Skocz do zawartości

Wypełnianie Wizy - Kilka Potrzebnych Informacji (M.in. Pyt O Zdjęcia)


Rekomendowane odpowiedzi

Hej :)

Pojawiam się ponownie po pewnym okresie czasu bo postanowilam w najblizszy weekend wyplenic na spokojnie wniosek, żeby w poniedzialek rano zadzwonic do Ambasady i umowic sie na spotkanie :)

Mam do Was w związku z tym kilka pytan ( za udzielenie mi odpowiedzi - bede b.wdzieczna!).

- kwestia zdjęcia ( wybieram sie rano do fotografa, a nie wiem na ile bedzie zorientowany co do robienia zdjec, jesli chodzi o wymagania wizowe) - jaki musi byc format, kolor, uszy musza byc odsloniete? Rozumiem, ze bez okularow? Opiszcie prosze, jak to zdjecia ma byc zrobione, zeby bylo prawidlowe.

- czy formularz moge wypelnic w jezyku polskim, bez polskich znakow?

- jak moge na biezaco zapisywac wniosek na kompie? ( moze i glupie pytanie, ale chcialabym zrobic wszystko poprawnie)

- czy dopiero po wydrukowaniu moge zadzwonic do ambasady?

- drukarka laserowa?

- jesli planuje wyleciec w lutym i tez wrocic w lutym (wyjazd na ok. 8 dni) to musze podawac konkretny termin? Czy wystarczy informacja - luty 2011 (wylot i powrot)?

Będzie kilka kolejnych pytan, jak zaczne wypelniac wniosek :) Oczywiscie bede prosila o Wasza pomoc, ktora zapewne okaze sie niezbedna.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Joanno wiem, ze jest sporo informacji, ale mam tez swiadomosc tego, ze na tym foum sa osoby, ktore maja w tym doswiadczenie :)

Wole sie upewnic, dopytac. Chce, zeby bylo wszystko prawidlowo wypelnione. Jest to dla mnie b.wazny wyjazd i chce zeby doszedl do skutku...

Jesli mozesz to pomoz, bede Ci b.wdzieczna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to właśnie na stronie ambasady masz najdokładniejsze informacje (na przykład na temat zdjęcia). Jest napisane krok po kroku, co robić starając się o wizę. Nikt dokładniej Ci tego nie wytłumaczy.

Przynajmniej ja nie potrafię, bo musiałabym przepisać to, co jest na stronie ambasady. A to chyba nie o to chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne pytanie :)

Na stronie Ambasady znalazlam informację odnosnie zdjęcia

"Nie można przejść do kolejnych części podania wizowego bez próby załączenia zdjęcia cyfrowego. Gdyby system nie przyjął zdjęcia, należy przynieść na rozmowę z konsulem wydrukowane zdjęcie (wymiary 5 cm x 5 cm), które spełnia w/w wymogi. Przedstawienie zdjęcia, które nie spełnia tych wymogów może spowodować opóźnienie w procesie wizowym"

Czy mam rozumiec, ze jesli nie zalacze zdjecia do wniosku to tragedii nie bedzie bo moge wziac ze soba do Ambasady i bedzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...