalsze do poczytania:

http://www.state.gov...ation/87149.pdf

http://www.state.gov...ation/87150.pdf

http://www.state.gov...ation/87151.pdf

ARO to Admissibility Review Officer.

Jeżeli konsul znowu da Ci wizę bez waivera, to wiesz co się stanie na granicy. Musisz konsulowi powiedzieć, że jesteś inadmissible i że potrzebujesz waiver. Fakt, że dostałeś wizę i wpuścili Cię mimo bana i wyjechałeś w terminie, może służyć na Twoją korzyść.

To samo. Zawsze w papierach bedziesz mial przesiedzenie turystycznej i zawsze Ci ja beda odmawiali - zreszta slusznie - jak raz przesiedziales, to jedyna gwarancja ze tego nie zrobisz ponownie to nie wydanie Ci wizy. Nawet ze studenckimi bys mial problem...

Niby racja, ale czemu mu dali po 5 latach wizę w takim razie? Jak widać, szansa jest.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jkb dali mu kiedys a teraz moga nie dac

byl chyba kiedys tutaj przypadek tak opisywany ze najpierw dali,potem byly problemy na granicy i potem byly problemy z kolejna wiza..

Bo juz zostal slad w systemie ze cos takiego bylo .

Co nie oznacza ze ta osoba jest na 100% przegrana ale nie bedze tak prosto i latwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki za rady

reasumujac to wszytko co dalej?

złozyc wniosek o wize ?jaki formularz wypełnic o waiver?

czy to sie składa razem z wiza?gdzie to sie wysyła? czy jakis papier z firmy moge dołaczyc do wniosku o wize?

kto w moim przypadku daje waiver? czy konsul ma jakies wpływ na to?

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sytuacja wydaje się jasna.

Jeżeli chcesz się starać o wizę nieimigracyjną, to ani I-601 ani I-212. Potrzebujesz waivera 213(d)(3). Polega to na tym, że umawiasz się na rozmowę o wizę nieimigracyjną i jeśli konsul stwierdza, że kwalifikujesz się do otrzymania wizy, ale jesteś inadmissable (np. z powodu overstay bana), to może zarekomendować Ci staranie się o waiver. Możesz wnioskować o waiver nawet w przypadku, gdy konsul go nie zarekomenduje, ale z tego co się orientuję, rekomendacja konsula ma znaczenie. Decyzja jest rozpatrywana przez ARO i przesyłana do konsulatu.

Pozdrawiam!

On musi miec waiver 213(d)(3) i I-212.

Wiec tak,

22 CFR 41.122(h)(3) znaczy dla Ciebie tyle, ze twoja wiza jest anulowana. Przyjrzyj sie jeszcze raz uwaznie, bo jezeli oficer na granicy wbil sekcje 212(a)(7)( B)(i)(I), ktora oznacza ze nie miales odpowiedni waznego paszportu, to racej cytuje zla sekcje. Gdyby to bylo 212(a)(7)( B)(i)(II) to oznaczaloby brak waznej wizy nieimigracyjnej.

Wypelniles form I-275 i I-867A, pozwolili ci na voluntary departure, wyglada na to, ze nie masz 5-letniego bana ze wzgledu na brak expedited removal order. Czy masz jakakolwiek kopie tego, co podpisywales? Czy pamietasz co bylo wypelnione w sworn statement? Czy przyznawales sie do czegos? To jest wazne

Tak czy siak, podstawowa sprawa tutaj, z 10-letniego bana, ktory jakims cudem zostal przeoczony przez konsula i oficera imigracyjnego, nadal masz 5 lat. A zatem, albo tak jak karina mowi, waiver 213(d)(2), albo odczekaj kolejne 5 lat az ban uplynie.

Pozdrawiam!

To co on mial to nie bylo voluntary departure. To byl expedited removal.

On podpisal forme I-867A, ktora, wedle prawa, suggests the alien was removed from the United States -- and so would be barred from returning for a period of five years wihout special permission.

Czyli on ma zakaz powrotu przez 5 lat. On podpisal to:

You do not appear to be admissible or to have the required legal papers authorizing

your admission to the United States. This may result in your being denied admission

and immediately returned to your home country without a hearing. If a decision is

made to refuse your admission into the United States, you may be immediately

removed from this country, and if so, barred from reentry for a period of 5 years or

longer.

On nie musial miec jakiegos szczegolnego expedited removal order, bo nie byl poszukiwany w Stanach - on podpisal Forme I-867, ktora napisalam powyzej co mowi i czym jest.

Form I-867A is a required element of every Secondary Inspection

interview in which Expedited Removal will be applied.

Tak wiec reasumuajc on nie mial voluntary departure, byl usuniety z USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...