Skocz do zawartości

Zielona Karta Przez Małżeństwo


Rekomendowane odpowiedzi

Mój mąż otrzymał zieloną kartę, gdy jeszcze kwalfikował się jako "nieżonaty syn do 21 roku życia"., a jego sponsorem był jego ojciec, który posiada także zieloną kartę.

Teraz chciałby się starać o zieloną kartę dla mnie, jako dla żony. Sytuacja jest o tyle trudna, że jesteśmy w Polsce, ponieważ kończymy teraz studia, nie mamy jeszcze wspólnoty majątkowej ( przy wypełnianiu formularza I-130 chyba trzeba załączyć jakieś dokumenty o wspólnocie). Interesuje nas to czy w tej sytuacji mąż nie stracie zielonej karty skoro nie może go już sponsorować ojciec, i czy ja jako żona mam szanse na otrzymanie jej.

Dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze poszukasz to na forum ostatnio bylo troche postow na temat I-130..

A co do sponsorowania to jego Ojciec lub tez ktos inny by musial byc Twoim wspolsponsorem .

a i wiesz o tym ze moze po 2-3 latach bys dostala wize na pobyt staly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, mój mąż odebrał Zieloną Kartę w 2011 roku. Teraz kończy tu studia i chciałby wyjechać wraz ze mną. Niestety ja narazie mam tylko wizę turystyczną. Czyli jeśli mój mąż nie pracuje, to nie może być moim sponsorem?

Ale zdajesz sobie sprawe ze czeka cie 2-3 lata czekania jako malzonki posiadacza GC ? Maz musi byc sponsorem, ale do tego jak pisalem jeszcze duzo czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś znalazłam, że jeśli małżeństwo trwa nie dłużej niż 2 lata to można otrzymać taki status jak "Conditional permanent residence", jeśli przyleci się do U.S.A. bez zielonej karty jeszcze. Czy rzeczywiście nie ma żadnego rozwiązania dla mnie, jeśli mój mąż chce wyjechać a ja nie mam nic po za wizą turystyczną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...