Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kwestia loterii wzbudza uzasadnione emocje, z tym, że jak sama nazwa wskazuje - jest to loteria - a więc już z definicji zawiera w sobie prawdopodobieństwo wygranej/przegranej.

Osobną kwestia jest uczestnictwo w loterii przez osoby niezamierzające emigrować - w tym wypadku propozycja wnoszenia opłaty inicjującej wydaje się być w pełni uzasadniona, z tym, że z góry zamyka to drogę obywatelom biedniejszych krajów, a celem loteri jest wprowadzenie zróżnicowania populacji emigrantów zamieszkujących teren USA.

W kwestii ewentualnego dodatkowego losowania - nie należy spodziewać się "cudów". Pozostawiono uchyloną furtkę w przypadku wyczerpania puli "wylosowanych" a niewyczerpania puli wiz. W takiej sytuacji losowane będzie tak jak obecnie dwa razy więcej zgłoszeń w stosunku do pozostałych wiz i to też w zależności od rejonu świata, dla którego pozostała niewyczerpana pula (np zostanie 10 wiz to losowanych będzie 20 zgłoszeń). Zwracam uwagę, iż w przypadku Europy lwią część wiz zgarnia Ukraina. Dlatego nie należy się nastawiać, że akurat dodatkowe losowanie obejmie ten kontynent.

Ukraina w ostatnich latach ani razu nie przekroczyla progu 2tys wiz

DV-2008: 1914

DV-2009: 1714

DV-2010: 1807

W czolowce Europy jest teraz Uzbekistan, DV-2010: 3356

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 578
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Rozwiązanie jest proste. Ktoś nawet na forum przytaczał Visa Bulletin z maja 2012. W nagłówku C. ADVANCE NOTIFICATION OF THE DIVERSITY (DV) IMMIGRANT CATEGORY RANK CUT-OFFS WHICH WILL APPLY IN JUNE, jak widać w tabeli mamy Current dla każdego rejonu już na czerwiec. Prawdopodobnie bardzo mało wiz jest wydawanych dla zwycięzców losowania i liczba 50 000 nie zostanie osiągnieta. Ile dokładnie wiz przypadnie do wylosowania będzie wiadomo po zakończeniu wszystkich rozmów - czyli w październiku 2012.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kizielu

to jak wytlumaczysz mi historie z linku ze wladze lotniska znaja tweety turystów na lotnisku???

przypadkowo w okienku pan celnik czytał dzien wczesniej tweety barmana z wielkie brytani i go skojarzyl nastepnego dnia na lotnisku w LA??

druga sprawa głosnia kilkanascie lat temu: gangster pershing, wieloletni wiezien mial wize usa i siedział w stanach czesto i latal na walki goloty prowadzil tam interesy a zgodnie z amerykanskim prawem nie powinien byl dostac wizy...ani byc wpuszczonym do usa

To czemu ja dostał?? A no ja dostał zeby amerykanie wysledzili z kim robi interesy w usa...ale ktos zlamal amerykanskie prawo...jaki urzednik

Nie twierdzę że loteria jest spiskiem jest loterią natomiast nie wierze że po wylosowaniu tych osób nie przechodzą one wstepnie weryfikacji...

Jak to okreslasz wlasnie looserzy sa potrzebni w usa zeby mial kto ulice sprzatac itd...gdyby bylo inaczej loteria wymagalaby wyzszego wyksztalcenia i Bog wie czego jeszcze

Z dtugiej strony nie sadze zeby wygrani z tego forum byli looserami, mysle ze sa to ludzie ktorym zalezy i dadza sobie rade

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrani z forum to pewnie przekroj populacji - na forum masz cala mase placzacych jak to w polsce jest zle. Nie radzi sobie w Polsce to w US przepadnie...

Oczywiscie nie wiem czy losowanie jest na pewno losowe, ale podejrzewanie ze Cie nie wylosowali bo wpadasz tu dwa razy do roku to megalomania troche...

Ludzie ktorzy tutaj sobie radza placa podatki i wydaja kase na pierdoly co napedza gospodarke...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie jest proste. Ktoś nawet na forum przytaczał Visa Bulletin z maja 2012. W nagłówku C. ADVANCE NOTIFICATION OF THE DIVERSITY (DV) IMMIGRANT CATEGORY RANK CUT-OFFS WHICH WILL APPLY IN JUNE, jak widać w tabeli mamy Current dla każdego rejonu już na czerwiec. Prawdopodobnie bardzo mało wiz jest wydawanych dla zwycięzców losowania i liczba 50 000 nie zostanie osiągnieta. Ile dokładnie wiz przypadnie do wylosowania będzie wiadomo po zakończeniu wszystkich rozmów - czyli w październiku 2012.

Nawiasem mowiac to ja tego nie rozumiem czemu wiekszosc zwyciezcow sie nie kwalifikuje tak jak piszesz???

testu z angielskiego nie ma,

wyksztalcenia specjalnie miec zadnego nie trzeba,

teraz w polsce nie zarabia sie 100usd miesiecznie wiec z kasa na rozruch nie powinno byc problemu..

Wiec co trzeba zrobic zeby byc wylosowanym a odeslanym z kwitkiem z okienka w ambasadzie?

nic mi do glowy nie przychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrani z forum to pewnie przekroj populacji - na forum masz cala mase placzacych jak to w polsce jest zle. Nie radzi sobie w Polsce to w US przepadnie...

Oczywiscie nie wiem czy losowanie jest na pewno losowe, ale podejrzewanie ze Cie nie wylosowali bo wpadasz tu dwa razy do roku to megalomania troche...

Ludzie ktorzy tutaj sobie radza placa podatki i wydaja kase na pierdoly co napedza gospodarke...

Nie no masz racje jestem rozgoryczony troche ale pomyslalem sobei ze maja moje dane o ten wpada 3 razy w roku to niech wpada sobie dalej...

W Polsce wszyscy narzekaja, znam takich co maja na koncie jak przypuszczam pewnie po pare milionwo PLN i dobrze prosperujace interesy a placza ze bida, ze to nie co kiedys, ze nie maja co jesc...

Taka nasza natura zeby ponarzekac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkurzające jest to, że niektórzy ludzie, którzy wylosowali karty nie skorzysta z tego przywileju, bo wysłali dla jaj bo było za darmo. Powinni zacząć pobierać przysłowiowe 100$ za aplikacje to połowa by sie wykruszyła a tego co stać na przeniesienie sie tam i jest zdeterminowany to go i stac na dodatkowe 100$ na udział w loterii.

Szanse dla tych co nie wylosowali w tym roku zapewne będą w przyszłym o ile Polska zostanie zakwalifikowana do loterii

Albo tez dostaja tacy, ktorzy nie beda potrafili tego na miejscu sensownie wykorzystac. Znam (mysle, ze nie tylko ja) wiele przypadkow, kiedy ludzie nie wykorzystuja tej szansy na miejscu (szukanie m.in. dobrego, rozwojowego zatrudnienia) i wracaja, bo nie daja rady. No ale coz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to okreslasz wlasnie looserzy sa potrzebni w usa zeby mial kto ulice sprzatac itd...gdyby bylo inaczej loteria wymagalaby wyzszego wyksztalcenia i Bog wie czego jeszcze

Do tego sprzątania ulic mają nielegali.

A dla mających wybitne osiągnięcia USA przygotowała inne ścieżki "kariery".

BTW Nawet najlepsze wykształcenie żadnym wybitnym osiągnieciem nie jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak opłata byłaby dobra szczególnie że znam kilka osób które mają 10 letniego bana a wysłały zgłoszenie a ot tak może przejdzie może sie uda może nie zauważą co mi to szkodzi...

Druga sprawa tez pomyslałem, że to niby mozliwe losowanie w październiku to zabezpieczenie się i było napisane z tego co rozumiem The Department of State may select more DV 2013 entries on October 1, 2012.

Nawiasem mówiąc nie wiem skąd ten wpis bo ja mam taki : More entries will be selected in early October 2012.

"May select" a "will be selected" to co innego.

Nawiasem mówiąc co do loterii nie do końca wierze w ten random select, myslę że po random select w dobie internetu kandydat jest dokładnie sprawdzany.

poniżej dowód że amerykanie czytaja tweety każdego

http://travel.usatod...rists-/616915/1

Latam dwa razy, może trzy w roku do stanów przynajmniej zostawiam kasę jako turysta - po co mieliby mi dawać GC, tak dla nich jest dobrze.

Myślę, że niektóre osoby nigdy nie zostaną wylosowane.

Ja jakos tez nie do konca wierze, ze jest to random select (choc moze faktycznie jest), ale w sumie co mi po tym fakcie. Nie mam na to wplywu, czy jest to random, czy nie random ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...