Skocz do zawartości

Czy Dostanę Wizę ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od małego moim marzeniem było zobaczyć Nowy Jork . Parę lat temu gdy ukończyłem szkoły postanowiłem zacząć realizować swoje marzenie. Wyjechałem do pracy za granicę , żeby odłożyć na bilet i inne wydatki . Pracowałem w Norweskiej firmie transportowej na kontrakt i przez 6 miesięcy w Holandii (jednak na czarno).

Aktualnie nigdzie nie pracuję ale mam udokumentowane , że pracowałem za granicą przez dłuższy okres , w Usa nie mam żadnej rodziny ani znajomych więc mieszkałbym w jakimś hostelu itp. Teraz gdy mam odłożone trochę $ chcę zrealizować swoje marzenie i wybrać się do NY.

I moje pytanie : Czy jeśli będę się starał o wizę turystyczną to będzie większa szansa , żebym ją otrzymał ??

Do Usa polecę 1 raz , nigdy nie byłem karany i nie miałem problemów z prawem .

Bardzo proszę o wasze zdanie na ten temat

Dodam , że mam 26 lat

W Polsce mam całą rodzinę , samochód (jesli to się przyda) , a po wakacjach chcę założyć własną działalność gospodarczą w Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie dostaniesz wizy, jeśli się o nią nie postarasz.

Gdyby były jakieś wytyczne, które gwarantowałoby wizę, to byłyby wyraźnie określone.

To, co robiłeś kiedyś (i co masz udokumentowane) nie bardzo się liczy, bo ważne jest to, co robisz teraz.

Zdarza się, że osoby bezrobotne dostają wizę, a np. osoby pracujące nie, ale z drugiej strony każdy starający się o wizę jest traktowany, jak potencjalny imigrant i rozmowa z konsulem ma go przekonać, że żadnym imigrantem nie będzie.

Wypełnij wniosek, umów się na rozmowę z konsulem. W końcu nie masz nic do stracenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem masz b.małe szanse na dostanie wizy.Aktualnie nigdzie nie pracujesz ,więc nie masz silnego związku z krajem.Jeśli jeszcze się pochwalisz ,że gdziekolwiek na świecie pracowałeś "na czarno" to na 100% wizy nie dostaniesz ( konsul będzie podejrzewał ,że również w USA będziesz pracował). O posiadaniu samochodu raczej nie wspominaj bo to może wywołać uśmiech na twarzy konsula .To prawie tak jak byś powiedział ,że masz również telewizor a nawet lodówkę :)

Może najpierw załóż własną działalność gospodarczą a później staraj się o wizę .

Joanna pisze ,że wypełnij wniosek i staraj się o wizę bo nic nie masz do stracenia . To prawda ale nie do końca . Otóż chodzi o to ,że pierwsza odmowa wydania promesy wizowej bardzo często pociąga za sobą kolejne odmowy .Bardzo często bywa tak ,że przy kolejnych razach konsul widzi ,że ten człowiek dostał ostatnio odmowę i bardziej się Tobie przygląda.Tak już jest ,że jak dostaniesz odmowę to np.za rok nie będzie Ci łatwiej dostać wizę bo to będzie na Tobie "wisiało".Łatwiej jednak dostać wizę gdy się starasz za pierwszym razem a nie kolejnym ,dlatego doradzam mieć dobre argumenty ,że nie jedziesz do USA pracować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...