Skocz do zawartości

Załatwienie K1 Lub Cr1 Z Terenu Polski


enigma666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przejrzałam forum, ale nie udało mi się znaleźć szczegółowych informacji dotyczących załatwiania wiz K1 lub CR1 w przypadku gdy obie osoby przebywają w Polsce. Mój narzeczony ma obywatelstwo polskie i amerykańskie. W związku z tym, że DCF nie jest już możliwy, co będzie łatwiejsze do zrealizowania (jeżeli to w ogóle możliwe) z terenu Polski: K1 czy CR1 (po ślubie w Polsce) i czy któraś z tych dróg wymagać będzie, aby narzeczony wrócił do Stanów na czas załatwiania formalności?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez większego znacznie - jednak każda z tych dróg będzie wymagała Affidavit of Support od Twojego narzeczonego lub sponsora. Zaletą CR1/IR1 jest wjazd z zieloną kartą - możesz od razu pracować.

Dodatkowo CR-1/IR-1 wysłane z adresem z innego kraju wydają się w tej chwili być traktowane za zasadzie niby-DCFu - regularnie osoby takie dostają bardzo szybko zatwierdzenie petycji. Osobiście wziąłbym ślub w Polsce i atakował CR-1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja z moja żoną(obywatelka USA) zlozylismy o CR1 (I-130)dla mnie 3 tygodnie temu. Dodam ze oboje jestesmy w polsce odkad dostala obywatelstwo jakies 3 miechy temu. Na stronie uscis.gov w zakladce "check case status" dostalismy takie cos:

Post Decision Activity

On July 5, 2012, we mailed you a notice that we have approved this I130 IMMIGRANT PETITION FOR RELATIVE, FIANCE(E), OR ORPHAN. Please follow any instructions on the notice. If you move before you receive the notice, call customer service at 1-800-375-5283.

For approved applications/petitions, post-decision activity may include USCIS sending notification of the approved application/petition to the National Visa Center or the Department of State. For denied applications/petitions, post-decision activity may include the processing of an appeal and/or motions to reopen or reconsider and revocations.

Rozumiem ze petycja zostala zaakceptowana i poinformuja mnie o tym listownie, lecz niewiem czego moge sie teraz spodziewac i jakie dokumenty wyslac nastepne. Czy jest to duzy krok w strone interview, czy tez mozna formalnosc. dzieki z gory za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec dokladnie o czyms takim jak kolega mis napisal pisalem - standardowo na zatwierdzenie petycji sie czeka 6 miesiecy i wiecej, jak obywatel US rezyduje za granica, traktuja to prioytetowo.

Mis - do interview jeszcze troche - Twoja petycja zostanie wyslana do NVC.

Zobacz tu :

http://www.visajourney.com/content/i130guide1 i tu http://www.visajourney.com/examples/NVC_Process_Flowchart_v1-2.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Narzeczony przyleciał ponad pół roku temu. Czytaliśmy trochę o domicile i mamy pewne wątpliwości. W instrukcji do formularza I-864 (http://www.uscis.gov.../i-864instr.pdf) napisane jest

You can show this by providing proof of your voting record in the United States, proof of paying U.S. State or local taxes, proof of having property in the United States, proof of maintaining bank or investment accounts in the United States, or proof of having a permament mailing address in the United States.

Z kolei Jackie na forum (http://forum.usa.inf...post__p__119773) pisała, że

Niekoniecznie rok. Musi wykazać że mieszka w USA. Opłaty za rent, gaz, telefon, komórkę itp. Im dłużej tym lepiej. Posiadanie konta i płacenie podatków NIE są dowodem na domicile.

I teraz parę pytań: Czy zasady się w międzyczasie zmieniły? Czy po 6-12 miesięcznym pobycie w Polsce (poprzedzonym 5 latami w Stanach) narzeczony musi jakoś specjalnie udowadniać, że nie porzucił domicilie? Jeżeli musi, to czy proof of having a permanent mailing address in the US to na przykład amerykański adres w ważnym amerykańskim prawie jazdy? Oprócz tego ma konto w banku, płaci ubezpieczenie zdrowotne i złożył w tym roku federal tax return. (W ogóle przed kim się udowadnia domicile? Wysyła się wszelkie dokumenty pocztą czy dopiero gdzieś w urzędzie?)

Jeszcze jedna sprawa, która nas zaniepokoiła. Na stronie USCIS http://www.uscis.gov...0004718190aRCRD pisze, że do formularza I-864 (AOS) należy dołączyć dowód zatrudnienia. Co jeżeli narzeczony podjął się pracy w Polsce na czas pobytu? Czy to nie zdyskalifikuje go od razu od twierdzenia, że utrzymuje domicile? Czy może być w ogóle moim sponsorem jeśli nie jest obecnie zatrudniony w Stanach? Sorry za taki natłok pytań, ale im bardziej wczytujemy się we wszystkie formularze i instrukcje, tym bardziej niewyraźny staje się obraz całej procedury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz. Ogolnie to czytalem ze od paru miesiecy NVC stara sie przyspieszyc procedury w celu jak najkrotszego czasu rozdzielienia rodzin, a dla wielu to pewnie duzy +. Chcialbym swieta spedzic juz w bostonie no ale zobaczymy jak to bedzie.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...