Skocz do zawartości

Sposób Na Zieloną Kartę


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie wiem czy temat utworzyłem w dobrym dziale. Z góry przepraszam

Czy jeśli wyjeżdżam do USA na wizie turystycznej i powiedzmy po 3 miesiącach biorę ślub (na przykład na czarno, ale perfekcyjnie przygotowany) to czy po tym ślubie mam szansę uzyskać zieloną kartę, jako małżonek obywatelki USA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na okres 2 lata ,po czym jak to wyjdzie ze slub byl lewy dostaniesz deportacje.

liczysz sie z takim czyms?bo zielona karte tymczasowa nalezy odnowic i jak wyjdzie takie cos to znasz juz odpowiedz na swoje pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak.

Ale po pierwsze popelniasz przestepstwo - zarowno Ty jak i osoba z ktora wezmiesz slub. Po drugie, w procesie adjustment of status (w ten sposob dostaje sie GC) trzeba przedstawic dokumentacje zwiazku - czyli wspolne zdjecia, opowiedziec historie jak sie poznaliscie, pokazac ze macie wspolne finanse (wspolne konto bankowe, wspolna karte kredytowa, ubezpieczenie itp). Po trzecie - jak sly napisal - karta jest na dwa lata po czym ten proces dokumentowania trzeba przejsc od nowa (oczekiwania juz sa wieksze - wspolne rozliczenie podatkow miedzy innymi + dokumentacja z calych dwoch lat zwiazku).

Po czwarte - to zawsze bedzie sie za Toba ciagnelo. Beda Ci po 10 latach mogli zabrac obywatelstwo i deportowac do Polski. A jezeli zlapia Cie na klamstwie w dowolnym momencie, dostajesz dozywotniego bana za misrepresentation.

I Ci ludzie w USCIS naprawde wiedza o co i jak pytac - wiem bo przechodzilem taki interview ktory i Ty bys musial przejsc .Razem z malzonka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w przypadku, gdy ktos nie kieruje sie checia uzyskania GC, a o slubie decyduja wzgledy uczuciowe? Taka osoba otrzymuje GC, po kilku latach obywatelstwo lecz pozniej zycie toczy sie tak, ze pan X bierze rozwod z pania Y, bo wiadomo roznie moze byc w zyciu. Czy takiemu czlowiekowi, ktory kilka lat mieszka w USA, ulozyl sobie tam zycie, ma prace, dom... moga odebrac obywatelstwo i deportowac?

Inny scenariusz:

Jade do USA na wizie turystycznej, biore slub tylko dla uzyskania GC(oczywiscie nie przyznaje sie do tego), ale obywatelstwo otrzymuje w trybie przyspieszonym za sluzbe w US Army. Czy w takim przypadku czlowiek jest inaczej traktowany?

Pytam teoretycznie, poniewaz z powyzszych wypowiedzi wynika, ze po rozwodzie czlowiek jest traktowany jak intruz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie rozwodu w przeciągu dwóch lat od uzyskania conditional GC trzeba natychmiast po rozwodzie (a nie po upłynięciu dwóch lat) wystąpić o RoC i udowodnić że się wstąpiło w związek małżeński "in good faith". Jak się udowodni, to nie ma problemu, ale trzeba to najpierw zrobić...

Oczywiście niektórym pewnie takie sztuki się udają, ale przez takich właśnie na wizę narzeczeńską czy małżeńską czeka się miesiącami (czy na GC poprzez AoS). Po drugie to jest przestępstwo, takie same jak ukradzenie komuś samochodu... Jakoś ten nasz naród tak ma że jak polakowi za****bią samochód, to by złodzieja zabił... Ale takie kombinowanie to już bywa OK, bo gość jest cwaniak... I jeden łajza i drugi łajza... (sorry - wiem że nikt nie pytał o moją opinię na ten temat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiem czy temat utworzyłem w dobrym dziale. Z góry przepraszam

Czy jeśli wyjeżdżam do USA na wizie turystycznej i powiedzmy po 3 miesiącach biorę ślub (na przykład na czarno, ale perfekcyjnie przygotowany) to czy po tym ślubie mam szansę uzyskać zieloną kartę, jako małżonek obywatelki USA?

rileystavros - Mam nadzieję ,że najpierw trafisz do więzienia za takie coś gdybyś to zrobił ( wspólnie z obywatelką która pójdzie na taki układ).

Z całą pewnością znalazł by się ktoś kto by Ci to ułatwił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On was się pyta o radę jak popełnić przestępstwo to na cholere w ogóle odpowiadacie i doradzacie na takie posty jak ten! Przez takich ludzi jest jak jest... i tak Polaków kombinatorów cwaniaków w świecie widzą.

Dokladnie, ja za pytanie o kupno papierow ktore zadalem ok 5 lat temu dostalem ostrzeznie na forum, ktore ciagnelo sie za mna bardzo dlugo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w przypadku, gdy ktos nie kieruje sie checia uzyskania GC, a o slubie decyduja wzgledy uczuciowe? Taka osoba otrzymuje GC, po kilku latach obywatelstwo lecz pozniej zycie toczy sie tak, ze pan X bierze rozwod z pania Y, bo wiadomo roznie moze byc w zyciu. Czy takiemu czlowiekowi, ktory kilka lat mieszka w USA, ulozyl sobie tam zycie, ma prace, dom... moga odebrac obywatelstwo i deportowac?

Inny scenariusz:

Jade do USA na wizie turystycznej, biore slub tylko dla uzyskania GC(oczywiscie nie przyznaje sie do tego), ale obywatelstwo otrzymuje w trybie przyspieszonym za sluzbe w US Army. Czy w takim przypadku czlowiek jest inaczej traktowany?

Pytam teoretycznie, poniewaz z powyzszych wypowiedzi wynika, ze po rozwodzie czlowiek jest traktowany jak intruz.

z tego co mi wiadomo to za sama sluzbe w wojsku dostaje sie obywatelstwo. Wystarczy jeden wyjazd na wojne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...