Skocz do zawartości

Wiza Rodzinna - Polecę Czy Nie?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam nadzieję, że piszę w poprawnym dziale, jeśli nie to przepraszam.

Po wielu latach czekania moj tata może w końcu dostać wizę rodzinną (sponsoruje go siostra, obywatelka USA) i polecieć na stałe do stanów razem z żoną i dziećmi. Nie wiem dokladnie jak taka wiza sie nazywa, ale mam nadzieje, że Wy wiecie o jaką chodzi. W momencie składania papierów ileś tam lat temu byłam dzieckiem, dzisiaj mam ponad 22 lata. Czy będę mogła też polecieć jeśli skończyłam już 21 lat? Będzie liczył się mój wiek w jakim byłam podczas składania papierów? czy niestety przepadło...? proszę o odpowiedź,

Anka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Aby się załapać musiałabyś mieć mniej niż 21 lat w momencie rozmowy w ambasadzie, więc tak jak napisał kzielu, niestety prawdopodobnie się nie załapiesz, gdyż "zatrzymanie" wieku Cię nie obowiązuje. Poszukaj w postach Kariny, ona to kiedyś dokładnie wyjaśniała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamietam to przepadlo - jestes derivative (czyli petycja nie byla na Ciebie) wiec CSPA (znowu - o ile dobrze kojarze) nie obowiazuje. Ojciec bedzie mogl wystapic z petycja dla Ciebie, ale szybko nie wyemigrujesz...

CSPA obowiazuje takze derivative beneficiaries. Czy aniawyko sie na to kwalifikuje - nie wiemy. Generalnie trzeba by spojrzec na jej dokumenty i wszystko obliczyc. Pomijam tu dostepnosc wizy w ciagu 1 roku; wiek dla urzedu liczylby sie tak: obecny wiek dziecka/osoby MINUS czas jaki toczyla sie petycja => jesli wyjdzie mniej niz 21 to dziecko jest nadal dzieckiem (dla celu uzyskania zielonej karty) mimo, ze fizycznie to dziecko ma lat np.25. To tak w skrocie i pominelam tu dostepnosc wizy (zakladam, ze wiza jest teraz dostepna).

Najlepiej gdyby mozna spojrzec na dokumenty i wtedy mozna by cos wiecej pomoc. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To daliscie mi nadzieję. A gdy będzie taka możliwość to zostanę 'automatycznie' objęta tym CSPA, czy trzeba bedzie skladac jakis wniosek? Do końca miesiąca nie będzie mnie w domu i nie mogę poczytac dokumentow. Jednak wiem że coś tam przyszło pocztą i rodzina stwierdzila ze byc może nie będę mogła wyjechać bo już mam skonczone 21 lat. Jestem zielona w tym temacie, jak dobrze, że znalazłam to forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz mieć mniej niż 21 lat w momencie skierowania petycji do rozpatrzenia, jak najbardziej mogłaś się załapać. Dokładnie o tym pisze Karina, a nie o wieku w chwili rozmowy w ambasadzie :)

Dzięki za sprostowanie! Moja odpowiedź (jak się okazało nieprawidłowa) wynikała z faktu, że ja również jako dziecko siostry obywatela USA miałam nadzieję otrzymać zieloną kartę razem z resztą rodziny, ale jakiś adwokat 'specjalista' przekazał wiadomość do sponsora, że ja się nie załapię, gdyż na pewno będę miała więcej niż 21 lat w momencie rozmowy w ambasadzie, co mnie dyskwalifikuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...