Skocz do zawartości

Wiza Turystyczna Dla Obywatelki Polski Mieszkającej W Uk


Rekomendowane odpowiedzi

W czerwcu chcę się starać o wizę turystyczną do USA. Teraz od 4 miesięcy mieszkam i pracuję w UK i tutaj mam do Was pytanie: czy o wizę mogę starać się w Warszawie? Jakich pytań mam się spodziewać u konsula?Chciałabym pojechać na 2-3 tygodnie pozwiedzać USA.

Z góry dziękuje za wszelkie porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz się starać w Warszawie a raczej wskazane żebyś starała się w Warszawie bo 4 msc w UK to trochę krótko. Pytania typu: na jak długo, czy masz rodzinę w USA, gdzie pracujesz i co robisz. I tu może być mały problem bo dopiero co przeprowadziłaś się do UK i krótko pracujesz 4 msc... nie wiadomo jak to Konsul odbierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starac sie o wize mozesz albo w Polsce albo w UK. W sumie to raczej chyba bez zbaczenia, bo w formularzu sa pytania odnosnie miejsca zamieszkania jak i pracy wiec jak bedziesz sie starac o wice w Ambasadzie USA w Polsce to bedzie widac ze mieszkasz w UK.

Czyli w sumie jak ci jest bardziej wygodne. Moj kumpel 3 tygodnie temu dostal wize turystyczna w ambasadze usa w londynie i rozmowa trawala moze 2-3 minuty. Konsul popatrzyla na formularz i spytala go 2 pytania : Po co chce jechac do usa, i ile pracuje w naszej fimie (pracujemy w bardzo dobrze znanej na swiecie firmie). Po tym powiedziala ze przyznaje mu 10 letnia wize.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę jechać na 2-3 tygodnie,rodziny w USA nie mam i zostać tam też nie planuje. Chcę jechać tylko w celach turystycznych. Może jak będę miała zaplanowane szczegóły wycieczki co i gdzie będę chciała zwiedzać to mi dadzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gucio a jak dlugo ten ktos pracuje w firmie ?

Mozesz miec zaplanowac wycieczke ale co z tego bedzie to zobaczysz po rozmowie.

No wlaśnie bo przeprowadzka do UK 4 msc temu i praca od 4 msc to jak narazie żadne silne związki z krajem w którym mieszkasz. Dla przykladu ja mieszkam i pracuję w IE od ponad 7 lat i rok temu kiedy bylem po wizę Konsul pytal o miejsce zamieszkania i o pracę. A po wizę bylem w Warszawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel pracuje 2 lata a mieszka tu juz ponad 4 lata. Ja wiem ze to ma znaczenie, ale i tak bedzie wynikalo z danych wpisanych w formularz gdzie Rea pracuje i mieszka, tak wiec moim zdaniem nie ma znaczenia gdzie sie bedzie ubiegac o wize.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...