Skocz do zawartości

Ślub Z Amerykaninem W Europie - Co Potem?


Rekomendowane odpowiedzi

WItam serdecznie wszystkich Forumowiczów,

Na początku swojego pierwszego postu chciałabym przyznać, że to Forum jest chyba moją ostatnią deską ratunku z odnalezieniu informacji. Przeszukałam już dziesiątki różnych stron, ale wciąż dokładnie nie wiem jak powinno wyglądać rozwiązanie mojego, nazwijmy to w cudzysłówiu "problemu". ;)

Pozwólcie mi przedstawić swoją sytuację. Bardzo, bardzo licze na Waszą pomoc.

Ja i mój chłopak, obywatel Stanów Zjednoczonych, planujemy się pobrać. Mój wybranek :) służy w armii amerykańskiej i obecnie przebywa w Afganistanie. Po powrocie będzie stacjonował przez zaledwie parę tygodnii w Niemczech. Chcielibyśmy pobrać się w Europie. Następnie zależy nam na jak najszybszym możliwym załatwieniu formalności związanych z moim pobytem w Stanach, ponieważ po zakończeniu jego służby w Niemczech chcielibyśmy razem już udać się do Ameryki.

Z tego co przeczytałam, oczekiwanie na zakończenie formalności związanych z wizą narzeczeńską nie wchodzi w grę - wygląda na to, że trwa to bardzo długo. :(

Tutaj pojawia się moje pytanie i ogromna prośba do Was -

Będąc już jego żoną - o jaki rodzaj wizy / legalizacji pobytu powinnam się starać?

Nie ukrywam, że wszystkie te opisy procedur, które dotychczas studiowałam brzmia niesamowicie skomplikowanie - dlatego jakby ktoś byłby w stanie opisać mi krok po kroku co powinnam zrobić, byłabym naprawdę bardzo wdzięczna. :)

Z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie!

Lina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

O wizę CR-1 - potrwa to mniej więcej rok zanim będziesz mogła wyjechać - można ewentualnie starać się o przyspieszenie ze względu na to że służy, ale - o ile dobrze kojarzę - to tylko wtedy kiedy wyjeżdża na deployment.

Guide tutaj : http://www.visajourney.com/content/i130guide1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co musisz sie dowiedziec czy na terenie jednostki mozesz wziasc slub ,jak nie to szukaj informacji co musisz miec za papiery w Niemczech aby sie pobrac

kolejna sprawa to Twoj przyszly maz powinien sie skontaktowac z odpowiednia osoba co sie zajmuje takimi sprawami jak wizy-pobyt staly..

Poczytaj posty Fugazi co pisal o tym ,gdzie nalezy sie udac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wizę CR-1 - potrwa to mniej więcej rok zanim będziesz mogła wyjechać - można ewentualnie starać się o przyspieszenie ze względu na to że służy, ale - o ile dobrze kojarzę - to tylko wtedy kiedy wyjeżdża na deployment.

Guide tutaj : http://www.visajourn...tent/i130guide1

Aż rok. :( I do czasu zakończenia formalności nie mogłabym pojechać do niego do Stanów, tak?

Jeśli można to miałabym w takim razie jeszcze pytania odnośnie dwóch, znanych mi alternatyw -

Czy w przypadku gdybyśmy jednak zdecydowali się wziąć ślub w Stanach, to czy załatwienie formalności związanaych z wizą narzeczeńską K-1 i wydaniem mi pozwolenia na wejście na teren Stanów byłoby szybsze?

I drugi przypadek, zdaje sobie sprawę że tutaj pojawiają się zapewne kwestie natury legalności - gdybyśmy wzięli ślub gdybym ja pojechała do Stanów na wizie turystycznej. Jak wtedy wyglądałyby procedury? Czy jest w ogóle sens rozpatrywania takiej możliwości?

Mój chłopak przed powrotem do Stanów będzie w Niemczech zaledwie dwa miesiace. Wiem, że jest to strasznie mało czasu. Kwestie samego ślubu już ustaliliśmy, tylko ta wiza... Te procedury wyglądają na tak skomplikowane, że aż mnie to przeraża. :(

Kzielu, sly6 - dziękuję wam za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok to raczej górna granica, ale nie spodziewałbym się żeby poszło jakoś znacząco krócej. Pojechać możesz jeżeli masz turystyczną, ale są szanse że Cie cofną na granicy.

1. K-1 jest z reguły trochę szybsze ale ma swoje wady - brak możliwości pracy po wjeździe, proces AoS, jest generalnie droższa

2. Wyjazd na turystycznej w celu imigracji jest fraudem.

Procedury są spokojnie do ogarnięcia - jak zawsze polecam guidy z Visajourney - http://www.visajourney.com/content/guides

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki raz jeszcze kzielu :)

Mam ostatnie pytanie - być może zabrzmi nieco głupio, ale

Zakładając że wyjechałabym do Stanów na wizie turystycznej - w ten sposób mogłabym być z moim chłopakiem. Czy w czasie mojego pobytu tam, moglibyśmy rozpocząć starania o wydanie wizy K-1? Oczywiście, bez brania ślubu w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłam w takiej samej sytuacji jak Ty jakieś niecałe 2 lata temu. Mój (teraz) mąż stacjonował w Niemczech, był też rok w Iraku, i po Iraku wzięliśmy ślub (w Danii), po czym starismy się o wizę dla mnie - CR1. Pamietam, że pierwsze papiery składałam w konsulacie (we Frankfurcie) w lutym (chyba pod koniec), a odbierałam wizę w październiku (jakoś w środku miesiąca) tego samego roku. Cały proces trwał więc nie więcej niż 8 - 9 miesięcy. Jeśli miałabyś jakieś dodatkowe pytania dotyczące samego procesu czu ślubu to daj znać ;)

O K1 się nie wypowiem, bo się nie znam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składanie petycji I-129F lub I-130 (odpowiednio do K-1, CR1) można rozpocząć, gdy beneficiary jest w USA (my tak robiliśmy) i siedzi sobie na swojej wizie nieimigracyjnej.

Jeżeli chodzi o expedite, to masz tu kilka linków do poczytania:

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.5af9bb95919f35e66f614176543f6d1a/?vgnextoid=51c515ecdd732210VgnVCM100000082ca60aRCRD&vgnextchannel=68439c7755cb9010VgnVCM10000045f3d6a1RCRD

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.5af9bb95919f35e66f614176543f6d1a/?vgnextoid=731ad4d176d1e110VgnVCM1000004718190aRCRD&vgnextchannel=68439c7755cb9010VgnVCM10000045f3d6a1RCRD

http://www.visajourney.com/forums/topic/351171-expediting-i-130-for-military-spouse/

Możecie tez zadzwonić na specjalną linię USCIS dla military i dowiedzieć się jak wygląda sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłam w takiej samej sytuacji jak Ty jakieś niecałe 2 lata temu. Mój (teraz) mąż stacjonował w Niemczech, był też rok w Iraku, i po Iraku wzięliśmy ślub (w Danii), po czym starismy się o wizę dla mnie - CR1. Pamietam, że pierwsze papiery składałam w konsulacie (we Frankfurcie) w lutym (chyba pod koniec), a odbierałam wizę w październiku (jakoś w środku miesiąca) tego samego roku. Cały proces trwał więc nie więcej niż 8 - 9 miesięcy. Jeśli miałabyś jakieś dodatkowe pytania dotyczące samego procesu czu ślubu to daj znać ;)

O K1 się nie wypowiem, bo się nie znam ;)

Patrząc po zdjęciu i Twoim poście, jesteś tą samą osóbką do której pisałam wczoraj maila. :D Podczas poszukiwania informacji znalazłam twojego bloga z bardzo pomocnym postem odnośnie ślubu w Danii. :)

jkb - O, dziękuję Ci bardzo! Właśnie bardzo bym chciała, żebyśmy nie musieli z moim chłopakiem osobno oczekiwać tych kilkunastu miesięcy aż otrzymam wizę. Jeśli moglibyśmy składać tę petycję podczas gdy ja mogłabym już być z nim w Stanach (na wizie turystycznej), byłoby fantastycznie.

Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...