Skocz do zawartości

Ukończenie Studiów I Stopnia - Chęć Dalszej Nauki - Szansa Na Wizę?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ukończyłem studia I stopnia (inż) - na kierunku informatyka (obrona była w kwietniu).

Planuję od 1 października studia II stopnia (mgr) - na politechnice krakowskiej na które rekrutacja rozpoczyna się dopiero 19 czerwca.

Czy mam szanse na wizę turystyczną? Mam tam rodzinę, która przebywa legalnie od 10 lat. Jak udowodnić konsulowi, że chce powrócić przed 1 październikiem, aby kontynuować studia ?

p.s : czy na rozmowie można pokazać zaproszenie które straciło ważność 2 misiące temu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szansę masz - czemu miałbyś nie mieć? Ja bym się nie przejmował i szedł na rozmowę. Skończyłeś studia, masz teraz długie wakacje przed następnymi studiami więc logiczne jest że to dobra okazja żeby odwiedzić rodzinę i zobaczyć kawałek Ameryki. Wydaje mi się, że jeśli nic nie przeskrobałeś wcześniej, nie będziesz nic kombinował i rzetelnie wypełnisz papiery to nie ma podstaw żeby odmówić wizy. Jak masz spinę to poczekaj aż zacznie się rekrutacja, to tylko dwa tygodnie od teraz. Wtedy będziesz miał jakieś potwierdzenie że zgłosiłeś się na studia, wniosłeś opłatę itp (ale takie rzeczy i tak pewnie nie będą potrzebne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...