Skocz do zawartości

Co Przed Ślubem ?


sabcia 85

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, szukałam na forum, ale nigdzie znaleźć nie moge odpowiedzi na moje pytanie, które brzmi nastepująco: Jakie formalności czekają mne jeszcze przed slubem w USA a ? Wizę już mam, planowana data slubu 14 lipca 2012. Problem mam taki, że się bronię w tym roku i właśnie się dowiedziłam, że obrony moga byc nawet początkiem lipca. Na ile dni przed slubem powinnam być, żeby wszytsko dopiąc na ostatni guzik ? Chodzi mi o sprawy papierkowe :)

Będę baardzo wdzięczna za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz (a raczej musicie) dostac marriage license z probate courtu w swoim county. Zalatwia sie to od reki i jak do dostaniecie to w zasadzie tego samego dnia mozna wziac slub - tylko trzeba dogadac sie z kims kto Wam go udzieli zeby byl dostepny...

Zajrzyj na strone sadu swojego county i tam bedziesz miala wszystko napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze kzielu - sprawdź zasady na stronie sądu, pod który podlegacie, bo np. u mnie ślub można było wziąć dopiero po trzech dniach od uzyskania marriage license - może być tak, że w różnych miejscach Stanów obowiązują różne zasady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. w stanie kolorado - slub nie wymaga sedziego, mozna samemu sobie go wziac, odeslac papiery do odpowiedniej placowki i zostanie on zatwierdzony i akt slubu wyslany pod twoj adres. co stan to obyczaj, wiec nalezy sprawdzic wymagania w twoim :D tak czy inaczej gratuluje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. w stanie kolorado - slub nie wymaga sedziego, mozna samemu sobie go wziac, odeslac papiery do odpowiedniej placowki i zostanie on zatwierdzony i akt slubu wyslany pod twoj adres. co stan to obyczaj, wiec nalezy sprawdzic wymagania w twoim :D tak czy inaczej gratuluje :)

w Ohio "marriage license" o wiele latwiej zdobyc niz "drivers license". Po prostu zglaszacie w city hall/townhall ze tego i tego dnia na terenie tego wlasnie city/township zdecydowaliscie byc malzenstwem. "Marriage license" zostaje po kilku dniach wyslana na podany przez Was adres. Kiedy moja starsza corka wychodzila za maz ( w 2010 roku) kosztowalo toto $15. Za te oplate county umieszcza Was nawet w "public record".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymaga sędziego, ale wymaga chyba kogoś, kto ma uprawienia do udzielania ślubów - notariusza tudzież osoby duchownej? :)

nie! bierzesz licencje(o ktora sie musisz wczesniej postarac tak jak w kazdym stanie), wypelniasz na podstawie instrukcji podpisujesz i wysylasz do recording office, oni ja zatwierdzaja i odsylaja ci akt malzenstwa. koszt chyba obecnie 15 dolcow :)( za licencje) nie potrzeba osob trzecich. kolorado to specyficzny stan ha ha ha :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...