Skocz do zawartości

Wiza Turystyczna A Ubieganie Się O Gc


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym uzyskać informację czy jeśli nie zostałem wylosowany w tym roku w loterii o zieloną kartę, to czy przy możliwej rozmowie w przyszłości z konsulem odnośnie wizy turystycznej, jestem na straconej pozycji? boje się iż może istnieć podejrzenie że chcę skorzystać z innej opcji aby dostać się do USA. przyznam że chce wrócić do Polski, jeśli udałoby mi się wyjechac turystycznie, studiuję tutaj mam rodzinę najbliższą a stany chciałbym tylko zwiedzić plus dokształcić język.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

No to możesz mieć problem. Składając wniosek o Zioloną Karte ubiegasz się tak na prawde stały pobyt, a jak wiemy wiza turystyczna tego nie oferuje. Jestes już w bazie. Konsul moze wywnioskowac że pojedziesz na wizie turystycznej i nie wrócisz w terminie. Musisz jakoś to udowodnić, ale będzie Ci cieżko. Trzeba wiedzieć jakie mogą być konsekwencje "nie" wylosowania Zielonej Kary. Kto chce jechać na wizie turystycznej, a może wcześniej wziąć udział w losowaniu GC to niech tego nie robi, ponieważ prawdopodobieństwo wylosowania jest nikłe. Na forum wszystko było dokładnie opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udział w loterii wizowej może zaszkodzić ale nie musi.Z pewnością nie pomoże w uzyskaniu wizy turystycznej .Sam udział w loterii NIE JEST jednak jeszcze ubieganiem się o stały pobyt ( jak napisał Brian2) jeśli nie wypełniałeś podania o wizę imigracyjną tj.Ds-230 http://www.dziennik....w-dostaniu-wizy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby tak brane bylo pod uwage branie udzialu w loterii to ponad 180 tys osob z tej loterii moze zapomniec o wizie turystycznej ;)

a tak nie jest do konca

dlaczego?poniewaz bierze sie pod uwage inne sprawy jak zwiazki z Polska oraz jak bedzie przebiegac rozmowa i tak to nalezy rozumiec a nie samo wziecie udzialu

co innego jakbys byl wylosowany,tutaj moge sie zgodzic ..jakbys tez odeslal papiery .

zobacz temat dv 2013 i wywiad ktory byl,jak umiesz j.angielski to sam zobaczysz co tam bylo powiedziane i jak :)

tam jest to wyjasnione i jak dla mnie to jest jasne ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi po jakim czasie jest możliwość że staranie się o wizę turystyczną będzie dla mnie mniejszym ryzykiem. Bo zapewne gdybym chciał teraz podjąć takie kroki to miałbym marne szanse. Brałem udział w losowaniu ze względu na to iż znajomy wypełniał wniosek i namówił mnie że ma to sens, wiem że takie tłumaczenie w konsulacie będzie mało przekonywujące więc w sumie trochę z własnej głupoty jestem w kropce. Zamiary mam inne co innego można wywnioskować z mojego udziału w losowaniu o zieloną kartę. Studiuję więc może byłoby to atutem. Szkoda tylko tak zmarnować szansę zobaczenia USA co zawsze było moim marzeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma takiego czegos ze co jest miejsze :) od tego zacznijmy

mowisz ze kolega wyslal zgloszenie i ze to ma sens ale dla Ciebie tez to mialo sens czy tez wyslales bo ...Nie ma tez takiego tlumaczenia w Ambasadzie ze kolega cos zrobil ale skad mial zdjecie,wpisal Twoje dane ale bez pozwolenia Twojego?jak widzisz to nie ma sensu takie tlumaczenie jesli nawet padnie takie pytanie

Teraz od Ciebie zalezy kiedy pujdziesz po wize,jak sie przedstawisz i prosze dobrze zapoznaj sie z wywiadem w j.angielskim co tam jest powiedzane i wyciagniej sam wnioski :) bo ja wiem co jest i wiem ze moze byc brane ale nie musi ,,rozumiesz teraz?

wiec jak chcesz isc po wize to idz ,jak nie to nie i tyle w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to możesz mieć problem. Składając wniosek o Zioloną Karte ubiegasz się tak na prawde stały pobyt, a jak wiemy wiza turystyczna tego nie oferuje. Jestes już w bazie. Konsul moze wywnioskowac że pojedziesz na wizie turystycznej i nie wrócisz w terminie. Musisz jakoś to udowodnić, ale będzie Ci cieżko. Trzeba wiedzieć jakie mogą być konsekwencje "nie" wylosowania Zielonej Kary. Kto chce jechać na wizie turystycznej, a może wcześniej wziąć udział w losowaniu GC to niech tego nie robi, ponieważ prawdopodobieństwo wylosowania jest nikłe. Na forum wszystko było dokładnie opisane.

w bazie moze i jestes...

pempek

udzial w loterii wizowej DV nie ma wplywu na uzyskanie wizy turystycznej B2

znam przyklady takich osob....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem tylko jak jest w przypadku gdy np ktos juz ma promese turystyczną i wylosowali go w loterii DV....wysłał papiery do kentucky i jego sprawa jest już w toku...

co sie dzieje gdy chce leciec turystycznie...czy coś bedzie mial np na lotnisku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...