Skocz do zawartości

Czy Mam Szansę Na Wizę


Rekomendowane odpowiedzi

hej, mam taką sprawę poznałam chlopaka przez internet z USA, rozmawiamy juz bardzo długo, on chciał do mnie przyjechać ale niestety ciągle nie miał okazji;/ więc ja chce do niego pojechać. chciałabym na wize turystyczną , chcę wiedzieć czy mam szansę ją dostać, szukam obecnie pracy studjuję zaocznie filologię ang wiec moj ang jest bardzo dobry( tak mi się wydaję) ale nie wiem jak to bedzie , nawet jak bede miała pieniadze na wyjazd to co oni sobie pomysla ze chce tam nielagalnie byc? co oczywscie nie bedzie miało miejsca;/ prosze o odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

cos mi sie wydaje ze lepiej bedzie, jesli sie zaczniesz sie starac o wize TURYSTYCZNA jak juz znajdziesz prace jakas prace (bardziej wiarygodne, ze nie zostaniesz w usa nielegalnie). Choc byli i tacy, co dostali mimo braku zatrudnienia. Nie widze przeciwskazan zebys miala turystycznej nie dostac... Ale dam sie wypowiedziec i innym :)

p.s.ewentualnie pozniej, jesli bedziecie zainteresowani wspolna przyszloscia z tym chlopakiem (tzn. slubem), to mozna sie starac o wize narzeczenska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do

cos mi sie wydaje ze lepiej bedzie, jesli sie zaczniesz sie starac o wize TURYSTYCZNA jak juz znajdziesz prace jakas prace (bardziej wiarygodne, ze nie zostaniesz w usa nielegalnie). Choc byli i tacy, co dostali mimo braku zatrudnienia. Nie widze przeciwskazan zebys miala turystycznej nie dostac... Ale dam sie wypowiedziec i innym :)

p.s.ewentualnie pozniej, jesli bedziecie zainteresowani wspolna przyszloscia z tym chlopakiem (tzn. slubem), to mozna sie starac o wize narzeczenska

rozumiem, niesety mialam propozycje pracy ale ona by była do konca czerwca, czy jesi nawet byłabym po skonczonej umowie pracy ale powiedizłabym ze chce jechac do us tak na wakcje ale trzymałabym sie tego ze zalezy mi na studiach i po powrocie bede tu szukała pracy czy wtedy bym dostała? tak z ciekawosci pytam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz dostac i mozesz nie dostac. Taka jest prawda. Taka troche ruletka. Tak jak mowi Joanna, nikt nie jest w stanie dac Ci pewnej odpowiedzi. Mozemy tylko poradzic jak to zrobic, zeby np. byc wiarygodnym, miec wieksze szanse (mocniejsze powiazania z Polska - szkola, praca). Natomiast decyzja ostateczna lezy w rekach konsula i to on/ona bedzie decydowala czy da Ci wize czy nie. Czasem mozna miec i prace i studia i dom i samochod w Polsce, a to konsulowi nie wystarczy, a czasem mozna nie miec pracy, nie miec szkoly i wize dostac. Sa takie i takie przypadki tutaj na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile masz lat ? na ktorym jestes roku studiow ? jakie masz doswiadczneie zawodowe ?

idziesz na rozmowe do ambasady i tam musisz podczas tej rozmowy pokazac ze nie bedziesz chciala zostac, pracowac,itp....

OCZYWISCIE - starasz sie o wize turystyczna B2....

aby sobie przyblizyc bardziej ten temat poczytaj kilka dni na forum [ lektura obowiazkowa ] dział o wizach turystycznych....jak to ludzie sie staraja...za co np dostaje sie odmowe...lub sytuacje innych kiedy to promese wizowa dostali....

a ten twoj boyfriend nie moze przyjechac do polski ?

swoja droga - wydaje mi sie ze to raczej chlopak do dziewczyny powinien przyjechac a nie na odwrot...hmm moze ja staroswiecki :(

w razie pytan PISZ tutaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 24 lata skonczyłam 1 rok studiów 2 stopnia, teraz studjuje zaocznie, nie pracowałam na razie nigdzie:(

ile masz lat ? na ktorym jestes roku studiow ? jakie masz doswiadczneie zawodowe ?

idziesz na rozmowe do ambasady i tam musisz podczas tej rozmowy pokazac ze nie bedziesz chciala zostac, pracowac,itp....

OCZYWISCIE - starasz sie o wize turystyczna B2....

aby sobie przyblizyc bardziej ten temat poczytaj kilka dni na forum [ lektura obowiazkowa ] dział o wizach turystycznych....jak to ludzie sie staraja...za co np dostaje sie odmowe...lub sytuacje innych kiedy to promese wizowa dostali....

a ten twoj boyfriend nie moze przyjechac do polski ?

swoja droga - wydaje mi sie ze to raczej chlopak do dziewczyny powinien przyjechac a nie na odwrot...hmm moze ja staroswiecki :(

w razie pytan PISZ tutaj...

mam 24 lata skonczyłam 1 rok studiów 2 stopnia, teraz studjuje zaocznie, nie pracowałam na razie nigdzie:( szukam pracy, obecnie , w sumie tez bym wolała zeby przyjechał, no ale jak nie moze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno: na jaki okres chcesz pojechac ? skoro nie pracujesz to kto sponsoruje wyjazd...

hmmmmmmmmmmmmmmmm

ciezko tak powiedziec...z 1 strony jest masz juz te studia 1 stopnia skonczone...a konsul moze przeciez pomyslec ze MGR mozna olac, bo mozna tak naprawde i skonczyc za x lat....i tak naprawde nic CIE tu nie trzyma :(..........

z 2 strony mozna przyjac historie niby ze np wyjazd sponsoruja rodzice i twoim marzeniem bylo zobaczyc nowy jork i chcesz tam na tydzien pojechac...--> idziesz i krótko zwiezle i na temat odpowiadasz gdzie, na ile, co robisz w kraju [oczywiscie moowisz prawde co w kraju robisz...]

historia z chlopakiem raczej nie nadaje sie do przedstawienia konsulowi.../ponoc nie wolno klamac, no ale wg mnie jak powiesz ze do chlopaka i przy tych zwiazkach z PL to raczej pewne ze jestes skazana na odmowe..../

pisz do tego boyfrienda niech przyjezdza, pokazesz mu kawalek polski :), nie ma ze nie moze.....

mozesz tez rozwiazac to inaczej....postaraj sie cos z praca...i odczekaj jakis okres...np z 6 miechów i postaraj sie o wize w zime: z zamiarem odwiedzenia us za rok...praca stala i studia beda ogromnym atutem :)

/w tym dziale o wizach, JUZ NIE PAMIETAM, sa jakies historie o chlopakach i dziewczynach poznajacych sie przez internet...../

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno: na jaki okres chcesz pojechac ? skoro nie pracujesz to kto sponsoruje wyjazd...

hmmmmmmmmmmmmmmmm

ciezko tak powiedziec...z 1 strony jest masz juz te studia 1 stopnia skonczone...a konsul moze przeciez pomyslec ze MGR mozna olac, bo mozna tak naprawde i skonczyc za x lat....i tak naprawde nic CIE tu nie trzyma :(..........

z 2 strony mozna przyjac historie niby ze np wyjazd sponsoruja rodzice i twoim marzeniem bylo zobaczyc nowy jork i chcesz tam na tydzien pojechac...--> idziesz i krótko zwiezle i na temat odpowiadasz gdzie, na ile, co robisz w kraju [oczywiscie moowisz prawde co w kraju robisz...]

historia z chlopakiem raczej nie nadaje sie do przedstawienia konsulowi.../ponoc nie wolno klamac, no ale wg mnie jak powiesz ze do chlopaka i przy tych zwiazkach z PL to raczej pewne ze jestes skazana na odmowe..../

pisz do tego boyfrienda niech przyjezdza, pokazesz mu kawalek polski :), nie ma ze nie moze.....

mozesz tez rozwiazac to inaczej....postaraj sie cos z praca...i odczekaj jakis okres...np z 6 miechów i postaraj sie o wize w zime: z zamiarem odwiedzenia us za rok...praca stala i studia beda ogromnym atutem :)

/w tym dziale o wizach, JUZ NIE PAMIETAM, sa jakies historie o chlopakach i dziewczynach poznajacych sie przez internet...../

nie wiem na ile na tyle ile sie da.... dziekuję poczytam trochę

nie wiem na ile na tyle ile sie da.... dziekuję poczytam trochę

a wyjazd to w 3/4 ja bym sponosrowała..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze bys wize otrzymala a moze juz nie ..

To zalezy jak znasz tego chlopaka,co wiesz o nim..gdzie On np mieszka ..Czym wiecej bedziesz wiedziec tym lepiej

Bo tutaj chodzi o takie cos jak wyjazd do chlopaka i legalizacja pobytu na teren USA a wiza turystyczna do tego nie sluzy I teraz dobrze wypadniesz to wiza w kieszeni bedzie,nawet jak lecisz do chlopaka a jak zle to znasz juz odpowiedz.

Mozna mowic co sie da ale czasami po czlowieku widac ze cos nie gra,ze niby sie leci do znajmego a to chlopak jest ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...