Skocz do zawartości

Czy Jest Możliwy Wyjazd?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to mój pierwszy post na forum.

Mój problem polega na tym, że moi rodzice wylosowali w loterii zieloną kartę. Z racji tego, że w momencie składania aplikacji byłam poniżej 21 roku życia, też mam prawo do wyjazdu(oczywiście jeśli wszystko pójdzie dobrze, jeśli zostaniemy zaproszeni na rozmowę itd.).

Wszystko fajnie, tylko pojawia się problem.

Czy jest jakaś możliwość żeby mój narzeczony z nami wyjechał ? Jeśli tak to jak to zrobić ? Jeśli nie, to na podstawie jakiej wizy można będzie go sprowadzić do USA i ile mniej więcej może to potrwać ? Od kilku dni bezskutecznie staram się znaleźć informacje o dokładnie takim przypadku.

Będę wdzięczna za pomoc.

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwosci nie ma zeby z Toba pojechal. Po wyjezdzie, jako posiadaczka GC jezeli bedzie on Twoim mezem bedziesz mogla wyslac petycje na niego i potrwa to 2.5-3 lata. Na narzeczonego petycji wyslac nie bedziesz mogla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc. Czyli jako posiadaczka GC mogę składać petycję na niego, jako na swojego męża. Nie muszę mieć do tego obywatelstwa? Więc w tej sytuacji muszę wyjechać z rodzicami, jako osoba stanu wolnego, po jak najszybszym czasie wrócić, wziąć ślub, wrócić do USA i złożyć petycję ? Na ile mogę opuścić Stany jako posiadaczka GC i po jakim czasie od pojawiania się tam pierwszy raz mogę wyjechać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli zlozysz jako posiadaczka GC to czekasz na visa number i zajmuje to 2.5 - 3 lata. Jako obywatelka zajelo by to ~10 miesiecy, ale obywatelstwo mozesz uzyskac po 5 latach bycia posiadaczka GC.

Co do opuszczania stanow - wszystko juz bylo. Na wiecej niz pol roku potrzebujesz re-entry permit, wyjechac mozesz na drugi dzien, pamietaj tylko ze kazda dluzsza nieobecnosc oddala Cie od obywatelstwa. No i jezeli chcesz wyslac petycje na kogos, to jest ona po to zeby ten ktos do Ciebie dolaczyc - w domysle - mieszkasz w US.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie :) 2,5 - 3 lata brzmią bardziej optymistycznie, niż 5-10 jak myślałam. Byłabym jeszcze wdzięczna za informację, jaką nazwę ma ta wiza o którą bym się starała dla niego. Planujemy mieszkać w USA, tylko że ślub musiałby być w Europie i chciałabym w tym okresie czekania go odwiedzać czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj o sponsorowaniu czy takie cos przejdziesz,bedziesz miec odpowiednie zarobki,ktos cos podpisze i wezmie na siebie Twojego przyszlego meza

poczytaj o sponsorowaniu rodzinnym na tym forum bo malzonkowie obywateli maja cr1.

ps szukalas ale wiele razy bylo na tym forum takie cos opisywane,czas,dokumenty itd

w dziale emigracja i zielona karta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...