Skocz do zawartości

Przesiedzenie Wizy Turyst. Mniej Niż 180 Dni, A Nowa Wiza Turyst


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moze ktoś juz miał taki przypadek. Chodzi o przesiedzenie poprzedniej turystyczej o miej niz 180 dni, a staranie sie o nowa turstyczną. Ktoś dostał lub odmówili? Jakies pytania może miał konsul?

Dodam iż byłam z córką 3 raz w usa, ostatni raz wbito na na 3 mce na lotnisku. Mała zachorowała ( grupa żołądkowa) i nie było mocnych na wyjazd. Wiec zostałyśmyjuz do świąt :P i tak było po zawodach. Łącznie mamy ok 40 dni po terminie. Teraz musimy starać sie o nową wizę w konsulacie. Może ktoś sie już starał i jakoś to argumentował ? dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam taką samą sytuacje. Przesiedziałam wize zamiast 30 dni dluzej byllam 60 dni i w efekcie zostałam zawrcona z lotniska :(( nie bylam jeszcze w konsulacie natomiast ambasa mi wysłała o to taka wiadomosc po tym jak napisalam do nich w mojej sprawie:

Szanowna Pani,

Dziękujemy za Pani zapytanie.

Aby ponownie ubiegać się o zezwolenie na wjazd do Stanów Zjednoczonych powinna Pani posiadać nową wizę nieimigracyjną właściwą dla celu Pani wyjazdu. O taką wizę może się Pani ubiegać w konsulacie USA w Warszawie zgodnie z instrukcjami znajdującymi się na stronie internetowej Ambasady http://poland.usembassy.gov/visas/nonimmigrant-visas/how-to-apply-for-a-visa.html. W czasie rozmowy konsul zdecyduje czy kwalifikuje się Pani do otrzymania wizy i wyjaśni wszelkie wątpliwości związane z Pani sprawą.

Mamy nadzieję, że powyższa informacja okaże się pomocna.

Z poważaniem,

Public Liaison Unit

Consular Section

U.S. Embassy, Warsaw

Tak więc niestety musze pojsc do Ambasady starac sie o nowa wize ale mysle, ze mam male szanse na otrzymanie jej. Ale jak to mowią kto nie sprobuje ten sie nie dowie:) w moim przypadku jest tak, ze Mama mnie sponsoruje na GC, mam tam nieruchomosci i wogole z punktu widzenia konsula to na pewno nie jest dobrze widziane na wize turystyczną. Tak czy inaczej ja nie chce zyc w USA nie legalnie dlatego staralam sie zawsze wyjezdzac w terminie, tylko ten 1 raz zawaliłam bo adwokatka mnie wprowadziła w błąd. No nic zobaczymy moze ktos inny mial tez podobna syt. I jest juz po rozmowie z Konsulem ja nadal sie przymierzam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grypa żołądkowa to nic przyjemnego ale raczej trwa około 3 dni... Tak więc zostać dłużej z tego powodu 60 dni to żadne usprawiedliwienie. Myślę że bardzo małe szanse jak nie żadne szanse na otrzymanie wizy. Ale życzę powodzenia a nóż się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstancja jakbys byla wczesniej na forum i poczytala strone Ambasady to bys wiedziala ze bys byla zawrocna z granicy,takie sa zasady,,nawet zostajac 1 dzien dluzej niz I-94 takim czyms skutkuje.

I teraz tak,wszystko zalezy od danych argumentow od rozmowy z danym Konsulem i teraz jedna osoba dostanie wize a inna juz nie .

Dobrze ze nie ma sie zakazu wjazdu wiec GC bedzie ale moga byc problemy z wiza czy to turystyczna-studencka-nie imigracyjna

tutaj ile osob tyle bedzie odpowiedzi i kazda prawdziwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly ale ja nie wiem czy nie mam zakazu bo jeden adwokat mowi ze nie mam a drugi ze forma I-877 jest rownonaczna z 5 letnim banem. Mi nie chodzi o to zeby odpowiadali mi ludzie, ktorzy tak jak ja nic nie wiedza tylko cos tam zasłyszali. Pisze na tym forum zeby odpowiedzial mi ktos kto jest kompetentny w tej dziedzinie lub miał taki przypadek jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly kazdy kto jest zawrocony na granicy dostaje dokument zawrocenia z takiego czy innego powodu prawda? ale podobno forma I-877 jest dla jednych adwokatow rownoznaczna z banem a dla innych nie.... wiec gdzie sie przeknac czy to jest ban czy nie?

Sly moja historia jest w watku I-877 Admissible.... w ktorej tez pisales tam jest wlasnie opisane ze mam taki dokumnet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posluchac tego co pisze Karina,,ja jej wierze ufam jak nikomu innemu :) jak narazie sprawdza sie to co pisze i jak pisze :)

a chcesz sie tego przekonac,to rozmowa o wize to Ci powie :)

mozesz do niej napisac,pogadac telefonicznie i Ci to moze wyjasni szybko

tak teraz przypominam sobie to ze pisalem :) i byl taki temat ale nie pamietam tego wiec tutaj zabralem glos :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly kazdy kto jest zawrocony na granicy dostaje dokument zawrocenia z takiego czy innego powodu prawda? ale podobno forma I-877 jest dla jednych adwokatow rownoznaczna z banem a dla innych nie.... wiec gdzie sie przeknac czy to jest ban czy nie?

Sly moja historia jest w watku I-877 Admissible.... w ktorej tez pisales tam jest wlasnie opisane ze mam taki dokumnet.

w przepisach prawnych. Ktos kto jest adwokatem imigracyjnym bedzie wiedzial jak Ci pomoc. Kazda sprawa jest inna i przepisy sa inne. Przepisy - jak zdazylas zauwazyc - mozna roznie interpretowac, ale sa pewne zasady, ktorych nie interpretuje sie ot tak.

Zeby Ci pomoc nalezaloby miec wglad w Twoje dokumenty i porozmawiac z Toba. Inna sprawa, ze nawet jesli - zakladamy taka mozliwosc - nie masz zakazu wlotu do USA, to konsul nie jest zobligowany aby Ci dac wize nieimigracyjna, zwlaszcza jesli wczesniej usilowalas juz zmienic wize na inna a pozniej - jakby nie patrzec - zostalas dluzej.

Temat jaki poruszasz jest tematem na topie - wiele osob jest zawracanych z granicy. Sa to ludzie nie tylko z Polski, ale takze z krajow gdzie nie potrzeba promesy na wlot do USA. Kazda sytuacja jest inna i bez zobaczenia dokumentow nikt Ci nie powie jak wyglada Twoja sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...