Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po przerwie i... po ślubie :) Zakładam nowy wątek z nadzieją na wymianę doświadczeń i opinii, bo na forum rozmawiamy o tym, co przed ślubem, a przecież ślub to jeszcze nie koniec. Co trzeba zrobić tu w USA - to mniej więcej już wiem, natomiast mam pytanie do dziewczyn, które zmieniły nazwisko - czy załatwiałyście już jakiekolwiek formalności w Polsce? Wymiana paszportu, dowodu osobistego? Zmiana danych w jakichkolwiek instytucjach? Chętnie poczytam o Waszych doświadczeniach w tym temacie, jakiekolwiek podpowiedzi mile widziane (także te dotyczące załatwiania formalności poślubnych w USA). Pozdrawiam wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 264
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

co do dowodu osobistego-paszportu i nowego paszportu to nalezy miec polski akt slubu a to sie zalatwia w USC..

Tam dostaniesz informacje co potrzeba,kto moze takie cos odebrac itd...da sie takie cos zalatwic przez rodzine,przyjaciol-znajomych czy tez kogos z tego forum .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni, proszę o pomoc, bo zwątpiłam (i spanikowałam). Byłam dziś po Social Security i okazało się, że nie mogę dostać, bo choć jesteśmy już po ślubie to moja wiza narzeczeńska kończy się za dwa tygodnie. Najpierw musimy w związku z tym przejść procedurę emigracyjną - a więc jak rozumiem wystąpić o "adjustment of status" i "employment authorization document". Mam w związku z tym wątpliwość - bo wiza się kończy, a cała procedura nie zakończy się przecież w ciągu najbliższych tygodni. Wiele razy słyszałam i czytałam, że jest 90 dni na wzięcie ślubu - ale jaki czas mamy na dalsze kroki, a więc zielona karta i SS? Jakie znaczenie ma to, że wiza się niedługo kończy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia - istotny jest slub w ciagu 90 dni, z tym ze - w momencie jak Ci sie konczy authorized stay na K1 (bo K1 jest voidowana w momencie wjazdu wiec juz jej nie masz od jakiegos czasu) to jestes out of status i czysto teoretycznie w jakims super nieszczesliwym zbiegu okolicznosci mogliby sie deportowac - natomiast w momencie jak wyslesz pakiet AOS i dostaniesz NOA1 to wtedy znowu masz legalny status.

Co do SSN - przegapilas sprawe - od razu po wjezdzie mialas szanse dostac, teraz musisz dostac EAD zeby wystapic o to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...