Skocz do zawartości

Ważne Pytanie/ Tegoroczne Wakacje


Rekomendowane odpowiedzi

cześć jestem nowy i mam pytanie.

W maju starałem się o wizę turystyczną, została mi odmówiona, chciałem jechać do cioci do NY ale się nie udało. Skończyłem szkołę w tym roku, pracuję, mam odłożoną kasę na wakacje. Darowałem sobie usa ale ostatnio mój dobry znajomy z żoną namawiają mnie abym z nimi jechał do chicago na tydzień. Oni mają wizy a ja nie. Jakie mam szanse aby dostać teraz jak chcę jechać z przyjaciółmi, nocleg mamy w motelu oczywiście bo nikogo tam nie znam, mamy dość atrakcyjną ofertę cenową dlatego tez skusiłem się aby się dowiedzieć czy warto abym 560zł jeszcze raz inwestował ? czy mam kompletnie zerowe szanse w te wakacje i szkoda moich starań ?? pytam bo chce trochę mieć rozeznanie w tej sprawie no wiadomo 560zl na drodze nie leży więc jeżeli mam kompletnie 1% szans na dostanie wizy to nie podejdę ale jeżeli są jakieś szanse chociaż 50/50 to głęboko się zastanowie ;) wyjazd byśmy planowali od ok 15 sierpnia.

Pozdrawiam liczę na stanowcze odpowiedzi i szybkie ;) z góry dziękuję bardzo za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak masz 49% to podejdziesz?

kolejna sprawa to jak ta Ciocia ,prawdziwa ,czy kogos zapraszala? ..Moze sie wydac dziwne ze nie lecisz juz do Cioci w tym roku oraz w takim krotkim okresie czasu,wcale nie musisz leciec ale...

Skonczyles szkole w tym roku to ile czasu pracujesz w danym miejscu,,juz masz wolne i wakacje?

prosze na zadnym forum nie zakladac takich samych postow i tematow,jeden starczy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciocia prawdziwa, nigdy nikogo nie zapraszała, ja już pracowałem od stycznia w warsztacie samochodowym a od maja robię w tej firmie, tak mam już wolne ponieważ skończyły się zlecenia, moja praca to elektryk, montuje puszki, gniazdka itd mieliśmy robote w wawie ale skończyliśmy prawie teraz szykują nam kolejną robotę ale dopiero od września, to co teraz mamy to skończymy ok 15 sierpnia więc od tego czasu mam 2 tyg wolne aż kolejny wyjazd będzie od września. Także tak to wygląda

Teraz rozjaśniłem trochę sytuacje ? pomoże ktoś ? doradzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co w tym chicago bedziesz robil jedz na arube albo do cancun za ta kase z jakas fajna niunia ,a nie kombinujesz , a ile ciocia ma lat , a kiedy ja widziales ostatnio , tylko nie pisz ze dawno temu a teraz nagle rodzinny sie zrobiles , sorry ale gdybym mial wywalic tysiac $ na bilet i drugie tyle ze soba zeby ciocie zobaczyc to musialbym miec cos nie tak pod sufitem , owszem ciotki odwiedzam jak jestem na wakacjach a one mieszkaja blisko to robie sobie jeden dzien przerwy i wpadne do nich na kawke przy okazji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że 3 msc to za krótki termin żeby znowu starać się o wizę. Nikt tutaj nie udzieli Tobie precyzyjnej odpowiedzi czy wizę otrzymasz czy nie... Na pewno masz mniejsze szanse niż za pierwszym razem. Pytanie tez co wplynelo na taką decyzje Konsula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie nie wiadomo co wplynelo na taka decyzje konsula.. nie mam pojecia czego mi nie przyznal, być może za mało np europy zwiedziłem a tu nagle chce do usa ? może tu coś było bo byłem tylko w niemczech jak mnie pytał, więc mówicie że są mniejsze szanse ehh hmmm trudna decyzja w sumie, z jednej strony co mi szkodzi, a zaspokoje swoją ciekawość czy dostane za 560pln a z drugiej strony można dołożyć te 560pln do reszty i mieć najprawde fajne wakacje np na Cypr itp tak myślę czy warto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanie czy jak bym wpisał cioci jeszcze raz adres to mam szanse jakąś większą ?? bo konsul chyba nie będzie podejrzewał wtedy motactwa z mojej strony ?? ta ciocia to jest prawdziwa jak najbardziej, dokładnie to jest przyjaciółka rodziny mojej, od malutkiego się mną opiekowała itd dlatego jest ciocia, ostatni raz widzielismy się rok temu w maju.

Jak teraz by wyglądała moja sytuacja, bo właśnie dzwoniła do mnie ''ciocia'' i rozmawialiśmy, i podsunęła mi pomysł żebym zapytał was o to. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wlasnie potem jest na rozmowie,ze to niby Ciocia jest a wiec wiza bedzie czy tez nie?,,a czy mozna takie cos poznac,oczywiscie ze tak-sa osoby ze widac po nich ze cos nie jest tak ..To samo ze leca dziewczyny co przyjaciele a widac ze leca do chlopaka.

Co nie oznacza ze w tym przypadku tak bylo..ale .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie co ci szkodzi idzi dla ciebie kolejne 6 setek to pikus , a konsul co innego wiesz on ma wydatki jego merol ma juz rok wiec czas zmieniac a i w tym roku jak co roku pewnie hawaje trzeba mu zaliczyc coby odraagowac troche te wyczerpujace rozmowy z potencjalnymi emigrantami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...