Skocz do zawartości

Paszport Ważny Pół Roku?


Rekomendowane odpowiedzi

W przyszłym tygodniu, w piątek, mam rozmowę w konsulacie w Krakowie, staram się o wizę B2. Byłby to mój pierwszy lot do USA. W ogóle wyrabianie wizy jest szalone i tak późno, ale tak się stało. No i zaczynam się w tym wszystkim gubić.

Pan na infolinii (ustalał ze mną datę spotkania) powiedział mi, że na rozmowę w konsulacie muszę wziąć ze sobą paszport, który jest ważny pół roku (w moim przypadku 4 miesiące, jest ważny od 26.01.2012) a ja oczywiście teraz się o tym zorientowałam. Myślałam, że paszport musi być ważny 6 miesiący przy wlocie do USA a nie na rozmowie (przy wlocie będzie pół roku, bo planuję lecieć 1 września). Czy mógłby mi ktoś pomóc, ponieważ nie rozumiem zdania "Paszport powinien być ważny 6 miesięcy ponad planowany pobyt w Stanach Zjednoczonych. Jeżeli ważność paszportu jest krótsza niż 6 miesięcy, wiza może być wydana, jednak zezwolenie na pobyt w USA zostanie ograniczone do daty ważności paszportu." (ze strony http://polish.poland.usembassy.gov). To co ja mam teraz zrobić? Jechac na tę rozmowę w ogóle? Dobrze zrozumiałam, że przy rozmowie musi paszport mieć pól roku? Kurdeee :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...