Skocz do zawartości

Podróż Na Oba Wybrzeża- Sierpień/wrzesień 2012


Chapi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Jestem dość początkującym podróżnikiem, ale uznałem że warto spełniać swoje marzenia póki jeszcze nie jestem niczym zobowiązany. Dlatego zaplanowałem na przyszły rok podróż do Stanów Zjednoczonych. Parę informacji dotyczących wyjazdu:

Termin: sierpień-wrzesień 2012

Czas: Cztery tygodnie

Wstępny zamysł: Tydzień na wschodzie (wynajętym samochodem), przelot i 3 tygodnie na zachodzie (również wynajętym autem)

Zwiedzanie: Wszystko co najlepsze w USA więc przyroda + architektura

Koszt: Jak najmniejszy, ale bez popadania w paranoję. Noclegi- tanie motele, hotele, CS (Całość ok. 9000 zł + wiza)

Czyli krótko mówiąc przygoda życia

Im więcej osób tym lepiej i tym taniej- optymalnie 3,4 albo 5.

O mnie- 23 l. student z południa Polski. Zainteresowania- podróże, sport, filmy. Jestem osobą bardzo niekonfliktową, dogadam się z każdym. Nie mam żadnych wymagań co do współtowarzyszy, no może poza determinacją- jeśli wszyscy będziemy mieli wielkie chęci by tego dokonać to podróż uda się na 100%.

Generalnie nie jestem organizatorem, szukam jedynie współtowarzyszy- organizacja podróży i to jak ją odbędziemy będzie efektem kompromisów i uzgodnień tak więc jeden za wszystkich wszyscy za jednego. Na dzień dzisiejszy brakuje nam jednej osoby (dwie też mogą być)

Kontakt ze mną:

Albo prywatne wiadomości tutaj

albo mailowy- chapi88@gazeta.pl

albo gg- 7895003

do wyboru.

Zwiedzenie w ten sposób Stanów Zjednoczonych jest moim marzeniem ( i pewnie wielu z Was). Więc- spełniajmy je!

Uwaga: Proszę bardzo o zgłaszanie się osób bardzo konkretnych, które mogą się określić na 100% w ciągu najbliższych dni i które są pewne co do ich możliwości finansowych i urlopowych.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

To raczej że 9 tys zł to mało.. Przeciez za sam bilet i wiza to około 2500tys. Jedzenie na te 4 tygodnie to trzeba liczyć z 2000zł i to dość skromnie, bo napewno jak na taką podróż się jedzie to trzeba zasmakować najlepszego, wypić coś dobrego z przyjaciółmi itp.. Jeszcze jak ktoś z Was pali papierosy to kolejne wydatki.. i to naprawdę nie małe... Hotele/hostele to średnio za noc $50 to razy 28 dni to jest $1400 czyli około 5 tysięcy....Wynajmowany samochód, i inne pierdoły o których szkoda pisać ale jak się zsumują to też dadzą niezłą sumke...A przelot z East coast na West i spowrotem (Bo jak kupicie bilet w polsce do NY to chyba będziecie też wracać do PL z NY?) to wydatek około 2tys zł, jak nie więcej... Moim skromnym zdaniem, jakbym ja chciał coś takiego zrobić, to postarał bym się bardziej, jak ma to być taka wielka przygoda to lepiej załatwcie po te 15 tys PRZYNAJMNIEJ... Wszystko kosztuje i to sporo jak na polskie realia, a napewno nie miał na myśli $9000 bo tyle to już by było za dużo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już spieszę z odpowiedzią moi drodzy.

Nie ukrywam, ze z początku ta oferta była skierowana dla niskobudżetowych podróżników na tego typu forach i wśród takich znalazłem dwie osoby. Nie nastawiamy się na żadne wygody, jedzenie w dobrych restauracjach itp. Dlatego chcę żeby była jasność skąd ta cena :) Poniżej spróbuję przedstawić wstępny kosztorys zabawy.

- Bilety lotnicze na trasie Europa-Nowy Jork tam, Los Angeles- Europa powrót to w tym terminie koszt ok. 2500 zł zakładając że nie będzie żadnych promocji

- Bilet z Nowego Jorku do Los Angeles w jedną stronę kosztuje ok. 500 zł

- Wynajem auta na 4 dni by dostać się na Niagarę, wrócić przez Waszyngton i Filadelfię do NY to koszt ok 360 zł (na jedną osobę, zakładając że będzie czteroosobowa grupa)

- Wynajem auta na Zachodnim wybrzeżu na ok. 18 dni to koszt ok. 1350 zł na osobę

- Paliwo za przejechane 8000 km (samochód średniej klasy palący ok 8,5l/100, benzyna w przeliczeniu ok. 2,2 zł/l) to koszt ok. 500 zł za osobę

- Noclegi w większych miastach (3 x NY, 1 x SF, 2 x LA) poprzez Couchsurfing, czyli darmowe

- Noclegi poza miastami w tanich motelach i hotelach (cena za pokój dwuosobowy w którym spokojnie zmieszczą się 4 osoby to koszt ok. 60$, czyli w przeliczeniu ok. 50 zł za osobę; 21 tego typu noclegów to ok. 1100 zł)

- NY City pass ok. 400 zł

- Karnet do parków narodowych to ok. 64 zł za osobę

- Jakiś park rozrywki (Univ. Studios, cokolwiek) to ok. 200 zł

Daje nam to 7000 zł.

Reszta czyli jedzenie (śniadania wliczone w ceny noclegów, tanie bary, McDonaldy, prowiant z Wall Marta) i pozostałe wstępy można spokojnie ogarnąć za 2000 zł

Suma- 9000 zł

Da się? Da ;)

Tylko tak jak mówiłem, to nie jest oferta dla ludzi lubiących komfort i wygodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już spieszę z odpowiedzią moi drodzy.

Nie ukrywam, ze z początku ta oferta była skierowana dla niskobudżetowych podróżników na tego typu forach i wśród takich znalazłem dwie osoby. Nie nastawiamy się na żadne wygody, jedzenie w dobrych restauracjach itp. Dlatego chcę żeby była jasność skąd ta cena :) Poniżej spróbuję przedstawić wstępny kosztorys zabawy.

- Bilety lotnicze na trasie Europa-Nowy Jork tam, Los Angeles- Europa powrót to w tym terminie koszt ok. 2500 zł zakładając że nie będzie żadnych promocji

- Bilet z Nowego Jorku do Los Angeles w jedną stronę kosztuje ok. 500 zł

- Wynajem auta na 4 dni by dostać się na Niagarę, wrócić przez Waszyngton i Filadelfię do NY to koszt ok 360 zł (na jedną osobę, zakładając że będzie czteroosobowa grupa)

- Wynajem auta na Zachodnim wybrzeżu na ok. 18 dni to koszt ok. 1350 zł na osobę

- Paliwo za przejechane 8000 km (samochód średniej klasy palący ok 8,5l/100, benzyna w przeliczeniu ok. 2,2 zł/l) to koszt ok. 500 zł za osobę

- Noclegi w większych miastach (3 x NY, 1 x SF, 2 x LA) poprzez Couchsurfing, czyli darmowe

- Noclegi poza miastami w tanich motelach i hotelach (cena za pokój dwuosobowy w którym spokojnie zmieszczą się 4 osoby to koszt ok. 60$, czyli w przeliczeniu ok. 50 zł za osobę; 21 tego typu noclegów to ok. 1100 zł)

- NY City pass ok. 400 zł

- Karnet do parków narodowych to ok. 64 zł za osobę

- Jakiś park rozrywki (Univ. Studios, cokolwiek) to ok. 200 zł

Daje nam to 7000 zł.

Reszta czyli jedzenie (śniadania wliczone w ceny noclegów, tanie bary, McDonaldy, prowiant z Wall Marta) i pozostałe wstępy można spokojnie ogarnąć za 2000 zł

Suma- 9000 zł

Da się? Da ;)

Tylko tak jak mówiłem, to nie jest oferta dla ludzi lubiących komfort i wygodę.

Ale mcDonalda to lepiej omijajcie szerokim łukiem :) polski MC czy amerykanskim to rarytas.benzyne 2.2 za litr to trche mało.Cena galona w usa to cos w granicach 4 dolarów za galon.Galon to niecałe 4 litry czyli trzeba liczyc dolar za litr zyli na ta chwile jakies 3.4 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co do ma być za przygoda życia???

http://notolecimy.pl...olan-za-886-zl/ tu tylko przykład jak tanio można dostac się do NY, zważywszy ze do Budapesztu z poludniowej Polski jest niedaleko, a z Mediolanu dostaniemy się do Polski Ryanairem czasem już od 24 zł

haha ryanairem za 24 zl! Jak wszystko doliczy ci rayanair to raczej 24 zł nie zapłacisz;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia - Podróżowanie samolotami i autokarami przez dwa tygodnie, wschodnie wybrzeże (Miami, Waszyngton, Filadelfia, NY, Boston) kosztowało mnie w granicach 1500$. Spałem w hostelach, jadłem głównie w Subway, pieniądze wydawałem głównie na "życie" i wejściówki, nie rozrzutnie ale też nie jakoś specjalnie biednie. Jest jednak różnica, ja już byłem na miejscu w USA a więc nie dochodził koszt biletów do Ameryki. Miesieczne zwiedzanie za 9000zł z wliczonym w to lotem do USA wydaję mi się nierealne. Może 3 tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co do ma być za przygoda życia???

haha ryanairem za 24 zl! Jak wszystko doliczy ci rayanair to raczej 24 zł nie zapłacisz;)

osobiście byłem w Mediolanie za 48 zł w obie strony i w Sztokholmie Ryanairem za 8 zł oczywiście z bagazem podrecznym do 10kg, jesli doliczysz bagaz rejestrowany to koszt biletu wzrosnie o ok. 160 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...