Skocz do zawartości

Dv 2013 - Co Po 1 Maja 2012?pytania,odpowiedzi


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wczytuję się w przepisy podatkowe i ni huhu. W 2013 r osiągnęłam dochód tylko w Polsce, a małżon w Polsce i USA. Podpowiedźcie dobrzy ludzie jak się rozliczać?

Czy mam wykazac w rozliczeniu polskim dochód męża z USA, a w amerykańskim nasze dochody z Polski?

Pozdrawiam

Ogolnie rzecz biorac tak. Ja polskiemu US dochodow z US nie wykazywalem (ale mialem tylko zasadniczo jeden paycheck pod koniec grudnia 2011) i po prostu ich olalem w tej kwestii, natomiast do IRS poszly dochodzy z PL i US. Poniewaz od tych z PL zaplacilem podatek, wiec uzylem tax exclusion i wiekszosci zmiescilem sie w limicie (bylem ciut ponad wiec musialem jakis tam niewielki podatek od polskich dochodow zaplacic).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ogolnie rzecz biorac tak. Ja polskiemu US dochodow z US nie wykazywalem (ale mialem tylko zasadniczo jeden paycheck pod koniec grudnia 2011) i po prostu ich olalem w tej kwestii, natomiast do IRS poszly dochodzy z PL i US. Poniewaz od tych z PL zaplacilem podatek, wiec uzylem tax exclusion i wiekszosci zmiescilem sie w limicie (bylem ciut ponad wiec musialem jakis tam niewielki podatek od polskich dochodow zaplacic).

Dziękuję Kzielu!

A jak przeliczyć dochody w zł na $? I to wszystko ma byc zapisane w formularzu 1040?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie przeliczylem po jakims tam aktualnym srednim kursie z dnia w ktorym wypelnialem tax return.... Generalnie ta liczba znajdzie sie w 1040, ale od foreign tax exclusion jest dodatkowy formularz nr. 2555 ktory jest dolaczony do tax return.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kzielu dziękuję za odpowiedzi.

Okazuje się, że nie musielismy wypełniać formularza 2555, bo przez znaczną częsć zeszłego roku nie bylismy rezydentami USA. Inaczej by było, gdybysmy osiągali dochody poza USA będąc rezydentami.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...