Skocz do zawartości

Wycieczka Do Usa Sierpień, Kilka Pytań.


draco1701

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wybieram się z dziewczyną do USA, wylatujemy 18 sierpnia i będziemy w USA przez 15 dni

Mam 22 lata więc wypożyczenie samochodu na 11 dni to mały problem, znalazłem wypożyczalnie enterprise w której nie ma podobno podatku wiekowego czy to prawda? wolę zapłącić 700$ niż 1500$.. Tutaj jest potwierdzenie bookowania samochodu, zdziwiło mnie to że nie trzeba było użyć karty kredytowej, czy na podstawie tego wydruku wydadzą mi samochód? http://vlep.pl/wut4ms.jpg Trochę się tym martwię.

Plan wycieczki: http://vlep.pl/7m6nhv.jpg myślicie, że 15 dni wystarczy żeby wszystko obejrzeć..? ewentualnie czy pominąłem jakieś atrakcje ciekawe, które mógłbym wpiąć w plan wycieczki :mellow: myślałem jeszcze nad oceanarium w Miami ale boję się, że nie wyrobimy..

Wstępnie obliczyłem koszta, bez biletów lotniczych to około 10tys. zł dla dwojga. Staramy się tanim kosztem zwiedzić jak najwięcej. Np. w NY na Manhatanie znalazłem hotel za 830zł na 3 dni z podwójnym łóżkiem, po drodze tanie hostele, ewentualnie sen na restarea. Jedzonko w MC-u, market-ach, czasem w restauracji. Łącznie udało nam się nazbierać 15 tys. zł, myślicie, że tyle wystarczy i nie bedzie trzeba się martwić o pieniążki..? :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Samochód jest OK, kartę dasz przy odbiorze samochodu. Upewnij się że masz kartę kredytową i że nie ma żadnego limitu w obrębie kwoty, jaką musisz zapłacić za samochód. Under age fee nie powinni naliczyć. Mówią, że tego już nie ma, ale sam miałem z tym różnie. Ostatnio jednak mi nie naliczyli (miałem samochód na miesiąc za $700 + ubezpieczenie). Powinni też wpisać dowolną ilość kierowców bez dodatkowych opłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

$4000 powinno wystarczyć ale jak będziesz miał więcej to też wydasz . Te 15 dni również na objechanie tej trasy.Jak chcecie tanio jeść w dużych ilościach to proponuję China Buffet . Znajdziesz w wyszukiwarce adresy bufetów praktycznie w każdym mieście .Wpisujesz np.China Buffet Savannah ( lub inne miasto).Zrób sobie listę adresów bufetów i później GPS Cię zaprowadzi. To lepsze i tańsze niż np.McDonalds . Wchodzisz ,płacisz za wejście np. $8-10 i jesz do bólu co Ci się podoba.

Jak będziesz koło Orlando nie zapomnij o NASA .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz jak wypożyczałem samochód z enterprise to mi powiedzieli, że under age fee już nie ma, a potem jednak naliczyli. To było jakieś półtora roku temu albo dwa. Ale tak jak pisałem, następnym razem (rok temu) już "dotrzymali słowa" i nie naliczyli. Przejrzyj stronę i jeśli znajdziesz wzmiankę, że under age fee nie ma to powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będziemy korzystać z China Buffet. NASA już mamy na mapkę naniesioną, na pewno tego nie pominiemy ;)

W Enterprise można wypożyczać samochód bez problemu od 21 roku życia, jeśli ktoś chce od 18-stego roku to są jakieś komplikacje ale nie wgłębiałem się w to, bo takich staruchów jak ja to już nie tyczy :D co do tego podatku under 25 to nie znalazłem konkretnej informacji, że już przestał obowiązywać. jednak jak mam na tej "umowie" podaną cenę to chyba nie powinni jej podnosić bo nic o tym nie pisali. Jedynie należy doliczyć koszt ubezpieczenia.

Olu, dla mnie to by było zbyt skomplikowane i ciężko by było wszystko zgrać ze sobą, autokary, samoloty.. bylibyśmy zależni od wielu rzeczy, jadąc samochodem mamy "wolną rękę" na to co chcemy robić. Jednak ten odcinek z NY do Miami i z powrotem pewnie do najciekawszych nie będzie należał :unsure::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli under age fee (nie nazywałbym tego podatkiem...) jest, to nie będzie go w cenie, którą masz z rezerwacji. Jak ja wypożyczałem kiedyś samochód to była gdzieś na stronie notka że poniżej 25 roku życia dochodzi dodatkowa opłata. Ubezpieczenie za to powinieneś mieć już wliczone w tej kwocie z rezerwacji. Jeśli nie masz to pewnie nie zaznaczyłeś. No i pamiętaj, że ta rezerwacja to jest tak na prawdę ściema (chociaż to może zależeć od lokalizacji) i w 90% przypadków na miejscu będziesz mógł wszystko co chcesz pozmieniać: ubezpieczenia, wielkość samochodu, daty. Rezerwacja robi, że masz zapewnione że będzie dla ciebie samochód i ewentualnie trochę obniża koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będziemy korzystać z China Buffet. NASA już mamy na mapkę naniesioną, na pewno tego nie pominiemy ;)

W Enterprise można wypożyczać samochód bez problemu od 21 roku życia, jeśli ktoś chce od 18-stego roku to są jakieś komplikacje ale nie wgłębiałem się w to, bo takich staruchów jak ja to już nie tyczy :D co do tego podatku under 25 to nie znalazłem konkretnej informacji, że już przestał obowiązywać. jednak jak mam na tej "umowie" podaną cenę to chyba nie powinni jej podnosić bo nic o tym nie pisali. Jedynie należy doliczyć koszt ubezpieczenia.

Olu, dla mnie to by było zbyt skomplikowane i ciężko by było wszystko zgrać ze sobą, autokary, samoloty.. bylibyśmy zależni od wielu rzeczy, jadąc samochodem mamy "wolną rękę" na to co chcemy robić. Jednak ten odcinek z NY do Miami i z powrotem pewnie do najciekawszych nie będzie należał :unsure::D

Z NY do Miami jechałem samochodem nie raz i bardzo fajnie się jedzie .Jak się wydostaniesz z NY do New Jersey to wskoczysz na I-95 i tak drogą expresową przez kilkanaście godzin :) Jedynie czego musisz się obawiać to żeby nie zasnąć z nudów. :) ( nie radzę przekraczać prędkości ! ,bardzo szybko Cię namierzą ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...