Skocz do zawartości

Przelewy Środków Pieniężnych Do Usa


TomaszNL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Z uwagi na fakt, że wkrótce przenoszę się na stałe do USA (CR-1) mam pytanie odnośnie możliwości transferu środków pieniężnych do USA. Chodzi mi o kwoty powiedzmy powyżej kilku tysięcy dolarów.

Przelewy bankowe są śmiesznie drogie.

Western Union - jeszcze droższe + limity kwot

Przewożenie w kieszeni - też ograniczone - do tego oczywiście trochę strach :)

Jak przenosiliście swoje oszczędności do USA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dowiedz sie jak kto jest z Citi bank .

sly6 mówisz to mając w domyśle: "sprawdź, oni mają coś ciekawego" czy tak poprostu żeby sprawdzić bo to amerykański bank? ;)

załoz konto walutowe w bzwbk , wpłac kase i wypłać w USA w bankomacie :D

No właśnie mam już konto walutowe - i na takiej właśnie zasadzie korzysta z niego moja żona. Są tam jednak dzienne limity wypłaty gotówki. No cóż... najwyżej będę chodzi do bankomatu codziennie przez miesiąc żeby wyzerować konto :) Grunt by nie dać się oskubać bankom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam już konto walutowe - i na takiej właśnie zasadzie korzysta z niego moja żona. Są tam jednak dzienne limity wypłaty gotówki. No cóż... najwyżej będę chodzi do bankomatu codziennie przez miesiąc żeby wyzerować konto :) Grunt by nie dać się oskubać bankom :)

napewno wyjdzie taniej niz jakbys zapłacił prowizje od transferu pieniedzy :) prowizja od wypłat z bankomatu wynosi 1.5 dolara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczet przyszłych pokoleń napisze jak sprawa wygląda na dzień dzisiejszy (przełom roku 2011 i 2012).

Rozeznałem dwa banki - BZWBK i wspomniany wyżej CitiBank.

CitiBank:

Nie ma już możliwości skorzystania z taniego przelewu, o którym mówił sly6.

Opcja nr 1: otworzyć konto i wyciągać gotówkę z bankomatu Citibanku w USA. Koszt wypłaty: 0 zł - ograniczenie kwotowe dziennych wypłat do 4.000 zł (lub 6.000 zł w przypadku droższego konta). Koszt wypłaty w innych bankomatach za granicą 3% (min 10 zł maks. 200 zł) lub 0 zł (droższe konto). Miesięczny koszt prowadzenia konta: 7 zł lub 20 zł (droższe konto). Opłata miesięczna za kartę: 5 zł lub 0 zł (droższe konto).

Opcja nr 2: otworzyć konto, wpłacić kasę i przelać na konto USA. Koszt: 0,5% (min. 10 zł maks. 100 zł) + UWAGA: ewentualne opłaty naliczone przez instytucje,banki pośredniczące. Niestety nie wiadomo jak wysokie te opłaty będą. Mogą być niskie, mogą być bardzo wysokie.

Wniosek: Opcja nr 2 chyba odpada. Opcja nr 1 też z uwagi na wysokie miesięczne opłaty dla konta i karty.

BZWBK:

Opcja nr 1: konto >30 + walutowe - 0 zł za prowadzenie rachunku i karty. Wypłata w bankomacie zagranicą: 1,5 USD. Limit dziennych wypłat: 2.000 USD (Pani w oddziale twierdziła, że jest to 2.000 zł, natomiast w BZWBK24 jest wyraźnie napisane USD, informację tą potwierdziłem jeszcze na infolinii BZWBK).

Opcja nr 2: przelew: tryb pilny: 0,1% (min.4,75 zł maks. 90 zł) + ryczałt na poczet kosztów banków pośredniczących 30 USD. Jeśli koszty banków pośredniczących przekroczą trzykrotnie kwotę ryczałtu, Bank obciąża dodatkowo kwotą różnicy pomiędzy wysokością ryczałtu, a kosztami rzeczywistymi.

W sumie: 90 zł + 30 USD (30*3=90) = 90 + 90 = 180 zł + ewentualnie koszty banków pośredniczących.

Wniosek: Opcja nr 1 w banku BZWBK jest najkorzystniejsza ze wszystkich podanych w poście. Opcja nr 2 jest korzystna tylko przy niskich kosztach banków pośredniczących. Nie ma jednak gwarancji ich wysokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelewy bankowe są śmiesznie drogie.

Robilem ostatnio przelew z polski do uk, i polski bank skasowal mnie 600 zl (kwota ponad 100 tys zlotych). Przelew z usa do uk, ($40K) kosztowal mnie $60.

Jest pytanie ile chcesz przelac. Jak masz do $10K to mozesz bez problemu wwiezdz do usa (moge sie myslic). Powyzej tej kwoty trzeba zadeklarowac na dokumencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...