Skocz do zawartości

Świadectwa Niekaralności Z Uk I Holandii


Nowak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pracowałem dotychczas (z przerwami) kilka lat w UK i ostatnio ponad 6 miesięcy w Holandii. Niedawno zainteresowałem się udziałem w loterii wizowej do USA.

Przy okazji ogarniania tego tematu wyczytałem gdzieś, że istnieje obowiązek przedstawienia w ambasadzie USA (po wylosowaniu zielonej karty) świadectw niekaralności z każdego kraju, w którym przebywało się co najmniej pół roku.

Obecnie jestem w Polsce a z tego co się orientuję uzyskanie takich świadectw z UK i Holandii odbywa się wyłącznie za pośrednictwem TAMTEJSZYCH potencjalnych pracodawców.

Może ktoś z Was orientuje się jak wybrnąć z tego problemu? Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź.

Na stronce:

http://www.polorama.com/nasze_blogi/wpis/1029

znalazłem taką właśnie informację:

"dokument ten jest udostępniany tylko dla organizacji, profesji oraz zawodów wyszczególnionych w Exceptions Order to the Rehabilitation of Offenders Act 1974. Powszechnie stosuje się praktykę składania aplikacji przez pracodawcę, który powinien być zarejestrowany w CRB lub przez kogoś, kto występuje w imieniu zainteresowanej osoby działając w organizacji "Umbrella Body"."

Możesz powiedzieć jak ubiegać się o te świadectwo z Polski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam takie pytanie (przepraszam za ignorancję, ale temat loterii jest dla mnie świeży... ) - jak długo takie świadectwa niekaralności są ważne? Czy uzyskując je w tym roku mógłbym wykorzystać je w następnych loteriach? Zakładam, że z loterią będzie (co najmniej) do 3 razy sztuka. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.. według informacji z podanej strony chyba obędzie się w moim przypadku bez konieczności pokazywania świadectwa niekaralności z Holandii.

"Każda osoba ubiegająca się o wizę imigracyjną i narzeczeńską w wieku powyżej 16 lat powinna przedstawić zaświadczenie o niekaralności z kraju obecnego zamieszkania, jeśli znajduje się w nim od co najmniej sześciu miesięcy oraz ze wszystkich innych krajów, w których przebywała dłużej niż rok". Na stronach agencji "pomagających" w załatwianiu formalności związanych z loterią o tym drobnym szczególe (podkreślonym przeze mnie) nie było słowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...