Skocz do zawartości

Podróżowanie Po Usa A Pobyt Nielegalnie


pawelzusa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

Ciekawi mnie sprawa podróżowania po Stanach Zjednoczonych będąc nielegalnie. W sierpniu kończy mi sie wiza , postanowiłem zostać na stale w Ameryce i chcialbyc polecieć samolotem w rózne części Ameryki. Czy mogę miec jakies problemy na lotniskach????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadajesz bardzo dziwne pytanie .Ale Ci odpowiem .Będąc nielegalnie wyjazd na lotnisko w USA nawet do hali przylotów np.kogoś odebrać jest bardzo ryzykowne.Były przypadki ,że zatrzymywano osoby własnie w hali przylotów jak po kogoś wychodzili a następnie deportowano. Nie wolno Ci będzie podróżować samolotami po USA.

Nie radzę zbliżać Ci się w rejon granicy z Kanadą w okolice Niagary albo absolutnie w rejon granicy z Meksykiem. Podróż pociągiem wykluczona.Były przypadki ,że zatrzymywano autobusy z turystami w celu wyłapywania nielegalnych .Ostatnio taki przypadek czytałem miał miejsce w NJ .

Odpowiem Ci tak: ZAPOMNIJ O PODRÓŻOWANIU W USA BĘDĄC NIELEGALNIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colorado nie jest blisko ani granicy z Meksykiem ani z Kanada. Ale tu tez policja moze cie aresztowac jezeli poprosza o papiery, i okazuje sie ze jestes nielegalnie. (A sprawdzaja!) Najpierw areszt, a potem deportacja. To sa oczywiscie prawa kierowane przedewszystkim na nielegalna imigracje z Ameryki Lacinskiej. Ale jezeli uslysza jakikolwiek akcent, moga zapytac - i zaareguja. Odradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadajesz bardzo dziwne pytanie .Ale Ci odpowiem .Będąc nielegalnie wyjazd na lotnisko w USA nawet do hali przylotów np.kogoś odebrać jest bardzo ryzykowne.Były przypadki ,że zatrzymywano osoby własnie w hali przylotów jak po kogoś wychodzili a następnie deportowano. Nie wolno Ci będzie podróżować samolotami po USA.

Nie radzę zbliżać Ci się w rejon granicy z Kanadą w okolice Niagary albo absolutnie w rejon granicy z Meksykiem. Podróż pociągiem wykluczona.Były przypadki ,że zatrzymywano autobusy z turystami w celu wyłapywania nielegalnych .Ostatnio taki przypadek czytałem miał miejsce w NJ .

Odpowiem Ci tak: ZAPOMNIJ O PODRÓŻOWANIU W USA BĘDĄC NIELEGALNIE.

Jest w tym dużo prawdy, ale nie przesadzajmy.... nie popadajmy w skrajności . Takie przypadki zdarzają się, ale naprawdę dość rzadko. Jeżeli będziesz miał stanowe ID, na lotnisku przy lotach lokalnych (wewnątrz krajowych) nikt nie będzie Cię o nic pytał. Mam wielu znajomych którzy podróżują wzdłuż i wszerz, czy latają na Hawaje bez żadnych problemów. Fakt unikają okolic granic ze względu na możliwe drogowe checkpointy.

Nie przeczę.. ryzyko zawsze jest, ale z tym będziesz się musiał niestety liczyć zostając nielegalnie.

Natomiast absolutnie NIE MUSISZ ZAPOMINAĆ O PODRÓŻOWANIU BĘDĄC NIELEGALNIE!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w tym dużo prawdy, ale nie przesadzajmy.... nie popadajmy w skrajności . Takie przypadki zdarzają się, ale naprawdę dość rzadko. Jeżeli będziesz miał stanowe ID, na lotnisku przy lotach lokalnych (wewnątrz krajowych) nikt nie będzie Cię o nic pytał. Mam wielu znajomych którzy podróżują wzdłuż i wszerz, czy latają na Hawaje bez żadnych problemów. Fakt unikają okolic granic ze względu na możliwe drogowe checkpointy.

Nie przeczę.. ryzyko zawsze jest, ale z tym będziesz się musiał niestety liczyć zostając nielegalnie.

Natomiast absolutnie NIE MUSISZ ZAPOMINAĆ O PODRÓŻOWANIU BĘDĄC NIELEGALNIE!!!!

"Takie przypadki zdarzają się ale naprawdę dość rzadko" . Za Prezydentury Obamy mamy rekordową ilość deportacji.

"Nie musisz zapominać o podróżowaniu będąc nielegalnie" - Jest takie stare mądre przysłowie :" Mądry Polak po szkodzie "

To ,że komuś się udaje podróżować samolotami i nie miał kontroli to jego szczęście .Drugi wsiądzie po raz pierwszy i często po raz ostatni .

Przeczytaj sobie ciekawy art. http://www.faktychic...x.php?news=1095

Pamiętaj ,że zawsze wybierając się w podróż na wakacje będziesz się czuł jak żołnierz wyjeżdżający na misję do Afganistanu.Nigdy nie będziesz miał pewności czy nie zostaniesz namierzony i "ustrzelony".Brutalne ale prawdziwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zgodze sie chyba tutaj...latalam wiele razy co prawda legalnie ale nie pokazywalam nikomu paszportu tylko pokazywalam bilet i bylo ok. Nikt mnie nigdy nie pytal o paszport latajac ze stanu do stanu...

Tez mam znajomych co lataja samolotami po stanach i nie mieli problemu... Ale chcialem jeszcze zdobyc tu na forum opinie na ten temat. Jesli ktos z Was miał lub nie miał takich problemów związanych z granicami stanów to proszę o wypowiedzi. Dziękuję i pozdrawiam...

P.s. Ja i tak polece :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Ciekawi mnie sprawa podróżowania po Stanach Zjednoczonych będąc nielegalnie. W sierpniu kończy mi sie wiza , postanowiłem zostać na stale w Ameryce i chcialbyc polecieć samolotem w rózne części Ameryki. Czy mogę miec jakies problemy na lotniskach????

pracujesz ?

jak sobie radzisz ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sluchaj takich co ci napisza ze gdzies cos "przeczytali", bo mozesz gdzies przeczytac , ze jutro bedzie koniec swiata albo, ze polacy zostana Mistrzami swiata na Euro 2012!!!, sluchaj raczej takich ktorzy maja doswiadczenie w tym temacie: samolatami mozesz latac bez zadnej obawy, gdyz po kupieniu biletu, pokazujesz jakies ID na security checpoint, kiedys mogles pokazac kazde ID ze zdjeciem, teraz od jakis dwoch latach wymagaja rzadowego ID( choc przepisy w USA wcale tego nie reguluja, rok temu byla sprawa studenta ktory nie mial zadnego ID a i tak po wielu sprawdzaniach go wpuscili do samolotu, potem rzecznik HS mowil w wiadosciach, ze nie ma w przepisach!!!!! zapisanego obowiazku posiadania ID- ale to inna inna kwestia, wiec nie zawracaj sobie nia glowy).teraz wystarczy , ze im pokazesz paszport, moze cie wezma na dotakowy screen przez to, ze nie masz US ID, a moze nie, ale latac na Polski paszport spokojnie mozesz wszedzie po US,jezeli kupiles bilet i nie jestes zadnym przestepcom ich to nie interesuje czy jestes legalnie czy nie, im chodzi tylko o bezpieczenstwo na lotniskach, widzialem dwa razy przypadek , gdzie kolesia obywatela US wzieli na dodatkowy screen tylko dla tego , ze byl Arabem, a mial normalnie ID amerykanskie i mowil , ze jest obywatelem, ale dla nich mialo tylko znaczenie, ze wygladal "inaczej"!! jezeli chodzi o pociag to jest w miare bezpieczny. Autobusy sa czesto przetrzepywane przez US Emigrations service, wiec ich nie polecam, jezeli chodzi o checpointy przy granicy Meksykanskiej, to z reguly sa one nieczynne, srednio 4-5 razy w miesiacu sprawdzaja samochody, ale tylko wystarczy , ze im pokazesz jakies US ID i jedziesz dalej, jesli nie masz zadnego US ID to raczej nie polecam zbizanie sie do granicy Meksykanskiej na jakies 70 mil. Jezeli chodzi jak wyglada sprawa przy granicy z kanada to nie wiem.. Zycze powodzenie, i milego podrozowania!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracujesz ?

jak sobie radzisz ? :)

Ciężko było na początku. Teraz coraz lepiej. Są dni kiedy bym z chęcią wrócił do Polski, ale sie nie poddaje. Pracowalem pare miesięcy i stwierdziłem, ze nie będę sprzedawał swojego czasu za parenascie dolców na godzine. Otworzylem firmę sprzątajacą , mycie domów , plotów itp powerwashing i zatrudniam ludzi. Jakos leci... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...