Skocz do zawartości

Możliwość Przyspieszenia Procedur K1?


anka11

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ^_^ , właśnie się dowiedziałam, że zatwierdzono petycję o K1. Czekam obecnie na pakiet informacyjny. Czy może ktoś z Was orientuje się, czy można przyspieszyć ten proces? Chodzi mi o szybsze wysłanie pakietu oraz wyznaczenie terminu rozmowy z konsulem. Czy może to wszystko zależy tylko ode mnie- tzn od czasu w jakim uda mi się skompletować i odesłać dokumenty? Z narzeczonym mamy rocznego dzidziusia, wiadomo, że naszym wypadku każdy dzień jest ważny. :)

Pzdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Nie ma takiego czegos jak przyspieszenie i pamietaj o tym ale jest jak napisalas

Czy może to wszystko zależy tylko ode mnie- tzn od czasu w jakim uda mi się skompletować i odesłać dokumenty?

na to masz tylko wplyw i jesli chcesz aby to szybko bylo to pilnujcie tego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, proces możesz minimalnie przyspieszyć (czasem nawet więcej niż minimalnie), zależy od tego jak bardzo jesteś zdeterminowana.

Między otrzymaniem informacji o zatwierdzeniu petycji a otrzymaniu przez Ciebie pakietu numer 3 dzieje się kilka rzeczy:

1. USCIS wysyła petycję do NVC

2. NVC nadaje Twojej sprawie case number

3. NVC odsyła petycję do ambasady/konsulatu

4. Ambasada/konuslat otrzymuje Twoją petycję

5. Ambasada/konsulat wysyła Ci pakiet 3

6. Otrzymujesz pakiet 3 pocztą.

Co możesz zrobić, aby przyspieszyć ten proces? Otóż po pierwsze ściągnij formularze IV-F04 oraz DS-230 i wypełnij je zawczasu. Następnie, gdy minie tydzień od otrzymania przez Ciebie NOA2, zacznij wydzwaniać do NVC (nie USCIS) raz dziennie (najlepiej w godzinach 10pm - 12am czasu wschodniego, są najmniej oblegani), aż uzyskasz następujące informacje:

- Czy (i kiedy) twoja petycja została dostarczona z USCIS do NVC

- Twój case number

- Czy (i kiedy) twoja petycja została wysłana do ambasady/konsulatu

Mając case number możesz wypełnić w całości IV-F04. Następnie możesz skorzystać z czegoś, co się nazywa DHL trick i czasem umożliwia Ci uzyskanie informacji kiedy konsulat/ambasada otrzymała Twoją petycję:

http://www.visajourney.com/forums/topic/115095-february-filers-at-csc/page__view__findpost__p__2133850

http://www.visajourney.com/forums/topic/302190-dhl-tracking-from-nvc-to-us-embassy/

http://www.visajourney.com/forums/topic/116126-nvc-to-embassy/

Gdy uda Ci się namierzyć Twoją petycję w systemie DHL, to wiesz kiedy ambasada/konsulat otrzyma petycję. Gdy to się stanie, możesz od razu słać pakiet 3, nie czekając aż ambasada/konsulat go wyśle/poczta dostarczy. Jeżeli Ci się poszczęści, to możesz przyspieszyć datę interview nawet o miesiąc, gdyż z tego co się orientuję daty wszystkich interviews w danym miesiącu w polskich placówkach są ustalane w ostatnim tygodniu miesiąca poprzedzającego.

Powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dodam, że mi się udało znacznie przyspieszyć ten etap! 26 kwietnia dostaliśmy NOA2. Codziennie sprawdzaliśmy z NVC czy dostali petycję. Jak już dostali, to przy użyciu DHL trick odkryliśmy, że ambasada dostała petycję 18 maja. Tego samego dnia wysłaliśmy mailem wypełnione IV/F04 oraz DS-230 part I, bez czekania na Packet 3. 21 maja dostaliśmy potwierdzenie mailem, że doszło i nasza sprawa została uaktualniona. 22 maja zadzwonili z ambasady z pytaniem, czy pasuje nam termin rozmowy 8 czerwca. 25 maja w skrzynce leżało pisemne zaproszenie na interview.

Podsumowując, gdyby nie szybkie akcje z naszej strony, interview pewnie byłby gdzieś w połowie lipca.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję!

Jutro zamierzam odesłać IV-F04 z formularzem :) U mnie wyglądało to mniej więcej tak: 5 maja dostałam wiadomość o zatwierdzeniu petycji, 12 maja była ona w NVC, 21 maja dostałam pakiet informacyjny i dopiero wtedy zaczęłam kompletować dokumenty. Niestety musiałam zwolnić tempo ze względu na dziecko, gdyż przed wylotem chcę załatwić malutkiej wszystkie szczepienia i chcąc nie chcąc najwcześniej będziemy mogły wylecieć pod koniec lipca.

Tak się zastanawiam, czy załapię się na czerwiec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dziękuję bardzo za tę poradę, ja jeszcze jestem na początku drogi (NOA1 otrzymane początkiem kwietnia) ale mam jedno pytanie odnośnie przyspieszania procesu. Jak w takim wypadku załatwić zaświadczenie o niekaralności, jeśli formularz zawarty jest w pakiecie wysyłanym przez ambasadę? Czy oni zaakceptują, zaświadczenie zdobyte samodzielnie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...