Skocz do zawartości

Wyjazd Do Stanów- Kilka Pytań


Samael

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przepraszam za dość nieprecyzyjny tytuł tematu, ale mam kilka pytań z różnych dziedzin.

Chciałbym wyjechać w czerwcu z programu W&T na Alaskę i oto moje pytania:

- miał ktoś jakieś doświadczenia z firmą Signature Seafoods w Neets Bay? Da się u nich zarobić- na zwrot kosztów+ coś jeszcze?

- czy jeśli zarezerwuje sobie bilet lotniczy (w dwie strony) powiedzmy, że na powrót 10 września, to czy mogę później w jakiś sposób przesunąć datę wylotu- powiedzmy na 20 września?- nie wiem czy uda mi się zaliczyć sesję, stąd takie pytanie.

- czy byłby problem z wywozem próbek ziemi (właściwie próbek popiołu wulkanicznego, pumeksu itd)- zwykła torebka z ziemią, kamieniem?

- słyszałem, że jeśli wyrobię sobie jakieś europejskie prawo jazdy, to nie będzie problemu np. z wypożyczeniem samochodu w USA- czy muszę wyrabiać prawo jazdy na miejscu?

- chciałbym w USA odwiedzić jedną bibliotekę (USGS) czy można u nich kserować książki (oczywiście tylko do pracy naukowej o ile to ma znaczenie) i jakoś przywieźć je do Polski?

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

- czy jeśli zarezerwuje sobie bilet lotniczy (w dwie strony) powiedzmy, że na powrót 10 września, to czy mogę później w jakiś sposób przesunąć datę wylotu- powiedzmy na 20 września?- nie wiem czy uda mi się zaliczyć sesję, stąd takie pytanie.

Zalezy od taryfy w ktorej bedzie bilet - zwykle najtansze bilety nie pozwalaja na jakiekolwiek zmiany, te pozwalajace na zmiany sa wyraznie drozsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszelkie probki ziemi nasion owocow czegokolwiek wywozenie bez zezwolenia to ogromne ryzyko.

kiedys jeszcze do niedawna nikt tego nie sprawdzal teraz moga cie nawet zamknac.

Czytaj MOGA co nie znaczy musza. Mozesz miec problemy nie rob tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy od taryfy w ktorej bedzie bilet - zwykle najtansze bilety nie pozwalaja na jakiekolwiek zmiany, te pozwalajace na zmiany sa wyraznie drozsze.

No to lipa trochę. Nawet bardzo lipa. :(

wszelkie probki ziemi nasion owocow czegokolwiek wywozenie bez zezwolenia to ogromne ryzyko.

kiedys jeszcze do niedawna nikt tego nie sprawdzal teraz moga cie nawet zamknac.

Czytaj MOGA co nie znaczy musza. Mozesz miec problemy nie rob tego.

Ehhh... te amerykany.... trudno.

Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...