Skocz do zawartości

Kilka Pytań Związanych Z Lotem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Zakupiłem już bilety i wylatuję 26 lipca z rzeszowa z 2ma przesiadkami Frankfurt i Waszyngton do Orlando.

1. Czy na przesiadke we frankfurcie i waszyngtonie wystarczy mi 2 h?

2. Czytałem również o konieczności wypełniania wniosku i94 lecz nie mogę go nigdzie znaleźć czy mógłbym prosić o podrzucenie linku do niego ? Znalazłem jedynie linki do tego wniosku na strone LOTu lecz go już tam nie ma :(

3. Czy prócz tego wniosku i-94 muszę jeszcze coś wypełniać ? Komu oddaje się wniosek i-94 ? Celnikowi w stanach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. powinno

2. jak to nie ma? ;)http://www.lot.com/p...-passengers-usa - są tu i instrukcje wypełniania deklaracji celnej, jak i formularza wizowego

3. tak - deklarację celną; I-94 oddasz urzędnikowi, z którym będziesz rozmawiał po wylądowaniu w Waszyngtonie, a jej część on wszyje Ci do paszportu (pamiętaj, żeby tę część oddać potem przy wylocie ze Stanów); deklarację celną też zabiorą od Ciebie w Waszyngtonie, ale to już weźmie ktoś inny, a nie ten urzędnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też leciałem z Rzeszowa do Frankfurtu i byłem tam o 15:30 a lot miałem o 17:05 czyli jakoś 1,5h i zdążyłem na lajcie , jeszcze siedziałem chwile koło bramki więc zdążysz , daje Ci moje słowo :)

PS: Takie pytanko : lądujesz na tym samym terminalu ,z którego lecisz do Waszyngtonu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecę lufthansą do niemczech a potem united airlines do waszyngtonu i orlando.

Powiedzcie mi jeszcze jedną rzecz z tego co wiem bagaże są przerzucane automatycznie ale gdzieś czytałem że po londowaniu w USA muszę wziąć bagaż gdy celnicy będą mi zadawać pytania i nadać go ponownie ? Mógłby się ktoś do tego odnieść i jak to mniej więcej wygląda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozmowie z urzędnikiem imigracyjnym idziesz po swój bagaż, zabierasz go z taśmy i przenosisz na inną taśmę. Nie nadajesz go tak, jak nadawałeś go w Polsce. Po prostu przenosisz dalej. Jak ja miałam przesiadkę w Denver, to przy tej drugiej taśmie stał pracownik lotniska i spojrzał na moją kartę pokładową i skinął, że mam położyć walizkę na taśmie, przy ktorej stał. Też leciałam LH do Denver, a potem UA do Seattle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...