Skocz do zawartości

Polska (Skype) -> Usa (Komórka) ?


esselu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jakoś parę dni temu kolega wyjechał do USA zabierając ze sobą komórkę polską bez simlocka - z myślą, ze wsadzi tam "jakąś" amerykańską karte (danego operatora) -> doładuje i będzie do mnie dzwonił - tanio? niby tak, każdy mowi że z USA do Polski jest tanio.

Dziś dostaje od niego telefon, powiedzał ze kupił doładowanie za 10 dolarów (niby starcza tylko na 30 min rozmowy z Polską), więc to chyba drogo ?

Wykupiłem sobie abonament za 20zł na skype z myślą, że to ja będe do niego dzwonił za 0.34gr/min

Zadzwoniłem, odebrał, pogadalismy chwile i koniec. U mnie z konta "skypowego" pobrało grosze, ale podejrzewam, że u niego z komórki zjadło całość.

Pytanie jest następujące, jaki jest najtanszy/najlepszy sposób na tanie rozmowy USA - > Polska lub Polska -> USA

Dodam, że nie ma on możliwośći "załatwienia" telefonu stacjonarnego. Jedyna opcja to komórka. Nie ma również możliwości, aby kolega (USA) wykupował telefon na abonament.

Prosiłbym o dokładne wytłumaczenie ; )

Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

właśnie zakupiłem do iPhona na eBay sim AT&T za 18 euro, doładowałem za 25 dolarów i mam 1Gb internet... dzwonię ze Skypa w telefonie na Skypa , stacjonarne i komórki do tego jeszcze Viber - Viber też za free. Jest jeszcze Face Time ale to już po WiFi. Można gadać i gadać + video :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oh a bez telefonow do PL kazdego dnia to zyc sie nie da? niech sobie kupi karte za $10 i dzwoni do PL 2 razy w tygodniu i juz. Jak mu za malo to niech sie wybierze do biblioteki gdzie internet jest darmowy i pogada sobie dostakowo przez skype za darmo. Kurcze to co on robi w USA jak mu az tak teskno do PL, ja pamietam jak pierwszy raz przyjechalam do US to bylo tyle nowych rzeczy do zrobienia i zobaczenia i ludzi do poznania, ze jak raz w tygodniu udalo mi sie do PL zadzwonic to bylo dobrze. Niech zwiedza, ludzi poznaje a nie siedzi na telefonie :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosto i za darmo

1. Załóż konto w google voice, dostaniesz amerykański numer

2. Zainstaluj jakiś soft (ja korzystam np. z SIP Droid) na komórce do korzystania z tego

3. Dzwoń i odbieraj telefony za darmo. Jedyne co ci potrzebne to połączenie z internetem.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy później...
Wykupiłem sobie abonament za 20zł na skype z myślą, że to ja będe do niego dzwonił za 0.34gr/min. Zadzwoniłem, odebrał, pogadalismy chwile i koniec. U mnie z konta "skypowego" pobrało grosze...

To znaczy jak, wykupiłeś abonament i pomimo tego Skype Ci pobrał jakieś pieniądze?? Nie rozumiem tego.

kolega nie ma dostępu do internetu, ma jedynie telefon z polski bez simlocka.

A to czy on ma SIM-locka czy nie ma SIM-locka to nie ma żadnego znaczenia. Wszystko zależy od tego czy kolega ma telefon z wi-fi czy nie ma.

Zakładając że ma to proponuję zainstalować w komórce zarówno Tobie jak i koledze ( jak i wszystkim innym) następujące programy:

Skype

WhatsApp – komunikator na komórkę do pisania, przesyłania zdjęć, filmików i muzyki (mam ten komunikator od 2 lat i w tej chwili już sobie bez niego życia nie wyobrażam)

Viber – komunikator na komórkę do rozmów ale tylko jak ta druga strona też ma Viber w komórce, pisania i przesyłania zdjęć

Voxer – komunikator na komórkę który odkryłyśmy z koleżanką 2 tygodnie temu, działa na zasadzie walkie-talkie czyli przyciskasz i mówisz, druga osoba to samo.

a następnie ustawić je tak w ustawieniach aby działały tylko w zasięgu sieci wi-fi (po prostu wyłączyć w Samsungach dane komórkowe a w Nokiach dane mobilne).

Wtedy możecie korzystać z łączności i wspomnianych komunikatorów kiedy on będzie w zasięgu wi-fi (rozumiem że Ty masz internet w komórce).

Zakładając natomiast że kolega nie ma telefonu z wi-fi najtańszą opcją dzwonienia do Stanów na komórki jest wykupienie przez Ciebie abonamentu Skype. WTEDY KOLEGA MUSI MIEĆ W TEJ KOMÓRCE AMERYKAŃSKĄ KARTĘ Z AMERYKAŃSKIM NUMEREM TELEFONU. Oto ceny abonamentów Skype do Stanów na komórki:

60 minut miesięcznie 4,13 zł

120 minut miesięcznie 8,04 zł

400 minut miesięcznie 16,09 zł

Stany Zjednoczone — komórki bez ograniczeń 22,99 zł

http://www.skype.com/pl/rates/

Jak widać ceny są w porządku. Wtedy kolega nie musi mieć internetu w komórce (ani nawet Skype’a) ale dzwonić do niego możesz tylko Ty (zakładając że wykupisz abonament i że masz Skype w komórce), on do Ciebie nie może. A jeśli masz wykupiony abonament na komórki to moim zdaniem z konta Skype nie ma Ci prawa nic pobierać (ani tym bardziej jemu). Sama mam wykupiony abonament Skype Europa bez ograniczeń komórkowe na rok, i ani mnie, ani moim rozmówcom, nie schodzi nic z konta Skype. Mam nadzieję że komuś pomogłam. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Voxer – komunikator na komórkę który odkryłyśmy z koleżanką 2 tygodnie temu, działa na zasadzie walkie-talkie czyli przyciskasz i mówisz, druga osoba to samo.

a następnie ustawić je tak w ustawieniach aby działały tylko w zasięgu sieci wi-fi (po prostu wyłączyć w Samsungach dane komórkowe a w Nokiach dane mobilne).

To ciekawe. A można go tak skonfigurować, żeby działał bez internetu, tak żeby jeden telefon łączył się bezpośrednio z drugim przez wifi? Inaczej, czy potrzebny jest dostęp do zewnętrznego serwera czy ta aplikacja może sama działać jako serwer?

Kto poleci jakąś DOBRĄ alternatywę dla skajpa na androida, do rozmów typu skype-skype? Używam obecnie skajpa i szlag mnie trafia bo to się co chwila wywala i działa strasznie wolno i awaryjnie (obsługa aplikacji). Od niedawna wymaga też włączenia background data w telefonie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest taka możliwość, osoba w stanach wykupuje unlimited skype dla USA i Kanada ($2.99/miesiąc), posiada normalny telefon w USA, podaje dane do konta osobie w Polsce, i osoba dzwoni z tego konta z Polski na komórkę w ramach tych $2.99. Dodasz numer skype za $30 rocznie i osoba ze stanów może dzwonić na ten numer, który jest amerykański, po kosztach jak domestic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...