Skocz do zawartości

Czas Na Przesiadkę W Usa


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam 17 lat i pierwszy raz lecę do USA, i to sama, także pierwszy raz z przesiadką, więc się trochę boję. Mam do Was takie pytanie. Tak wygląda mój lot:

Warszawa - Amsterdam;

Amsterdam - Detroit; (2hrs 30min na przesiadkę)

Detroit - Traverse City.(2hrs 11min na przesiadkę)

Czy wystarczy mi 2hrs 11min na przesiadkę w Detroit? Wiem, że muszę przejśc te kontrole... I czy muszę przenosić sobie sama bagaż?

Ponadto, to jest mój powrót:

Traverse City - Detroit; (1hrs 29 min na przesiadkę)

Detroit - Amsterdam; (1hrs 45min na przesiadkę)

Amsterdam - Warszawa.

Gdzie miałyby miejsce kontrole przed wylotem ze Stanów, w Traverse City czy Detroit? I znów- czy wystarczy mi czasu? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj się urzędnika przy okazji kontroli paszportowej jak już dolecisz do USA. Prawdopodobnie będziesz musiała przenieść sobie sama bagaż.

Mi wystarczyły 2h na lotnisku w Nowym Jorku żeby zabrać walizki i przenieść je na inny terminal (ale w samolocie z Warszawy do NY dostałam tzw. Quick Connect - czerwoną kartkę dzięki której mogłam przeskoczyć kolejkę przy odprawie paszportowej :P) i tam ponownie nadać i wydrukować kolejny bilet, a leciałam z Poznania i miałam przesiadkę w Warszawie, a póżniej w NY, żeby dolecieć do Baltimore. :P

Nic się nie martw i się nie bój ;) Jeśli znasz angielski w stopniu przynajmniej komunikatywnym to o wszystko dopytasz i wszędzie udzielą Ci pomocy.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

mam 17 lat i pierwszy raz lecę do USA, i to sama, także pierwszy raz z przesiadką, więc się trochę boję. Mam do Was takie pytanie. Tak wygląda mój lot:

Warszawa - Amsterdam;

Amsterdam - Detroit; (2hrs 30min na przesiadkę)

Detroit - Traverse City.(2hrs 11min na przesiadkę)

Czy wystarczy mi 2hrs 11min na przesiadkę w Detroit? Wiem, że muszę przejśc te kontrole... I czy muszę przenosić sobie sama bagaż?

Ponadto, to jest mój powrót:

Traverse City - Detroit; (1hrs 29 min na przesiadkę)

Detroit - Amsterdam; (1hrs 45min na przesiadkę)

Amsterdam - Warszawa.

Gdzie miałyby miejsce kontrole przed wylotem ze Stanów, w Traverse City czy Detroit? I znów- czy wystarczy mi czasu? :(

Bagaż musisz przecieść sama przez kontrolę celną po wylądowaniu w US. Czasy przesiadek masz takie że powinnaś zdążyć. Przed wylotem ze stanów nie ma żadnej kontroli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie prześwietlanie to ją czeka w Amsterdamie :)

Powinnać zdążyć w Detroit (i tak, przeniesiesz sama swoją walizkę z taśmy na kolejną taśmę), ale może dla własnego spokoju, zapytałabyś o to Quick Connect? Być może też mogłabyś coś takiego uzyskać i wtedy byłabyś spokojniejsza, że zdążysz. Zapytać nie zaszkodzi.

Przed wylotem ze Stanów masz po prostu kontrolę paszportową i tyle. Prześwietlą Cię też przy odprawie paszportowej i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo! :) co więcej, znalazłam jeszcze inne połączenie spowrotem, więc będę mieć sporo więcej czasu na przesiadki. Jedynym problemem byłaby ta przesiadka w Detroit, lecąc do Stanów, 2hrs 11min, ale skoro mówicie że dam radę :D

Zapytam napewno o Quick Connect. Tylko czy możliwość uzyskania takiej karty zależy od linii lotniczych i pytam o nie w samolocie, czy też wcześniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey,

Ostania zawsze latam na trasie Waw- Amsterdam-Detroit-Richmond, Deltą, 3 dni temu miałam 1:28 na przesiadke w Detroit. Samolot wyladowal 45 minut wczesniej niz planowo i tak w Delcie przynajmniej ostanio jest przynajniej dla mnie. Ja mam green card ale była jedna kolejka z wizami i dla obywateli otworzyli chyba ze 20 stanowisk albo wiecej w 20 przeszłam przez urzednikow, odebrałam bagaz przeszlam przez custom, przeskanowali mi bagaż dodakowo-wyrywkow, nadałam bagaż i wyszłam przez kolejne security na terminal, więc nic sie nie martw bo mi z 1:28 wyszło prawie 2 siedzenia i czekania na lot.... Detroit to bardzo zorganizowane lotnisko, trudno sie tam zgubić,

pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...