Skocz do zawartości

Pierwszy Wylot Z Rodziną Do Usa (Ca)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Planujemy wylot całą rodziną na ok 2,5-3 tygodnie do San Diego. Mam dwójkę chłopaków (6 i 8 lat), więc znając ich ciężko wyobrzić mi sobie taką podróż. Nie mówię już o kwestiach finansowych - jakby nie patrzeć jest to spory wydatek na 4 osobową rodzinę.

Dlatego też mam pytanie, czy wybierając się w taką podróż powinienem się na czymś skupić. Czy są jakieś linie, które zapewniają lepszy komfort ( tak, żeby dzieci się nie nudziły - bajki , gry itp) albo takie których na takie dystanse należy unikać ? No i ceny biletów, czy są linie zdecydowanie tańsze w tym kierunku, ew gdzie szukać dobrych połączeń.

Wiem, ze najwygodniej by było znaleźć przelot z jedną przesiadką, ale czy większa ilość przesiadek ( bilet chyba tanszy bedzie) jest sporym uciężeniem, czy wręcz przeciwnie odprężeniem od podróży ?

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Samoloty LOTu często (zawsze? nie jestem pewien) nie mają ekranów wbudowanych w siedzenia, natomiast większość linii je ma, i tam znajdziesz wtedy zarówno bajki/filmy dla dzieci/gry. Lecąc na zachodnie wybrzeże, chyba dwie przesiadki byłyby optymalne, jedna w europie a druga na wschodnim wybrzeżu. Przesiadając się w USA będziesz pewnie musiał wziąć swoje bagaże i przenieść je samemu na 'domestic flight'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOT nie ma PTV (dopoki nie dostanie Dreamlinerow), Delta na 767-300ER (ktorymi latam najczesciej) tez nie ma, natomiast na reszcie samolotow ma. Zamiast na konkretnej linii skupilbym sie na konkretnym samolocie obslugujacym konkretna trase (A330 ma uklad 2-4-2 wiec mozecie siedziec razem) - polecam seatguru.com

Osobiscie wybralbym cos z PTV jak pisze Lochraven i raczej dwie przesiadki niz jedna - zawsze mozna cos zjesc, gdzies sie przejsc itp. Bagazy na domestic nie bedziesz musial nigdzie przenosic - zostana odprawione do konca, z tym ze bedziesz musial je odebrac w POE (pierwszym porcie w US w ktorym wyladujesz) i po przejsciu customs nadac je ponownie (ale nie w check in desku - kazde lotnisko ma specjalna tasme do nadawania zaraz na customs).

Konkretnych lotow mozesz szukac na expedii czy travelocity - bedziesz mial porownanie pomiedzy poszczegolnymi liniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOT nie ma PTV (dopoki nie dostanie Dreamlinerow), Delta na 767-300ER (ktorymi latam najczesciej) tez nie ma, natomiast na reszcie samolotow ma. Zamiast na konkretnej linii skupilbym sie na konkretnym samolocie obslugujacym konkretna trase (A330 ma uklad 2-4-2 wiec mozecie siedziec razem) - polecam seatguru.com

Osobiscie wybralbym cos z PTV jak pisze Lochraven i raczej dwie przesiadki niz jedna - zawsze mozna cos zjesc, gdzies sie przejsc itp. Bagazy na domestic nie bedziesz musial nigdzie przenosic - zostana odprawione do konca, z tym ze bedziesz musial je odebrac w POE (pierwszym porcie w US w ktorym wyladujesz) i po przejsciu customs nadac je ponownie (ale nie w check in desku - kazde lotnisko ma specjalna tasme do nadawania zaraz na customs).

Konkretnych lotow mozesz szukac na expedii czy travelocity - bedziesz mial porownanie pomiedzy poszczegolnymi liniami.

Dzięki za informacje.No ja raz leciałem sam do San Diego. Najpierw do Newark a potem SD. Niestety do NW był to Lot - obsługa dobra, super kapitan.. ale jakość samolotu pozostawiała wiele do życzenia. Ponieważ trochę podróżuje po Europie to zbieram mile w Miles and More i pewnie sporo bym nazbierał lecąć Lotem lub LH, zakładam, że ta druga na długich dystansach jest lepsza. ma głównie chyba 747, choć nigdy tym nie leciałem i nie wiem jak jest w środku. W istocie układ ze 4 miejscami jest super, wiec pewnie masz racje ze należało by się skupić na modelu samolotu. Czy jeżeli chodzi o moment kupowania biletów to na ten okres ( Sierpień ) to już jest ostatnia chwila , czy bilety mogą być tansze jeszcze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do biletow czy beda tansze - na sierpien to watpie mowiac szczerze. Juz teraz sa dosc drogie na wakacyjne terminy.

Star Aliance nie latam (a LOTu unikam zdecydowanie), niemniej jednak o 747 LH slyszalem same kiepskie opinie (chyba ze beda juz mieli 747-8i w sluzbie ale nawet jezeli to trudno bedzie na niego trafic), na dluzszych trasach maja tez zdaje sie A340-600 ktory na pewno w srodku jest lepszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie sobie poprzeglądałem strony LH oraz BA. W przypadku LH to tylko Airbusy mają TV w każdym fotelu , w przypatku BA i lotów World Traveler to na pokładach Boeingów są PTV. Teraz tylko pewnie kwestia ceny , bo zakładam, że serwis na pokładzie na takich odcinkach wszędzie jest podobny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie latam SkyTeamem (AF / KLM / Delta - w zasadzie to mialem tyle mil ze z Polski wczoraj w biznesie wracalem na award tickecie :) ) - daja rade, poza tym ze Delta na czesci tras ma dosc podstarzale 767-300ER bez PTV - reszta praktycznie wszedzie ma PTV. Generalnie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie latam SkyTeamem (AF / KLM / Delta - w zasadzie to mialem tyle mil ze z Polski wczoraj w biznesie wracalem na award tickecie :) ) - daja rade, poza tym ze Delta na czesci tras ma dosc podstarzale 767-300ER bez PTV - reszta praktycznie wszedzie ma PTV. Generalnie polecam.

No tak, ale ponoć Delta raczej nie jest polecana. Zdecydowanie jest lepiej w AA? Tak posprawdzałem sobie przeloty różne i średnio cena dla całej rodziny to ok 16-17K PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...