Skocz do zawartości

Zastanawiasz Sie Nad Campem-Przeczytaj To Koniecznie!


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Gdy kończy Ci się umowa masz jeszcze prawo przedłużyć kontrakt bądź znaleźć inną pracę (dotyczy TYLKO programów typu campower/support staff, natomiast NIE MA takiej możliwosci dla counsellora!!!!!). To jest postcamp. Zarobek jest już normalny- organizacja nie zabiera z niego nic.

rysios- odpowiedź na to pytanie nie była wiele dłuższa niż napisanie Twojego postu... A nie wyglądasz na starego forumowego wyjadacza, który ma dosyć odpowiadania na te same pytania... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem tego, ponieważ z tego co się zorientowałem podaje daty w jakick kupiują mi bilet, to oznacza że mam się określić przed wyjazdem ile dni zostaję sobie w Stanach po Campie. Wy piszecie że jest po Campie praca - kiedy się to ustala, skoro muszę podać datę wylotu ze Stanów i potem się jej nie zmienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Datę powrotu ustalasz wtedy, kiedy masz już placement, czyli pracę. Wiesz wtedy kiedy wylatujesz. Wizę otrzymujesz na 4 miesiące, jednak nie dłużej niż do, chyba 25 września. W tym czasie masz prawo pracować. Jeśli kontrakt kończy Ci się np. 15 sierpnia, możesz pracować do daty, która jest określona w wizie (jeśli dany camp umożliwia to, to tam, a jeśli nie, to gdzie indziej- jest lista zawodów, które można wykonywać- można np. jako kelner), do tego 30- dniowy Grace Period, podczas którego możesz podróżować na terenie USA, lecz nie wolno wtedy już pracować (jak i opuszczać terytorium USA gdy sie chce powrócić, chyba, że jest to krótki wyjazd, gdzie mozna zachować I-94).

Należy pamiętać tez o tym, ze jeśli chce się wrócić na tej samej wizie i warunkach za rok, należy wrócić do Polski na zajęcia.

Czyli- masz robotę, wiesz kiedy wylatujesz, wiesz kiedy kończysz pracę. Wizę masz do 25 września + GP. To wystarczy by określić się z powrotem i jesli np. kończysz 15 sierpnia, możesz ustawić swoją datę powrotu np. na 28 września, znaleźć po opuszczeniu campu pracę np. jako kelner w Apple Bees, pracowac tam 2 tygodnie i po tym do 28 wrzesnia podróżować. Wrócić do domu. :)

Powyższe nie dotyczy programu counselor!!! Tu sa odrębne zasady. Tu sie otrzymuje wizę TYLKO na okres kontraktu z campem. Po tym jest od razu Grace Period, gdzie nie można pracować. Uprzedzając pytania- dlatego, że counselor nie musi być studentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze mail ktorego napisalem nabral rozpedu, teraz duzo osob pewnie bedzie podejmowalo decyzje o wyjezdzie w przyszle wakacje,wiec zabiore glos.

Do uzytkownika Peter87-(tylko prosze nie bierz tego do siebie).

Napisales ze o CCUSA slyszales kilka negatywnych opinii. I teraz osoba, ktora pierwszy raz jedzie do USA zasugeruje sie Twoim postem i z CCUSA bedzie sie bala pojechac.A ja juz teraz musze powiedziec ze bylem w USA wlasnie z ta organizacja rowniez i bylo o wiele lepiej niz z inna, z ktora bylem wczesniej. Wszystko zalatwione dobrze, ubezpieczenie medyczne co sam mialem okazje przetestowac dzialalo super. Takze wiadomo jak ktos polecial raz do USA i mu sie cos nie spodobalo to wiadomo ze bedzie "jechac" na ta organizacje, wiec najlepiej jak jest taka mozliwosc pogadac z jakims znajomym co byl, bo wiadomo na forum to Ci moze odpisac konkurencja, osoba ktorej sie wszystko nie podoba w zyciu itd.

A co do mojego wyjazdu po studiach. No pewnie ze sa mozliwosci,wiem o tym. Znam osoby,ktore tylko po to rok na studiach zaliczaly zeby w wakacje do USA pojechac, ale to chyba nie tedy droga. Ja mam teraz wize turystyczna do USA na 10 lat wiec jak bede chcial to tam pojade i juz.

Odnosnie pracy po campie.Tak zwany support staff(jak ktos nie wiem co to jest polecam wojka google) mozna pracowac po campie wszedzie:to jest w restauracji, pralni, myjni itd. Natomiast jezeli jedziesz na program counsellor to potem mozesz znalezc prace na innym campie,ale TYLKO jako counsellor.

Postcamp-no wiadomo ze forum jest po to zeby pytac,ale jak ktos nie moze znalezc w necie co to jest postcamp to niech sie zastanowi nad wyjazdem do USA bo tam nikt za raczke nie bedzie prowadzil i mowil co trzeba robic. Na postcampach dostaje sie ktos napisal 40$........Ja dostawalem 60$, wiec wszystko zalezy od tego czy masz dwie lewe rece,czy nie.Jak po campie nie ma pracy to nikt Was tam nie zatrudni. Bedziecie musieli szukac innego campu, ale zarobek jest otwarty. Mi sie udalo dzienny zarobek wyzszy wynegocjowac-wszystko zalezy od Was.dobra to na tyle.pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem w żaden sposób oczerniać CCUSA- stwierdziłem tylko fakt, że znalazłem kilka negatywnych opinii dotyczących samej organizacji, a nie pracy w USA. o CA, czy CL słyszałem natomiast negatywy na prace (z kolei na firmę raczej nie). Ale nie ważne :)

Odnosnie pracy po campie.Tak zwany support staff(jak ktos nie wiem co to jest polecam wojka google) mozna pracowac po campie wszedzie:to jest w restauracji, pralni, myjni itd. Natomiast jezeli jedziesz na program counsellor to potem mozesz znalezc prace na innym campie,ale TYLKO jako counsellor.

Nie prawdę mówisz, i prosze nie wprowadzaj w błąd przyszłych aplikantów. Jak wcześniej wspomniałem- counselor NIE MOŻE pracować po zakończeniu kontraktu, gdyż nie pozwalają na to warunki jego wizy. Koniec kontraktu=koniec wizy. Pozostaje mu 30 dni Grace Period, podczas którego NIE MOŻNA pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcialem wprowadzac w blad przyszlych aplikantow. Po prostu sam znam (a nie slyszalem czy obilo mi sie o uszy) kolezanke z RPA, ktora przed 9 tygodni pracowala ze mna na campie w stanie CT jak counselorka,a potem na 3 tygodnie pojechala na camp w stanie Maine pracowac na 3 tygodnie rowniez jako counselorka(nie byla na Grace Periodzie bo wtedy wiadomo pracowac nie mozna.)

Fakt, wypadlem z informacji jak to dokladnie jest teraz, przyklad jest mi znany bo sam znam osobe. Jak jest teraz trzeba sprawdzic i tyle. Nie mowie ze mam racje,bo moze cos sie pozmienialo.

Konczac odpowiedz, polecam support staff ;) cale wieczory z reguly wolne, przynajmniej wiekszosci sie tak trafialo (no chyba ze kitchen staff to wiadomo trzeba posprzarac i pozmywac po kolacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...