Skocz do zawartości

Pomysł Na Wyjazd (Legalny) Proszę O Opinię


Pacowsky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Proszę o opinie lub konstruktywną krytykę.

Podobnie jak wielu na tym forum marzę, o wyemigrowaniu do USA w sposób legalny. Niestety loteria green card nie przybliżyła mnie do realizacji tego planu.

Pomyślałem nad emigracją, poprzez wizę pracowniczą - wiem wiem b. trudno ją dostać, gdyż trzeba wykazać się umiejętnościami którymi na rynku pracy w USA brakuje , no i jest ten cały proces bardzo kosztowny i długi.

Ponieważ mam w USA rodzinę mojej dziewczyny pomyślałem sobie, co by sie stało gdybym zrobił tutaj w PL jakiś specjalistyczny kurs (branża budowlana) wiadomo, musiałbym znaleźć taki kurs który dałby mi umiejetność robienia czegoś czego w USA zbytnio ludzi nie ma. Dokladnie nie myslalem jeszcze co, ale wydaje mi się że coś by się znalazło. Wtedy pracodawca (jej wuja ma firmę ) w USA ogłasza zapotrzebowanie na takiego pracownika , ja się zgłaszam i jestem po długich męczarniach w USA :P

ok a teraz sprowadźcie mnie na ziemie :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - obczaj wymagania na H-1B. Sam kurs nie wystarczy.

Po drugie - pogadaj najpierw z wujem czy bedzie w stanie wylozyc kilka tysiecy $ na sam proces wizowy i adwokata.

Po trzecie - wiza pracownicza ma bardzo niewiele wspolnego z emigracja. "Temporary worker visa". Pozniej musial by przejsc labor certification i sponsorowac Cie na zielona karte.

Aha - i gdzies cytowalem zawody kwalifikujace sie pod H-1B - w watku gdzie koles chcial specjalistycznie doly kopac. Raczej nie wyjdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Proszę o opinie lub konstruktywną krytykę.

Podobnie jak wielu na tym forum marzę, o wyemigrowaniu do USA w sposób legalny. Niestety loteria green card nie przybliżyła mnie do realizacji tego planu.

Pomyślałem nad emigracją, poprzez wizę pracowniczą - wiem wiem b. trudno ją dostać, gdyż trzeba wykazać się umiejętnościami którymi na rynku pracy w USA brakuje , no i jest ten cały proces bardzo kosztowny i długi.

Ponieważ mam w USA rodzinę mojej dziewczyny pomyślałem sobie, co by sie stało gdybym zrobił tutaj w PL jakiś specjalistyczny kurs (branża budowlana) wiadomo, musiałbym znaleźć taki kurs który dałby mi umiejetność robienia czegoś czego w USA zbytnio ludzi nie ma. Dokladnie nie myslalem jeszcze co, ale wydaje mi się że coś by się znalazło. Wtedy pracodawca (jej wuja ma firmę ) w USA ogłasza zapotrzebowanie na takiego pracownika , ja się zgłaszam i jestem po długich męczarniach w USA :P

ok a teraz sprowadźcie mnie na ziemie :)

Pozdrawiam

Rozumiem ,że interesują Cię realne sposoby . Loteria wizowa lub ślub z obywatelką USA daje realne szanse na stały pobyt w USA w przyszłości z obywatelstwem.

Wizę pracowniczą b.trudno będzie Ci zdobyć i ona nie daje Ci prawa do stałego pobytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ,że interesują Cię realne sposoby . Loteria wizowa lub ślub z obywatelką USA daje realne szanse na stały pobyt w USA w przyszłości z obywatelstwem.

Wizę pracowniczą b.trudno będzie Ci zdobyć i ona nie daje Ci prawa do stałego pobytu.

msm partnerkę w PL i dobrze mi z nią , loteria hmmm jak to w loterii bywa... czyli kiszka... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok czyli pomysł powyżej nie wypali, a jak myslicie, zatrudniajac się w PL w firmie amerykańskiej która wybudowała w moim miescie swój oddział i ewentualne przenosiny w ramach oddziału za ocean ? Czy takie coś jest w miarę realne ? Czy gdyby doszło to do skutku, lecieć mogłaby ze mną moja dziewczyna, a może wtedy już żona ?

albo hipotetycznie : dostaje mozliwosc przenosic w ramach tej firmy do usa, biore szybko slub z dziewczyna i lecimy razem ?

jak zwykle prosze znawców o odpowedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...