Skocz do zawartości

Pomoc W Zaplanowaniu Wycieczki Po Wschodniej Części Usa (3Tygodnie)


BuZZarD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich Forumowiczów. Jestem tu nowy i temat US też mi jest na swój sposób nowy (nigdy tam nie byłem).

Otóż podróż ze swoją drugą połówkę mamy zaplanowaną od 16 sierpnia do 3 września (18dni). Przylot i wylot z Chicago O'hare. samochód również już zarezerwowany.

Chciałbym Was wszystkich prosić o pomoc w zaplanowaniu całej podróży po wschodniej części USA. Co zobaczyć, jaką drogą jechać, gdzie się zatrzymać na dłużej. gdzie najlepiej nocować. Czego unikać, gdzie się nie zapędzać itp. Wszystkie wskazówki mile widziane.

Ja ze swojej strony postaram się to wszystko obrać w jedną bazę wiedzy i podkleić pod pierwszy post. Może w przyszłości admin zrobi z tego jakiś podręcznik dla podróżnych :)

To co chcielibyśmy na pewno zobaczyć to: Chicago (brak sprecyzowanych atrakcji), Niagara Falls, Boston (nie wiem tylko jak z czasem), NYC, Waszyngton, Miami, KeyWest... i wrócić środkiem kontynentu do Chicago. Zarys podróży na mapce...

http://i.imgur.com/1JEyd.jpg

Drodzy użytkownicy proszę Was o pomoc w imieniu swoim jak i partnerki.

Z góry również za wszelką pomoc dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

FL chcielibyśmy zobaczyć, możemy ewentualnie ominąć KeyWest. tak naprawdę nawet nie wiem ile czasu potrzeba na ewentualne atrakcję. Chciałbym ok 2-3dni spędzić w NYC i mniej więcej tyle samo w Miami albo okolicach. Disneyland jak najbardziej w planach (jeden dzień). Co do reszty to nie ma sprecyzowania. Na niagarę ile czasu potrzeba? z 3-4godziny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Florydę to w wersji minimum wybrałabym właśnie Miami plus Key West. Na Miami starczy Wam spokojnie jeden dzień - przy założeniu, że zwiedzacie od rana do wieczora, odpuszczacie muzea, parki rozrywki, itd., a skupiacie się na Miami Beach (Art Deco Historic District, South Beach), ewentualnie płyniecie statkiem dookoła Star Island (wyspa, na której rezydencje mają wielkie gwiazdy) - statek odpływa z bardzo ładnego, pełnego restauracji i sklepików Bayfront Park, skąd z kolei rzut beretem do American Airlines Arena (jeśli interesuje Was NBA) i downtown. Da się to wszystko ogarnąć w jeden dzień, aczkolwiek oczywiście przy odpowiednim tempie i dyscyplinie zwiedzania :) Do Key West warto się przejechać nie tylko ze względu na urodę miasteczka i słynny zachód słońca, ale też samą podróż - niesamowite wrażenia wręcz gwarantowane. Jeśli macie ograniczony budżet, nie szukajcie noclegu w samym Key West - lepiej zarezerwować nocleg parę kilometrów wcześniej. W samym Key West ceny są zawrotne, a po drodze można znaleźć motele nawet za 60 dolarów - warunki wiadomo, nie jest to Sheraton, ale biorąc pod uwagę, że najpewniej będziecie tam jedynie spać, a nie mieszkać, to nie ma co przepłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa wycieczki dobrze zaplanowana . Tylko trochę mało czasu.Ja odpuściłbym sobie Boston zaoszczędzając trochę czasu.Niagara Falls- koniecznie proponuję przejście mostem na stronę Kanady bo od strony USA to widok wodospadu ( wielka kicha) . Wystarczą paszporty biometryczne aby na kilka godzin wejść na stronę Kanady. Samo przejście w jedną stronę to niecałe 2 km. Jeśli Niagara to tylko po stronie Kanady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Ja odpuściłbym sobie Boston zaoszczędzając trochę czasu.Niagara Falls- koniecznie proponuję przejście mostem na stronę Kanady bo od strony USA to widok wodospadu ( wielka kicha) . Wystarczą paszporty biometryczne aby na kilka godzin wejść na stronę Kanady. Samo przejście w jedną stronę to niecałe 2 km. Jeśli Niagara to tylko po stronie Kanady.

Co do Niagary zgadzam się w 100%. Ale Bostonu nigdy bym nie odpuścił sobie. Możesz nie być w Filadelfii, Pensylwanii albo na zachodnim wybrzeżu ale Boston to trzeba zobaczyć. To tak, jakby pojechać do Polski i nie być w Krakowie. Historia USA rozpoczęła się w Nowej Anglii (Bostonie). Trzeba zobaczyć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Bostonu - zgadzam się z wojt20, aczkolwiek dobrze by było, gdyby autor wpisu określił się dokładniej, co go interesuje - bo ja np., gdybym musiała wybierać, odpuściłabym Disney World na rzecz Cape Canaveral :) ale wszystko zależy oczywiście od osobistych preferencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historia USA rozpoczęła się w Nowej Anglii (Bostonie). Trzeba zobaczyć!

Serio ? A co na to Jamestown w ktorym to powstala pierwsza osada kilkanascie lat przed przybiciem Mayflower w Nowej Anglii ? Polecam tam zajrzec Historic Trangle - Jamestown / Williamsburg / Yorktown w Virginii - bardzo ciekawe miejsce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o noclegi to jadąc samochodem przy wjeździe do każdego stanu ( zaraz po przekroczeniu granicy stanu) będą zjazdy ( punkty przystankowe ) service area na których są punkty informacyjne gdzie znajduje się masę broszur ,ulotek reklamowych w których znajdziesz kupony na zniżki w hotelach,motelach,restauracjach ,czy też atrakcji turystycznych. Można trochę zaoszczędzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...