Skocz do zawartości

Wyjazd Do Usa Na 7-30 Czerwiec 2012 (Zachód+Nyc) -Poszukiwane 2-3 Osoby Na Wspólny Trip


Yzerman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jesteśmy parą w wieku 27 lat, planujemy wyprawę w tym roku w czerwcu po południowo-zachodnich stanach plus 1,5 dnia na "liźnięcie" NYC.

Plan był już na lato 2011 ale znajomi się wysypali - na szczęście uratowaliśmy wakacje i zrobiliśmy podróż dookoła Europy (ponad 10 tys km autem) -mamy więc już pewne doświadczenia w tego typu wyjazdach;)

Koszt podróży bilety lotnicze (jeśli się pośpieszymy) plus wejściówki plus paliwo i wynajem auta plus noclegi i pożywienie szacuję na około 12 tys PLN na osobę

Ciężko jest znaleźć wśród naszych najbliższych znajomych osoby gotowe na tego typu eskapadę -chodzi o odwagę no i oczywiście barierę finansową stąd post na forum;)

Szukamy 2-3 osób w podobnym wieku -nie mamy żadnych preferencji -byle była determinacja, mobilność, poczucie humoru i...to chyba tyle;)

Poniżej szczegóły:

7 czerwca Warszawa-->NYC, 8 i połowa 9 czerwca zwiedzanie na szybko NYC,

9 czerwca przelot NYC-->Denver

9-30 czerwca wynajęcie auta "w jedną stronę": trasa przez południowo-zachodnie stany: Idaho, Colorado, Wyoming, Utah, Arizona, Kalifornia -realnie około 20 dni, konfiguracja trasy jeszcze nie ustalona ale wiadomo co chcemy na pewno zobaczyć -parki, grand canion, death valley, kawałek pustyni, przejechać się kawałek drogą 66, san diego, a z dużych miast san francisco, los angeles i las vegas

powrót LA-->Warszawa 30 czerwca 2012

Proszę o informację tylko w przypadku konkretnych zapytań na prv mail: wojtas_34@o2.pl

Pozdrawiamy

Iza&Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny zamiar odnosnie takiego objazdu ale myslalem o NY potem Niagara nastepnie Chicago i caly czas wynajetym autem w NY podazac i zwiedzac parki i spora czesc zachowu tylko skad Wam wyszedl taki koszt?ja liczylem na jakies 17-18 dni i tez na czerwiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bilety 6 000,00 samochód 3 500,00 benzyna+autostrady 2 000,00 parki -wejściówka 300,00 hostele 3 000,00 pożywienie 3 000,00 inne 2 000,00 19 800,00

założenia:

koszt za 2 osoby

22 noclegi 44-50 USD za 2 osoby (tu być może trochę zaniżone koszty)

wejściówka na wszystkie parki 80 USD

1 galon 3,55 USD

8000 km do przejechania

Wychodzi 10 tys zł za osobę -doliczam 2 tys zł buforu bo zapewne na czymś się przejedziemy;) -Tobie wyszło mniej czy więcej?

My jesteśmy bardziej zainteresowani Zachodem -jadąc autem z NYC nie dojedziemy raczej do LA jak chcemy po drodze inne rzeczy zahaczyć;)

No ale NYC oczywiście też zwiedzimy hehe w 1,5 dnia;) -do Colorado nie widzę aż tak ciekwaych przystanków -poza Filadelfią i Niagarą ale to już odpuścimy...

Zastanawiam się czy można płacić tam kartą American Expess bo takową mam....przynajmniej za benzynę i auto....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakladam wyjazd na okolo 3 tyg. mam jeszcze nie do konca zdecydowanego czlowieka brata ;).chcialbym jednak zobaczyc ta niagare i chicago potem moj plan wiedzie droga nr 40 czyli stara route 66 do pieknych miast miasteczek albuquerque santa fe czy taos ,myslalem tez nad zahaczeniem el paso i ew.liznac na kilka chwil meksyku tak wstepnie zaliczeniowo ,dodam ze jade z aparatem fotograficznym i bede patrzyl wiecej przez obiektyw;)jakies przystanki w celu upamietnienia jakiegos motywu czy krajobrazu badz tez czegos interesujacego .wracajac do temata obok el paso jest przepiekny park white sands nastepnie canyon de chelly po drodze dalej ciut petrified forest ,grand canyon ,zion,bryce,capitol reef,canyonlands,arches,moze tylko w innej kolejnosci tak aby dograc do jak najkorzystniuejszych km nastepnie myslalem o LA parki joshua tree mojave las vegas ,death vally,sequoia,Yosemite,san francisko i powrot w strone wschodu po drodzxe park great basin,yellowstone,grand teton,mt rushmore,wind cave rocky montain ewentualnie pozostawienie auta w denver i stamtadtez wylot do polszy.

Bilety liczysz po 3000zl ja widzialem po 2200zl z przesiadka w kanadzie np.benzyna liczylem tez okolo 3500zl ale jesli bedzie nas czworo koszty sie rozbijaja wiadomo to samo z wynajeciem autatakze tutaj odejdzie trioszke kosztow.nie wiem jak jest z austostradami ale na zachodzie nie ma chyba zbyt wiele oplat.i tu prosze o pomoc znawcow.wejscia do parkow nie wiem ile kosztujamysle ze nie beda to jakies wielkie sumy ,hostele motele przydrozne tez mysle okolo 1500zl na glowe jedzienie no wiadomo jak kto lubi pojesc mi wystarczy mc donalds;) zakup jakis jeansow levisa czy t shirt-ow tez nie wielkie halo mysle bedzie . tak to wyglada ja zakladam ze karta bedzie zabezpieczeniem a wydac chce jak najmniej chociaz nie bede sie szczypal jesli trzeba bedzie zaplacic liczylem na okolo 10 000zl z zapasem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale 3000 tys pln to 3 bilety (wawa-nyc, nyc-denver i los angeles-wawa), a ile masz czasu na ten trip? bo w 21 dni to byłoby ciężko to wszystko zobaczyć...chociaż dla chcącego nic trudnego;)....10 tys zł myślę że jest realne przy niezbyt dużej rozrzutności....my planujemy kupić aparat od razu jak przyjedziemy w jakimś wallmart czy czymś takim.....w zeszłe wakacje okradziono nas w okolicach Barcelony więc jesteśmy bez aparatu a tam może być trochę taniej jak będzie sprzyjający kurs USD

wejście do wszystkich parków narodowych na cały rok 80 USD -ale nie wiem czy za auto czy za osobę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mały update....

i stało się....kupiliśmy bilety:)...była okazja więc musieliśmy się zdecydować :)

wylot 7 czerwca Warszawa, przylot do Nowego Yorku 7 czerwca, 2 dni na miejscu, przelot do Denver, objazd po środkowo-zachodnio-południowych stanach, powrót 2 lipca do Polski z Los Angeles

jak ktoś w podobnych terminach będzie się wybierał w tamte rejony dajcie znać...zawsze w grupie raźniej i taniej:)

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...