Skocz do zawartości

Przedłuż Wizę Przez Internet


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

Przedluzanie niektorych wiz on-line istnieje juz od dawna, problem jest tylko taki, ze ludzie mysla, ze samo wypelnienie aplikacji on-line plus oplata = przedluzona/zmieniona wiza. Tymczasem realia sa takie, ze sama aplikacja nie wystarczy - potrzebne sa tzw. supporting documents, ktore i tak sie pozniej dosyla. I teraz - moim zdaniem - wole wyslac sama to co mam poczta i wyslac tego tyle, ze nawet jesli cos sie oficerowi nie za bardzo spodoba to i tak bedzie mial sporo roznych dokumentow i sa male szanse, ze wysle mi RFE niz czekac na korespondencje z immigration zawierajaca pytania typu: Prosze przeslac wszelkie dowody, ze aplikant podrozowal w czasie 6 miesiecy (bilety lotnicze, rezerwacje hotelu etc.). Prosze opisac szczegolowo dlaczego Aplikant zadeklarowal w konsulacie, ze chce przebywac na terenie USA przez 2 miesiace a teraz stara sie o przedluzenie wizy, mimo, ze jest tu juz od 6 miesiecy. Prosze przedstawic dowody na to, ze Aplikant ma okreslona kwote na utrzymanie sie przez nastepne 6 miesiecy wlaczajac w to kopie konta bankowego ze wszystkimi tranzakcjami z ostatniego roku.

Realia sa tez takie, ze ilosc odmow wiz, gdzie aplikacje robi sie przez internet vs. ilosc odmow wiz gdzie wysyla sie wszystko poczta, jest nieporownywalnie wieksza. Ja osobiscie jestem za metoda gdzie wysyla sie wszystko w kopercie, gdzie mozna wszystko sprawdzic itd. To tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem takze ze starej szkoly i tradycyjny sposob popieram, niemniej

nowa witryna zapewnia interreakcje z biurem, wkrotce pewnie i "chat" z urzednikiem.

Trend jest typowo amerykanski, mlodzi w tym kraju komunikuja sie bez rozmowy i pisania recznie twituja, textuja ale nie rozmawiaja przesylaja wszystko przez internet wiec posuniecie USCIS bardzo na czasie. Czy wygodne-Tak

Czy efektywne- dla mnie nie wole tradycyjna metode podobnie jak karina

Dla scislosci tu jest witryna urzedu imigracyjnego stworzona do tego celu

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.eb1d4c2a3e5b9ac89243c6a7543f6d1a/?vgnextoid=b1659e415d116310VgnVCM100000082ca60aRCRD&vgnextchannel=b1659e415d116310VgnVCM100000082ca60aRCRD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam -jestem nowym zarejestrowanym uzytkownikiem.Mam nadzieje,ze tu znajde wskazowki co do dalszego postepowania.Otoz, interesuje mnie przedluzenie wizy u -przez internet/ELIS/ Forma I-539 Mamy problem-w pewnym momencie nalezy zaznaczyc -wiza u-ale taka nie jest podana i jest stop-dalej nie mozna przejsc.Pytanie-czy mozna to w inny sposob wypelnic i przeslac aby to przedluzyc. Bede wdzieczna za wszelkie sugestie -moze mi ktos pomoc to rozwiazac-chyba,ze to jest jakas inna forma -dziekuje i prosze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiza 'u' ma inne zasady przedluzania i nie wszystkie wizy przedluza sie w ELIS (mimo, ze w teorii mozna to zrobic). Wedlug mnie przedluzenie wizy 'u' lepiej jest wyslac poczta wraz z okreslonymi dokumentami, bo i tak nie przedluza wizy 'u' tylko na podstawie elektronicznego wypelnienia aplikacji. Zasady przedluzania wizy 'u' sa okreslone w osobnych przepisach imigracyjnych i sa to zupelnie inne wymogi niz co do wszystkich innych wiz. Przedluzajac wize 'u' nalezy sie powolywac na konkretne przepisy (dostosowac je do swojej konkretnej sytuacji), bo w innym przypadku czeka albo odmowa (i trzeba robic motion co jest kosztowne i czasochlonne) albo, w najlepszym przypadku, RFE (co jest ciezkie, bo urzednik wymaga wtedy uzasadniania wielu rzeczy)

Wiza 'u' jest najciezsza wiza do przedluzenia, bo jest wiza ktora jest najrzadziej przedluzana - i aby ja przedluzyc trzeba miec podstawy. Ludzie najczesciej ubiegaja sie o AOS kiedy moga to zrobic a nie bawia sie w przedluzanie.. Przedluzanie wizy 'u' jest tylko w okreslonych, wyjatkowych sytuacjach (okres na jaki byla wydana wiza jest mniejszy niz 4 lata badz osoba na petycji nie przeszla jeszcze przez proces w konsulacie i tym samym nie wleciala w okreslonym czasie na teren USA) badz musi byc poparte dokumentami (odpowiednia jednostka rzadowa potwierdza, ze obecnosc danej osoby jest niezbedna w Stanach do kontynuowania dochodzenia/sledztwa/sprawy sadowej w okreslonym i kwalifikujacym sie crime activity. Dokumenty potwierdzajace cala sprawe oraz niezbednosc osoby majacej wize 'u' musza byc potwierdzone przez odpowiednie organa i osoby do tego upowaznione (generalnie jest to prokurator, osoby z FBI, sedzia itd.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam -jestem nowym zarejestrowanym uzytkownikiem.Mam nadzieje,ze tu znajde wskazowki co do dalszego postepowania.Otoz, interesuje mnie przedluzenie wizy u -przez internet/ELIS/ Forma I-539 Mamy problem-w pewnym momencie nalezy zaznaczyc -wiza u-ale taka nie jest podana i jest stop-dalej nie mozna przejsc.Pytanie-czy mozna to w inny sposob wypelnic i przeslac aby to przedluzyc. Bede wdzieczna za wszelkie sugestie -moze mi ktos pomoc to rozwiazac-chyba,ze to jest jakas inna forma -dziekuje i prosze....

Ile juz jestes na statusie U? Po 3 latach mozna robic AOS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Karino-bardzo dziekuje za tak szybka odpowiedz.Sytuacja wyglada tak ; my -rodzice otrzymalismy wizy na 4lata,ktore koncza sie nam w 08/15 a nasz syn otrzymal do 05/14- wowczas konczy 21lat i juz nie bedzie tu legalnie.My mozemy juz w sierpniu tego roku -po 3 latach zmienic wize na zielona karte. Synowi brakuje owych4-6 miesiecy aby z nami skladac dokumenty.Jesli te vizy /generalnie/sa wydawane na 4 lata,to dlaczego on otrzymal na krocej-co w tej sytuacji Pani radzi...i gdzie. Jestem Pani bardzo wdzieczna,za zaineresowanie moim tematem,prosze o dalsza pomoc -udalo nam sie uniknac 3 deportacji ....i juz tak naprawde nie mamy ani sil ani funduszy....Wielka szkoda,ze odkrylam to forum tak pozno....serdecznie pozdrawiam wszystkich Dobrych Ludzi -ktorzy tu pomagaja....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedluzanie wizy 'u' jest tylko w okreslonych, wyjatkowych sytuacjach (okres na jaki byla wydana wiza jest mniejszy niz 4 lata -czyli w tym przypadku mozna wystapic o przedluzenie - do 08/15-- na co sie wowczas powolac -poprzednio zostalismy odeslani z niczym(-09/12)gdyz nie wiedziano co z tym zrobic. Na wtorek mamy umowiona wizyte w USCIS i nie ukrywam,ze bardzo chcielibysmy to zamknac.Jak Pani mysli -czy jest to mozliwe.-wypelnic forme plus dokumentacja z w/w sprawy,plus oplata-czy tez lepiej przeslac do Vermont. Prosze wybaczyc nasza niewiedze i niecierpliwosc..... z wielkim szacunkiem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...