Skocz do zawartości

Wiza do USA a karalność pilne


Rekomendowane odpowiedzi

MAM MAŁY PROBLEM

MAM SZANSE NA PRACE NA STATKU U ARMATORA AMERYKANSKIEGO WSZYSTKIE FORMALNOSCI ZALATWIA AGENCJA POLSKA TYLE ZE JEST WYMAGA WIZA AMERYKANSKA I STAD MOJE PYTANIE CZY JEST SENS SIE UBIEGAC JAK JESTEM KARANY ZA WYKROCZENIE GOSPODARCZE TJ.PIRACTWO KOMPUTEROWE

PROSZE O ODPOWIEDZ

please bez duzych liter w tytulach..

/F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, nie moge sie powstrzymac - statek, pirat, pasujecie do siebie :smt040

A tak na serio: napisz jak powaznie jestes karany? Kiedy to bylo? Byc moze wpis w Rejestrze zostal juz usuniety? A moze to nic wielkiego w ogole?

Napisz cos wiecej, pomozemy! :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, nie moge sie powstrzymac - statek, pirat, pasujecie do siebie  :smt040  

A tak na serio: napisz jak powaznie jestes karany? Kiedy to bylo? Byc moze wpis w Rejestrze zostal juz usuniety? A moze to nic wielkiego w ogole?  

Napisz cos wiecej, pomozemy!  :(

to bylo dobre :lol:

jak powaznie . . . no troszke dostalem wyrok w lutym tego roku odpowiadalem z paragrafu ( Art. 291. § 1 i Art. 293. § 1 )rok w zawieszeniu na dwa oraz grzywne za posiadanie nielegalnego oprogramowania w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy przypadek jest zapewne inny, tak jak napisal Fiendix - decyzja nalezy do konsula. Ty mozesz, musisz wlasciwie jedynie podjac decyzje czy chcesz wydac pieniadze i starac sie o wize... Czytalem jednak o wielu przypadkach, gdy osoby karane wizy dostawaly, wiec Twoj wyrok nie przekresla szans. Ja wiem tylko jedno - choc Ambasada nie ma bezposredniego dostepu do danych o tym czy byles karany, czy nie, we wniosku napisalbym prawde, co jak co, ale prawdomownosc jest w Ambasadzie ceniona. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

decyzja zawsze nalezy do konsula - jesli zaznaczysz ze jestes karany ambasada bedzie musiala pobrac odciski palcow (ok 100 USD) a na wize bedziesz czekal ok 2 miecy dopoki FBI nie powie ze nie jestes szukany itp..

F

no dobra . . .

tylko ze wyjazd mialbym ok 10 - 15 czerwca firma zalatwia wszystkie formalnosci z wiza

troszke o tym poczytalem w innych watkach i czesc ludzi pisala zeby sie nie przyznawac do karalnosci ...

juz sam nie wiem co robic przez glupote mam teraz troszke namieszane

szkoda mi pracy i firmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest trudna i nikt nie jest w stanie podac Ci gotowej odpowiedzi. Ja bym zaznaczyl prawde, bo mam generalnie w zyciu pecha w takich sytuacjach :oops: i balbym sie, ze do tego dojda.

Podziwiam tych, ktorzy na pewniaka zaznaczaja NIE, jedynym wytlumaczeniem dla mnie jest ich swiadomosc jaki balagan panuje w polskich sadach. 8)

Zacytuje Ci wypowiedz z innego Forum, decyzje podejmij sam: "W ambasadzie nic nie mają w komputerze, tylko dane o karalności są przesyłane do głównego rejestru osób karanych w Warszawie i jeśli ambasada będzie chciała kogokolwiek sprawdzić to muszą sobie tam zajrzeć ale podejrzewam że od tak sobie raczej nie mogą tylko muszą o to poprosić i wtedy moga nas sprawdzić." :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za wscibstwo, ale jak to sie stało, że dostales wyrok za posiadanie nielegalnego oprogramowania w domu? Kto i jak byl w stanie sie o tym dowiedziec? Jezeli to sprawa osobista to nie odpisuj, ale ciekawa jestem. Tak po prostu wyrywkowo cie ktos sprawdzil czy namierzyli cie za sciaganie plikow, czy kupiles od kogos i cie wsypal, czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze trzeba zawsze mowic prawde i tylko prawde, staram sie byc dobra dziewczynka ;), ale ja bym jednak sie nie przyznawala, jesli zalezy Ci na wyjezdzie Twoje szanse na otrzymanie wizy maleja, konsul jest jak psycholog- jesli zaznaczysz to we wniosku bedzie weszyc i sprawdzi w rejestrze, moze pomyslec ze rowniez w Stanach mozesz popasc w konflikt z prawemi i pozniej odplyniesz w sina dal:). Nie bedzie pewny co do Ciebie-wtedy wizy nie dostaniesz. Jesli nie zaznaczysz watpie by doszukal sie tego. A poza tym, jesli zaznaczysz mozesz miec problem kolejnym razem kiedy bedziesz sie staral o wize, tymbardziej teraz, jesli skladasz odciski palcow a wnioski o wize skanuja. Bedziesz mial u nich juz swoja historie. Ja bym nie zaznaczala, ale to jest juz Twoja decyzja :/

Z pozdrowieniami, Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...