Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

hej

nie jest nic podejrzane w tym bo ja tez bylam na rozmowie w tym roku(czekam jeszcze na wyniki) i było tam kilka dziewczyn które pracowały tam w tamtym roku, dostały sie na h2b i opowiadały jak tam jest i wogóle temu kto chciał

hmm to dziwne bo z tego co słyszałem to wiza jest na 3 lata i po poł roku spedzonym na Florydzie , pozniej po kolejnych 6 mcach automatycznie wraca sie tam do nich do pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Hej

Ja byłam na rozmowie w tym roku. Moim zdaniem spory bałagan był. Ale nie uważam,żeby w tym wyjeżdzie było coś podejżanego. A w Stanach nie wiele jest młodych psób chętnych pracować za 7.25$. A taka stawka proponowana jest przez pracodawcę.

Bo to najniższa krajowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 10 miesięcy później...

Podnoszę temat.

Jak myślicie, czy praca na wizie H2B stanie się bardziej dostępna w obecnym i nadchodzącym roku? Przed kryzysem zdobycie pracy na tej wizie nie było czymś trudnym, niestety obecnie jest to wręcz niewykonalne. Jak do tej pory nie pojawiła się ani jedna oferta w 2014 roku. Czy stan gospodarki faktycznie się poprawia, zauważacie to w życiu codziennym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie poznalam dziewczyne, ktora na H2B na Florydzie zarabia niecale $160 na tydzien - ma tak malo godzin i taki rozklad, ze nie wie kiedy (i czy w ogole) bedzie pracowac. Ludzi takich jak ona jest tam sporo, Te osoby zglosily sprawe do Departamentu Pracy, ze niby mieli obiecane co innego a co innego jest w rzeczywistosci. Pracodawca ma jedno tlumaczenie: nikt Was tu na sile nie sciagal, my nie bylismy przewidziec jaki bedzie w tym roku sezon, macie ochote to szukajcie dodatkowej pracy. Tyle, ze tej dodatkowej pracy nie ma, a ludzie zaplacili za program niemalo.

Z tego co ona mi mowila to miala powiedziane w biurze, ze mozna pracowac ile sie chce, a na tydzien to z latwoscia wyciagnie sie jakies $600.

Poprosze ja zeby sie tutaj zalogowala to Wam sama opisze jak wyglada jej H2b.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci Karino za zabranie głosu w tym temacie. Osobiście wyjazd do USA na tej wizie traktuje jako możliwość poznania kraju a nie program zarobkowy i byłbym zadowolony nawet w sytuacji w której finansowo wyszedłbym na zero. Oczywiście byłbym wściekły gdyby moje zarobki kształtowały się na poziomie $160 tygodniowo i musiałbym dokładać do swojego pobytu w Stanach. Zastanawiam się tylko czy popularność tych wiz wśród pracodawców rośnie...?

Piszesz, że ludzie zapłacili duże pieniądze za wzięcie udziału w tym programie, ale z tego co się orientuje sam program jest (teoretycznie) bezpłatny i nawet koszt przelotu do USA pokrywa pracodawca. Czy coś się zmieniło w tej kwestii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...