Skocz do zawartości

Nieprawidłowe Zdjęcia Do Dv Lottery


Rekomendowane odpowiedzi

Jesienią bardzo gorący był temat zdjęć do loterii wizowej.

Na pewno chcielibyśmy wiedzieć jak poszło wszystkim, których zdjęcia budziły wątpliwość.

I tak na przykład:

1. Jak poszło koleżance Christina z - bohaterem drugiego planu - warkoczykiem ?

http://zapodaj.net/3...81023f.jpg.html

2. Jaki wynik losowania koleżanki momi ze zdjęciem edytowanym (ręczne poprawki krawędzi - "chcialam tylko usunac szelki od bluzki-fotograf.")

http://imageshack.us/f/600/aska22.jpg/

Dodam, że niektóre zdjęcia moich znajomych też budziły wątpliwości (cienie przy uszach), jednakże bez problemu mogli sprawdzić wyniki (nie zostali odrzuceni?), a dostali zwyczajne HAS NOT BEEN SELECTED.

EDIT:

momi ponoć wylosowali. ;) Ale przydałyby sie kolejne dowody lub chociaż poszlaki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma jak dotad potwierdzonego zwiazku miedzy problemem z rozpoznaniem rejestracji a dyskwalifikacja, ale przynajmniej milo z ich strony, ze informuja o braku obecnosci w bazie danych. Probowalem moich danych z drobnymi modyfikacjami i byl komunikat o bledzie. A pamietam, ze czytalem kiedys wypowiedz kolesia byc moze nawet z DV2012 co narzekal, ze cokolwiek sie wpisze to bylo to tylko "not selected".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące później...

Odświeżam żeby nieco odciążyć wątek o DV2014. Ja zdjęcie robiłem samemu i chyba wszystko zrobiłem jak należy. Wniosek wysłałem bezproblemowo, wcześniej sprawdziłem plik ze zjęciem przy pomocy photo validator i wyświetliła się informacja, że wszystko jest ok.

Tak swoją drogą, to ciekawe, czy są przypadki, że aplikacja jest odrzucana ze względu na nieodpowiednie zdjęcie pomimo wcześniejszej pozytywnej weryfikacji za pomocą validatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą, to ciekawe, czy są przypadki, że aplikacja jest odrzucana ze względu na nieodpowiednie zdjęcie pomimo wcześniejszej pozytywnej weryfikacji za pomocą validatora?

Ten Photo Validation który jest na stronie loteri sprawdza tylko wymagania techniczne zdjęcia (.jpeg, 600x600 pikseli, max 240 KB) Wrzuć do niego jakieś zdjęcie (krajobraz, piłka, zwierzęta lub obojętnie co) które ma takie właściwości a zobaczysz że validator zweryfikuje je pozytywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Photo validator sprawdza tylko takie wymogi jak : rozdzielczość, rozmiar zdjęcia, głębia kolorów, współczynnik kompresji (jeśli dotyczy) i czy jest w formacie JPEG. Nic poza tym. To czy zdjęcie spełnia pozostałe wymogi należy sprawdzić samemu. Ktoś tu sprawdzał tym narzędziem zdjęcie na którym był jego kot i zostało zaakceptowane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam żeby nieco odciążyć wątek o DV2014. Ja zdjęcie robiłem samemu i chyba wszystko zrobiłem jak należy. Wniosek wysłałem bezproblemowo, wcześniej sprawdziłem plik ze zjęciem przy pomocy photo validator i wyświetliła się informacja, że wszystko jest ok.

Tak swoją drogą, to ciekawe, czy są przypadki, że aplikacja jest odrzucana ze względu na nieodpowiednie zdjęcie pomimo wcześniejszej pozytywnej weryfikacji za pomocą validatora?

Chyba wszystkie przypadki takie będą, bo o ile pamietam to byle jakiego zdjęcia w aplikacji nie umieścisz. W trakcie wrzucania też sprawdza czy sdjęcie ma cechy o których napisał SuperTraveller

O brak retuszu, brak cieni na twarzy i ogólnie o to co znajdzie się na zdjeciu musisz sam zadbać. I najbardziej pomocne będzie tu narzędzie udostępnione przez rząd USA:

http://travel.state....IG_cropper.html

Ale to ty musisz zadbać o to, zeby zdjęcie było zrobione zgodnie z zasadami. Nikt gwarancji nie daje, że jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...