Skocz do zawartości

"powracający Rezydent"


Rekomendowane odpowiedzi

Ja winilbym za to wszystko Kanade!

hehe.... a ja rodzicow, ktorzy zmusili Magdalene do opuszczenia hameryki.

Magda, jak wrocisz do stanow to nie zapomnij wytoczyc im sprawy z powodztwa cywilnego...

O , i jeszcze "szkole srednia NAKAZALI ci skonczyc rodzice"

what a bunch of jerks; i'd sue the socks off them bastards :)

p.s. tak na powaznie Magdaleno, nie zazdroszcze Ci ani zycia ani rodzicow ani wlasnej zyciowej madrosci ( tego Ci szczegolnie nie zazdroszcze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Magdalena mozesz tez napisac do Kariny na prywatna wiadomosc i zobaczysz co Ona na to..

oplaty masz dwie...

masz opisane na stronie Ambasady gdzie i jak sie takie cos sklada,,w ktorych godzinach

mozesz tez zadzwonic do sekcji wiz imigracyjnych lub tez napisac e-mial w tej sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to,czy mogę po prostu pojechać do Warszawy i na tej ulicy Pięknej złożyć formularz z opłatą,czy muszę zadzwonić,umowić się i wtedy oni wyznaczą mi termin?

Trzeba najpierw zadzwonic i dowiedziec sie czy trzeba " zadzwonic, umowic sie i wtedy oni wyznacza ci termin"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakieś trzy miesiące temu "wlatywałem" (któryś raz z kolei) do USA na zielonej karcie po roku czasu pobytu w polsce, oczywiście urzędnik na granicy w stanach najpierw zapytał ile byłem poza stanami "jakby nie wiedział" a myśle że w systemie to wszystko widnieje, po mojej odpowiedzi że rok oczywiście się przywalił do tego i zaczął wypytywać jak za każdym razem dlaczego i podsumowywując powiedział że nic do mnie nie ma, ale na przyszłość żeby uważać bo jak trafię na innego urzędnika to może mi robić problemy, i poradził mi aby sprawić sobie biały paszport i wtedy mogę opuścić usa nawet na 2 lata...jak więc widać zależy na kogo się trafi, znam przypadek że po trzech latach pobytu w polsce słowem się urzędnik nie przyczepił, myślę że jeżeli to był pierwszy taki dłuższy pobyt poza usa to przy dobrym wytłumaczeniu urzędnik przymknie oko na granicy, ale jak już inni tutaj pisali nikt nie może dać na to gwarancji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

No to raczej sie do ciebie nie przywalal tylko ciebie ostrzegl, bo mial prawo ciebie odeslac z granicy. Po drugie to ze urzednik kogos wpusci do kraju to nie znaczy ze wszystko do konca jest ok i o wszystkim nalezy zapomniec. Jesl chce sie ubiegac o obywatelstwo to w formularzu N-400 nalezy wypisac wszystkie pobyty za granica USA (data wyjazdu i powrotu) no i tam wyjdzie ze bylo sie po za granica usa wiecej niz 6 miesiecy.

Ja latalem nawet po 10 razy w roku do UK + polroczny pobyt poza usa i tak bylo przez 5 lat i tylko raz urzednik na granicy mi powiedzial ze to troche kiepsko bedzie wygladac jak sie bede staral o obywatelstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
47 minut temu, Kylmakivi napisał:

czy formularz ds 117 jest jedynym formularzem do wypełnienia w przypadku powracasącego rezydenta czy coś jeszcze trzeba dostarczyć?.

Mam 10 letnia kartę stałego pobytu, która może staracić wazność. Proszę o odpowiedż na to pytanie

i prosze jeszcze napisac jak to technicznie wygląda, czy stary plastik jest aktywny a wiza służy tylko do przekroczenia granicy?, czy zostaje wydany nowy PRC z nowym alien number?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...