Skocz do zawartości

Proszę O Pomoc.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Bardzo prosze o pomoc poniewaz moja sytuacja jest skomplikowana.

Chciałabym wyjechać do Stanów na 3 tygodnie na urlop zobaczyć sie z moja mama która tam juz jest 8 lat nielegalnie. Nie planuje tam w żadnym wypadku zostać ponieważ mam tu dobra prace i planuje zycie w Wawie.

Obecnie pracuje i dobrze zarabiam. Nie posiadam żadnych nieruchomości, jestem singlem, nie mam dzieci, nie ucze się, pracuje w tej samej firmie już 4 rok.

W stanach ostatnim razem bylam w 2007 (wiza na rok) na 2,5 miesiaca jak jeszcze studiowalam, nie przedluzyłam pobytu (dostałam wjazdówke na 3 miesiące). Powiedziałam prawde ze moja mama tam jest i ze jade do niej mimo ze we wniosku napisalam ze jade do kuzynki mojej mamy, a na rozmowie powiedzialam ze jade do mamy.

Problem mam z wypłenieniem wniosku:

1. do kogo jade? - nie wiem czy napisać że znowu do tej cioci z NY (zielona karta), czy może do mojej siostry ciotecznej która jest obywatelem USA i mieszka w Alabamie? Moim miejscem pobytu bedzie NY poniewaz tam mieszka moja mama a z kuzynka sie tylko spotkam w NY albo pojade tam razem z mama samochodem na kilka dni.

2 kto mnie sponsoruje? prawda wyglada tak że ja sama płace za bilet lotniczy ale mama bedzie mnie tam utrzymywać, obecnie na koncie mam ok 10 tyś i nie wiem czy to nie jest za mało.

i najważniejsze pytanie jak myślicie jakie mam szanse na dostanie wizy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 - masz wpisać tak, żebyś umiała powiedzieć, do kogo jedziesz, żeby to wszystko było spójne i nie zaczęła się plątać podczas rozmowy

2 - stanu konta wykazywać nie musisz

Szanse masz pewnie nieco mniejsze, niż osoby, które nie mają tam nikogo nielegalnie, ale na Twój plus przemawia to, że już raz tam byłaś, mając mamę nielegalnie, a sama nielegalnie nie zostałaś. Jak nie pójdziesz, to nie przekonasz się, czy dostaniesz wizę - to jedyne wyjście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz,że jedziesz do kuzynki do NJ.A podróz opłacasz sobie sama,bo dobrze zarabiasz.Możesz przynieść jakieś papiery o zatrudnieniu czy też wyciągi ale pokaż im jak poproszą. Jeśli powiesz że jedziesz do mamy , która tam jest nielegalnie wizy pewnie nie dostaniesz

A sorry Twoja kuzynka będzie w Alabamie,a Twój port of entry w NJ. To napisz we wniosku że jedziesz do ciotki, bo z tego co napisalaś to mieszka tam kuzynka Twojej mamy...czyli Twoja ciotka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zamiast powiedziec kuzynka to dobra znajoma to raz

bo mozesz wizy nie otrzymac ale za ta niby kuzynke i na to zwroc uwage

lecisz do dobrej znajomej i znow aby spotkac sie z Mama..

zobacz plusy ..ze mialas juz wize,wlecialas,napisalas prawde

i teraz za duzo nie krec..bo to zle moze wypasc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale były takie przypadki w konsulacie,że jak wyszło ze ktoś leci do nielegalnego członka rodziny to konsul powiedział ze nawet nie ma o czym mówic i odmówił wizy. Nie wiem czy nie lepiej aby powiedziec że leci sie do znajomych...Choc z 2 strony kiedys wspominala o mamie i moze byc to w komputerze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze mówiąc to nie zakładałam że będe kłamać odnośnie statutu mojej mamy. Słyszałam że oni i tak mają każdego w kompie i wiedza kto wrócił a kto nie.

A czy jest ktoś kto skłamał na temat statutu kogoś z najbliższej rodziny (mama, tata, rodzeństwo) i dostał wizę?

Planowałam zabrac zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach z ostatnich 12 miesięcy - tylko nie wiem czy netto czy brutto? - (moj szef zawsze podaje wszysto jako brutto i nie wiem czy podpisze mi netto)

no i myslalam nad wyciagiem ale moze rzeczywiscie nie bede brać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie każe Ci kłamac...Po prostu nie wiem czy nie lepiej żebyś powiedziała ze jedziesz do znajomej czy koleżanki a nie do mamy, która jest nielegalnie poniewaz to moze Cie automatycznie zdyskwalifikować od otrzymania wizy. Na forum nawet był taki przypadek. Cięzka sytuacja, nie wiem co Ci doradzic. Jak beda chcieli to sprawdza ze mama jest nielegalnie, ale czasem nie sprawdzaja czlonków najbliższej rodziny... Zalezy tez kiedy mama wlatywała bo jak przed 2001 to nie wiem czy maja ją w komputerze

Znam przypadek gdzie dziwczyna miała mame nielegalnie, a powiedziała ze leci do wujka i dostała wize.....o mamie nie wspominala.Ale to był jeden przypadek...Moze ktos jeszcze sie wypowie na ten temat bo nie wiem co Ci doradzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 2001 wiec ją mają na pewno

ja właśnie myslałam żeby napisac że jade do siostry ciotecznej do alabamy a jak sie beda pytać to powiem ze najpierw jade do NY do mamy a potem razem jedziemy do siostry ciotecznej i tam spedzimy 2 tygodnie czyli wiekszosc mojego planowanego urlopu

do wniosku ktory wypelnialam w 2007 mialam zaproszenie od tej znajomej kuzynki i chyba wtedy napisalam ze jest other relatives czy jakos tak

czytalam gdzies tu na forum ze radzili zeby nie zmieniac osob do ktorych sie jedzie bo sie pytaja "dlaczego nie jedziesz znowu do poprzedniej cioci" czy jakos tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...