Skocz do zawartości

Rozmowa Na Lotnisku Nie Znając Angielskiego


pacio177

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Moja ciocia leci za niecałe 2 mce kolejny raz do USA , do Chicago.Tym razem leci beze mnie i przejmuje się jak sobie poradzi z rozmową na immigrations , ponieważ ona angielskiego ni w ząb.Mogłby mi ktoś powiedziec co należy zrobić(słyszałęm ze wzywa sie tłumacza)? trzeba stanąc jak ciele przed urzędnikiem i czekac az sam sie domysli ze trza tłumacza czy jak ?:) prosze o jakies wskazówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy odpowiadać w j.polskim "nie rozumiem". Chyba ,że urzędnik zada pytanie w j.polskim ( co się czasami zdarza ). Żaden turysta nie ma obowiązku znać j.angielskiego więc tutaj problemu nie widzę. Jeżeli urzędnik uzna za konieczne to tłumacz się znajdzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości - jak załatwiany jest tego typu problem na lotniskach w innych miastach? Przecież nie każde lotnisko ma tłumacza języka polskiego, to byłoby zresztą nierealne. Sama się kiedyś zastanawiałam, co się dzieje w przypadku, gdy nikt na lotnisku nie mówi po polsku czy w innym, niezbyt popularnym języku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...