Skocz do zawartości

Przedłużenie Pobytu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy można jakoś starać się o przedłużenie pobytu w USA. Sytuacja wiza 10 lat. pierwszy pobyt 1 miesiąc, po 2 latach 6 miesięcy i po kolejnych 6 miesiącach, chciałem znowu 6 miesięcy (bilet zabookowany etc.). Po przyjeździe do USA urzędnik po przesłuchaniu mnie i rodziny daje tylko zgodę na 1 miesiąc. Mozna się od tego jakoś odwołać? Tj przedłużyć chociaż o kilka miesięcy? Święta miałem spędzić z rodzina w USA i na jej utrzymaniu jestem, ponadto dostaje emeryturę PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Mozna taki pobyt przedluzyc nawet jak masz wize -pozwolenie na pobyt na 1 miesiac ale wtedy nalezy to szybko robic

to kosztuje ,nawet bez uzycia prawnika czy kogos kto by sie tym zajal..na dzis to bedzie 290 dol us

tutaj masz druk do tego oraz jak kto zrobic,gdzie wyslac

http://www.uscis.gov...00045f3d6a1RCRD

ten temat tez przeczytaj uwaznie

http://forum.usa.inf...sty-i-sponsora/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za informacje, widzę, że faktycznie trzeba się śpieszyć. Można jeszcze w takim razie ile może kosztować załatwianie tego przez prawnika i jakieś namiary na osoby/instytucje zajmujące się tym. Przyznam, szczerze, że jestem zszokowany tym bardziej, ze zawsze wszystko super przepisowo, a tu potraktowali mnie jak krętacza.. 30 dni, kiedy bilet powrotny mam za pół roku zabookowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo to jest chory system.Immigration na lotniskach a immigration na terenie Stanow to jakby dwa rozne urzedu. tzn Ty przy wlocie zawierasz "umowe" z oficerem ze wlatujesz na miesiac. Ty na terenie Stanow probujesz zgodnie z prawem ja przedluzyc ale tym na lotnisku juz podpadasz.Niestety tak jest. A potem jest kolejny myk -

jesli dostajesz odmowe przedluzenia wizy automatycznie dostajesz termin do wylotu i teraz UWAGA wedlug prawa od momentu zakonczenia twojej wizy przyznanej na lotnisku jestes na terenie USA jakby nielegalnie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOKLADNIE ! Oni na lotnisku nie lubia takich kombinacji. I to jest chore.. system przewiduje mozliwosc przedluzania ale musisz sie liczyc z problemami przy kolejnym wlocie.

Nie to nie jest chore.

Sa osoby ktore maja srodki i ich zycie pozwala na przebywanie w innym kraju dluzej niz nakazuje/pozwala przepis, do tego jest ta furtka na przedluzenie,ale przecietny zjadacz chleba

wybacz to naciaganie,

plus pobyt na 30 dni tym razem potraktowalbym jako "ostrzezenie"

typu nie naciagaj struny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie oceniam tego, ze immigration decyduje czy dana osoba ma warunki by zostac dluzej czy nie. Ja oceniam to, ze jesli jest prawo pozwalajace na przedluzenie wizy turystycznej na terenie USA to powinno ono byc rowniez "tolerowane" na lotniskach.

i tez na Twoim miejscu nie kombinowalabym z przedluzeniem gdy wize masz na miesiac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...