Skocz do zawartości

Zaległy Podatek Po Wyjeździe Na J!


Rekomendowane odpowiedzi

od jutra zaczynam procedure rozliczenia zaległego podatku. Dziękuję za wszystkie informacje. Będę na bierząco informował o postępach.

Dziękuje i pozdrawiam marc81.

więc ktoś w moim imieniu zadzwonil do usa do SSO i zapytał jak mogę uzyskać SSN. Tylko i wyłącznie w ambasadzie amerykańskiej w Polsce. (jeśli nie u nich na miejscu)

Jeśli chodzi o Warszawę to w godzinach 9 30 - 12 00 od pn do pt. Zadzwonię do nich w środę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...

witam,

nareszcie znalazłem wątek, który sam założyłem. Więc sprawa z moim podatkiem na dzień dzisiejszy wygląda tak.

Okazało się, że zostałem zatrudniony na podstawie selfemployed i obowiązuje mnie 1099-MISC form, a nie jak myślałem W-2.

Gdzieś w necie znalazłem osobe która coś na ten temat wie. Napisałem tak:

"

witaj Henry,

przeczytałem Twój artykuł nt. podatków. Ja osobiście mam problem z rozliczeniem się wynikający ze słabej znajomości języka angielskiego.

Byłem na W&T w 2008 roku. Nie rozliczyłem się z podatku.

Odwlekałem sprawę, a teraz okazało się, że byłem pracownikem na kontrakt.

Dostałem formularz 1099-misc i nie wiem za bardzo jakie mam podjąć dalsze

kroki w kierunku uregulowania należności wobec IRS.

Może znasz osoby, instytucje które mogłyby pomóc

w załatwieniu wszelkich formalności.

Oczywiście mam na myśli fachową odpłatną pomoc.

Pozdrawiam."

dostałem odpowiedź taką:

"

Osobiscie nie znam, a zatem nie bede polecal zadnej firmy co rozlicza zalegle podatki. W zwiazku z tym ze nie znasz dobrze jezyka angielskiego musisz poszukac za jakas firma w polsce co sie tym zajmuje. Odrazu uprzedzam ze moze byc to kosztowne w ramach oplat. Dodatkowo z 1099-MISC bedziesz musial sie rozliczyc jako tak zwany self-employed co wiaze sie z dotatkowym podatkiem (self- employment tax). Oprocz tego napewno bedziesz musial zaplacic kary i odsetki za spoznione rozliczenie. W kazdym badz razie kwota ktora bedziesz musial zaplacic do IRS moze byc wysoka.

Zasadnicze pytanie jest, jaka kwota jest wykazana na formularzu 1099-MISC. Jesli zarobiles mniej niz $8950 (w 2008) nie jest wymagane aby sie rozliczac. Wiecej na ten temat: http://podatekdochodowy.com/article.php?article_id=5&language=pl

Jednak jesli starasz sie o staly pobyt to radzil bym sie rozliczyc zeby nie miec klopotow w tym zakresie. A takze, czy rozliczales sie z podatku w nastepujacych latach?

Do usluszenia"

Do czego zmierzam?

Zna ktoś może w Polsce osoby, instytucje zajmujące się takimi sprawami zawodowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...