Skocz do zawartości

Legalne Przedłużenie Wizy O 6 Miesięcy I Powrót Do Ny I539


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Moja sytuacja wygląda następująco:

Posiadam ważną 10 letnią wizę

Niecałe 4 lata temu przebywałem na terenie usa niecały rok (bez kilku dni (14list 2007- 10 list 2008).

Na lotnisku dostałem zgodę na 6 miesięczny pobyt

Przed upływem tego terminu Złożyłem wniosek o przedłużenie pobytu i deklarowany termin wylotu

USA opuściłem w deklarowanym terminie a Pozytywne rozpatrzenie wniosku otrzymałem gdy przebywałem już w Polsce I539.

Obecnie Chce po raz kolejny wyjechać do USA na wesele mojego kuzyna (zaproszenie na ślub posiadam)

Na ręku posiadam

Dokument potwierdzający moje przedłużenie pobytu.

Wizę - Choć nie ma w paszporcie wbitej daty wylotu ( choć mniemam , ze jest na karteczce którą oddawałem na lotnisku w dniu wylotu)

Zaproszenie z wesele kuzyna

Pytania :

1. Czy będę miał problem z wjazdem na teren usa skoro przebywałem tak długo za pierwszym razem ?? ( jeśli tak to na co powinienem sie przygotować ew jak powinienem mu udowodnić ze jest to wyjazd wyłącznie turystyczny)

2. Czego ew mogę sie spodziewać na lotnisku?

3. Czy stanieje szansa że biorąc po uwagę, że to było prawie 4 lata temu- nie będą mieli nic do mnie ze zamierzam jeszcze raz wjechać na teren USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

1. Mozesz miec, natomiast to ze wyjechales w terminie swiadczy na Twoja korzysc. Przygotowac sie powinienes na secondary inspection i probowanie wmowienia ze wjezdzasz do pracy, miej wydruk rezerwacji z biletem powrotnym, nie miej aktow urodzenia itp...

2

3. Oczywiscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź . To wszystko sprawia , że raczej sytuacja może potoczyć sie różnie . Czyli zapewne na lotnisku juz będę zdenerwowany, a jak zaproszą mnie na przesłuchanie to nerwy mogą sprawić , że źle na to wszystko spojrzą . Waszym zdaniem warto ryzykować ? Jakie wg was mam szanse na wjazd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłem w agencji "american dream" - której wypełniałem wcześniej wniosek wizowy. Pani poinformowała mnie , że powinienem zabrać ze sobą papier świadczący o moim przedłużeniu jednak nie powinienem im go pokazywać. Chyba , że będzie taka konieczność - czyli ze zobaczą ze mój poprzedni pobyt choć legalny był dłuższy.

Czy wg was to dobra rada? Czy takie postępowanie nie zostanie odebrane jako próba oszukania konsula ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w agencji "american dream" - której wypełniałem wcześniej wniosek wizowy. Pani poinformowała mnie , że powinienem zabrać ze sobą papier świadczący o moim przedłużeniu jednak nie powinienem im go pokazywać. Chyba , że będzie taka konieczność - czyli ze zobaczą ze mój poprzedni pobyt choć legalny był dłuższy.

Czy wg was to dobra rada? Czy takie postępowanie nie zostanie odebrane jako próba oszukania konsula ??

Dobra rada - dokladnie tak bym zrobil - jak sie spytaja to pokazesz, jak nie to nie. Dlaczego mialaby to byc proba oszukania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiza jest oczywiście Warzna . Zatem nie pozostaje nic innego tylko lecieć i samemu sie przekonać . Mam nadzieje, że uda sie uniknąć secondary inspection. Bo inaczej jeśli będę zdenerwowany mogę palnąć jakąś głupotę. Po cichu liczę , że jednak biorąc po uwagę czas od ostatniego pobytu. Nie będą mieli do mnie większych zastrzeżeń. Choć muszę się na nie jakoś przygotować (relanium ) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...