Skocz do zawartości

Wiza Turystyczna I Jednoczesne Ubieganie Się O Pobyt Stały


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam się czy to że jestem sponsorowany przez osobę w USA (obywatel) do stałego pobytu w stanach może mieć jakieś znaczenie podczas rozmowy z konsulem przy zwykłej wizie turystycznej? Na papiery pobytowe czekam już od prawie 10 lat i zdecydowałem, że chciałbym pojechać wcześniej tylko i wyłącznie w celach turystycznych, jednak jeżeli z góry jestem na straconej pozycji bezsensu jest wyrzucać pieniądze w błoto. Miał ktoś taki przypadek, albo wie jak to dokładnie wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialam tak, ze skoro mam możliwosc dostania GC PAni z okienka ze tak to nazwe, stawierdzila badz z gory zalozyla ze chce tam zostac na stałe....dlatego nie kwalifikuję się pomimo ze petycja nawet nie zostala na mnie zlozona, mam meza obywatela i dziecko tez ob. i zapytali sie mnie czy mam zamiar ja odp. ze bardzo mozliwe poniewaz maz planuje wyleciec i pach zostalam skreslona, aczkolwiek pozniej maz sie pytal w pokoju dla spraw obywateli dlaczego, powiedzieli ze gdybym miala duze powiazania z polska np cos na siebie dajmy na to ze DOM jakis wlasny interes + praca wtedy by mi przyznali, wiec sadze ze to graloby wielka role u Ciebie gdybys udowodnil im ze zamierzasz narazie jechac tylko w celach turystycznych czyli jakis plan na twoj wyjazd co zwiedzic gdzie i jak do tego tak jak napisalam wyzej, dom, wlasny biznes, praca rodzina itd... najlepsze są mocne i twarde argumenty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak te mocne argumenty przedstawisz na rozmowie,jak pokazesz?

Teraz sie zacznie zalatwiania zaswiadczen-kwitow ,tylko jak je na sile pokazac? a i ze to jest moje naprawde..

tak sa tacy ze dostaja wizy w takich przypadkach,wazne aby na sile niczego nie pokazywac i nie udowadniac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie, przeciez nie podejdzie do okienka nie wywali stosu zdjec i papierów i powie musicie dac mi wize bo mam podstawy do tego ze tam nie zostanę dluzej niz powinienem prawda, ale warto byloby przygotowac cos takiego w razie potrzeby... moim zdaniem zwieksza to szanse, ale nie znaczy ze musi dostac wize, aczkolwiek powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...