Skocz do zawartości

Książki Do Matematyki W Hs


dawc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

potrzebuję ogólnych informacji na temat książek z do matematyki dla amerykańskich licealistów i ich zakresu.

W Polsce mamy książki do zakresu podstawowego i rozszerzonego ew. podzielone na 3 części, każda na rok nauki.

Przeglądałem książki dla HS i widzę, że mają podzielony materiał na Geometrię i Algebrę. Tylko jeżeli chodzi o algebrę to widzę że książki są oznaczone numerkami 1 i 2, w geometrii chyba nie ma takiego podziału.

Czy to znaczy, że książka do geometrii jest dla każdego poziomu, "Algebra 1" dla podstawy, "Algebra 2" dla rozszerzenia? Czy kupując taką książkę mamy ją od razu na 3 lata nauki w HS?

Byłbym wdzięczny za małe wytłumaczenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewaznie, matematyka jest uczona tak:

Algebra 1

Geometry

Algebra 2 (czasami nazywaja Trigonometry lub Algebra2-Trigonometry)

Calculus

Sa tez kursy AP -"Advanced Placement" - ktore przygotowuja na AP egzamin. Wyzszy poziom, podobno bardziej na poziomie pierwszego roku studiow - to sa kursy na ktore chodza uczniowie z ambicjami na lepsze uniwersytety.

Tu jest lista ksiazek w klasach AP w liceum moich dzieci:

http://eastangels.or...d=367&Itemid=73

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia, aczkolwiek sprzed 12 lat, mogę powiedzieć, że wszystko poniżej calculus, to poziom naszego polskiego obecnie gimnazjum. Dopiero calculus i AP kursy to poziom liceum, aczkolwiek jedna cześć geometrii, na poziomie mq3 była mi nieznana z Polski. Bajecznie prosta, a jednak nieznana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...